کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری باید منحل شود ...

به نام خدا

بیکاری پسران با توجه به حضور 70 درصدی دختران در دانشگاه ها و قضیه خدمت و سربازی پسران که برای مدتی آنان را از کار و تحصیل باز می دارد و غالبا انگیزه ادامه تحصیل را از آنان می گیرد، مانعی است که پیش روی پسران است که از دختران عقب بمانند.  در واقع بیکاری مردان ناشی از حضور زنان در اکثریت مشاغل دولتی و خصوصی است. تمایل شرکت های خصوصی در استخدام دختران به دلیل حقوق کمتری است که دریافت می کنند و البته اغلب شرکت های خصوصی از استخدام خانم های بدحجاب و با آرایش های غلیظ استقبال می کنند و از خانم های با حجاب استخدام به عمل نمی آورند، که این خود مزید بر علت بی حجابی و بدحجابی نیز می شود، و اینها معضلاتی هستند که انکار ناپذیرند!

این حضور افراطی زنان در بازار کار و اشغال کردن موقعیت های شغلی توسط جنسیتی که به لحاظ شرعی و قانونی هیچگونه وظیفه ای در تامین معاش و مخارج زندگی را ندارد و حتی طبق ماده 33 قانون حمایت از خانواده در خصوص امکان بازپس گیری تمام مخارجی که زن شاغل در خانه شوهر انجام داده به انضمام دریافت سایر حقوق مثل نفقه و مهریه از مردی که در نتیجه این اشتغال افراطی زنان حالا بیکار و کم درآمد شده است، بعلاوه بیکاری 30 درصدی مردان  که تبعات منفی این پدیده را شدید تر می کند، خلاصه ای از پیامدهای منفی اشتغال افراطی زنان است.

در این شرایط  خانم مجتهدزاده رئیس مرکز زنان و خانواده ریاست جمهوری به راحتی در روزنامه جام جم مصاحبه می کند و وقتی مصاحبه کننده خانه داری و شوهر داری را خانه نشینی قلمداد می کند، با صحّه گذاری بر حرف مصاحبه کننده می گوید: ما داریم برای اشتغال زنان بیرون از خانه حرص می زنیم!!! (+)

اصولاً در چنین شرایطی حرص زدن برای اشتغال زنان با کدام دلیل عقلی و شرعی توجیه می شود؟!!!!

مراکز کاریابی و نشریه های متعدد برای اشتغال زنان در نتیجه همین حرص زدن ها در حالی فعالیت می کنند که ما این همه جمعیت مردان بیکار و کم درآمد را داریم که یا توان تشکیل زندگی و ازدواج را ندارند و یا زندگی آنها در حال از هم پاشیدن است.

مشخص است این خانم حتی به دور کاری و اشتغال خانگی زنان نیز قائل نیست. چون آن را خانه نشینی می داند.

این صراحتاً اهانت به بانوان خانه دار و زنانی است که بخاطر حفظ کیان خانواده از شغل خود صرف نظر کرده و به خانه داری مشغول شده اند. چرا که آنها را خانه نشین می دانند.

افراط در امر اشتغال زنان کار را به جایی رسانده که هیئت دولت تحت فشارهای سازمان زنان و خانواده، لایحه  افزایش مرخصی زنان از 2.5 روز در ماه را به 4 روز در ماه و افزایش مرخصی زایمان را که در راستای سیاست تنظیم خانواده که جهت افزایش موالید و افزایش میل زنان به فرزند آوری بوده است را از دستور کار خارج کند، چرا که این مرکز تشخیص داد که این امر سبب می شود کارفرما ها از استخدام زنان خودداری کنند و این یعنی چشم بستن به روی حقایق و فشار و اصرار به حضور زنان در بازار کار به هر قیمتی و هر خطری که خانواده ها و کشور و وضعیت موالید در کشور را تهدید کند!

بر خلاف احادیث و روایات و بیانات گوهربار در زمینه وظایف ذاتی و اصلی زنان در خانه و خانواده.

فرمایش گوهربار از پیامبر اکرم (ص):   زنان با خانه داری ثواب مجاهدان فی سبیل الله را می برند

فرمایش مقام معظم رهبری: شغل اساسی و مهمترین شغل زن تربیت فرزند و حفظ خانواده است. مهمترین نقشی که یک زن در هر سطحی از علم و سواد می تواند ایفا کند ، آن نقشی است که او بعنوان یک مادر و یک همسر می تواند ایفا کند . این از همه ی کارهای دیگر او مهمتر است.

کاملا از نام این سازمان که در سال 1384  از عنوان "مرکز مشارکت زنان ریاست جمهوری" به "مرکز امور زنان و خانواده" تغییر نام داد مشخص بود که نخواهد توانست سازمان کارآمدی باشد، چرا که عملکرد آن حتی بسیاری از سایت ها و نشریات زن را هم به انتقاد واداشته است.

از عنوان این مرکز مشخص است که می خواهد فعالیتش را با محوریت زنان انجام دهد و این یعنی تشتّت و تبعیض!!!

طرح های ناکارآمد این سازمان که قابلیت اجرایی ندارند مثل بیمه مهریه و نگاه تبعیض آمیز این نهاد به مقوله زنان و مردان، محکوم به شکست است. زیرا خانواده متشکل از زن و مرد است و محوریت دادن به هریک به جایی نمی رسد.

طرح ساماندهی زنان و خانواده با بودجه 630 هزار میلیارد ریالی یکی از هزینه های هنگفتی است که این قبیل از سازمان ها دریافت می کنند و طرح های تبعیض آمیز و ناکارآمدی می دهند که نه نفعی به حال خانواده دارد و نه زن و نه کشور.

تصور کنید با همین مبلغ به چند زن سرپرست خانوار می شد کمک مالی کرد، یا وام خود اشتغالی داد، یا بیمارستان های مخصوص زنان ایجاد کرد تا خدمه و پرسنل زن نیز در آنها استخدام شود. و اصولا برای انجام یک چنین کارهایی چه نیازی به وجود سازمان زنان و خانواده است؟ تمام اینها می شود با تخصیص بودجه بطور مستقیم از طریق وزراتخانه ها پیگیری شود و در جهت ساخت بیمارستان ها و ورزشگاه ها و امکانات در زمینه زنان استفاده شود.

باز هم تکرار می کنیم ایجاد مرکزی تصمیم ساز با محوریت زنان، برای کمک به خانواده ایرانی، محکوم به شکست است. باید این نهاد منحل شده و یک نهاد و یا سازمان خانواده محور متشکل از متخصصان بی طرف (چه زن و چه مرد) بنا شود و فکری به حال وضعیت اسف بار خانواده ایرانی بنماید.

به امید اینکه در دولت آینده این نقیصه برطرف شود.


نظرات()   
   
برزو
شنبه 20 آبان 1391 09:28
ازدواج موقت و ازدواج دائم مجدد حق اسلامی هر مرد است و در سایر كشورها همواره همزمان با تحریم ازدواج مجدد مراكز فحشا نیز دایر گردیده است؛ هم برای مردان و هم برای زنان
در نتیجه زنانی كه طبل بر تحریم ازدواج مجدد می زنند و از دین خدا تمامش را می پذیرند الّا این یكی را در حقیقت به فكر نیاز خود هستند.
می گویند چرا مرد بتواند و ما نتوانیم.
خانواده و آینده ی فرزندان بهانه است زیرا با اختیاراتی كه زنان دارند آینده ی خانواده و فرزندان بیشتر تهدید می شود.
جواب سعید
شنبه 13 آبان 1391 22:51
نتیجه می گیریم که اگه زن خودتم بعد از ده بیست سال رفت با یکی دیگه خوابید پس کرم از تو هست نه از اون.
سعید
شنبه 25 شهریور 1391 23:38
زن برای مرد و مرد برای زن هنگام ازدواج مثل گلی میمونن که سرشار از بوی خوش هست.این بو تا سال ها بعد از ازدواج میمونه و بعدش سهم مهر و محبت بیشتر هست که زندگی رو نگه میداره. باید محبت دوطرفه و بی وقفه باشه.
2تا دلیل داره که آقا نخواد ازدواج دوباره بکنه . یکی تا زمانیکه این محبت وجود داشته باشه و دوم تا مثلا 5تا10 سال بعد از ازدواج دیگه حالی به آدم میمونه نه والا که بخواد دوباره ازدواج کنه و ضمنا تو اون زمان عقل کاملتر شده.
ولی چرا بازهم بعد از 10 یا در اینجا مثلا 20 سال بعد از ازدواج طرف رفته مجدد ازدواج کرده؟ قطعا واسه چیزی هست که مرد از همون اول واسه اون چیز ازدواج میکنه و اون انتظار محبتی هست که از خانواده و از همسرش انتظار داره.
مگر نه اینکه اگه تو زندگی ای محبت و عشق زیاد باشه زن و مرد با هم میتونن حتی آهن مشکلات زندگیشون رو ذوب کنن و کنار بزنن؟!! چرا باز هم مرد خیال ازدواج میکنه؟
دلیلش: کرم از خود درخته! آی خانم! دمبال دلیل بزرگی نگردین.
امیر
شنبه 25 شهریور 1391 11:48
به قول یکی که موز میفروخت شنیدم که گفت کیلویی هزار. رفتم جلو گفتم حاجی! هزار؟ با یه صدای طنین انداز و پر ابهتی بهم گفت: !!!!!زرشک!!!!
ایم حرفی که این خانوم میزنه مال عصر بوقه!!عصر بوق همونیه که همه بوق میزدن!! نمی دونم این حاج خانوم! از کودوم دهاتی داره تایپ میکنه! ولی به هر حال خاطره ی حاج قلی خان مغول رو برامون زنده کرد!
مهریه کیلو چنده اخه!! الان تو یه جای عقب مونده و بدبختی مثه غرب!! صبح ازدواج می کنن شب طلاق میگیرن آبم از آب تکون نمیخوره! جوونای باهوش و همیشه آماده به کار! ما هم میرن خودشونو درگیر مهریه و...... میکنن.
پسرای خوب دقت کنید که مهریه کم یه سیاه بازی و تله ای برای به دام انداختن شماست.اصن کی گفته 14 سکه کمه! تو بگو یه سکه! اصن 100 تومن!! مگه الان دوره ی لیلی و مجنونه که به خاطره یه دختر مثه فرهاد بریم کوه بکنیم!! فقط بدونید مهریه ی کم سیاه بازیه و چیزای دیگم مثه نفقه نحله و اجرت المثل و...هم هستن فقط بدونید با این شرایط اگه ملیاردر هم باشید زیر بار ازدواج دائمی رفتن تو این مملکت یعنی حماقت!!
حمید
شنبه 25 شهریور 1391 09:10
آقا این خانم مشخصه دروغکی نوشته. آخه چند تا زت 60 هفتاد ساله میشناسید بتونه بیاد توی نت اینطور دقیق هم تایپ کنه اصلا اینترنت و کامپیوتر بلد باشه؟
بعد چطور تونسته پول جور کنه خونه بخره؟
به قول میلاد سیاهنمایی بوده.
اینا یک مشت فمینیست دروغگو هستند.
میخوان بین جوانان به هم بزنن و شر و فساد راه بیندازن
توی برنامه گلبرگ هم هی مدام از این اراجیف زیاد میگن.
به قول خودت مگه چند تا مرد دو زنه هست که انقدر اینا توی بوق و کرنا کردند!
اصلا این همه که هی گفتن و گفتن، به همین تعداد ما مرد دوزنه داریم؟
اگر هم باشه ناچیز از قدیم بودن!
حکایت بابای ما بود. دو ماه جبهه رفته به اندازه 14 سال داره خاطره تعریف میکنه!
گناه: مهریه کم
پنجشنبه 23 شهریور 1391 17:40
من فقط تجربه خودم را بازگو می كنم .سال 1353 با شرایطی بسیار سهل همراه با مراسمی بسیار مختصر و مهریه 25 هزار تومان ازدواج كردم .همسرم به قول خودش زندگی مشترك را از زیر صفر شروع نمود . با قناعت و صبوری 35 سال با هم بودیم و صاحب چند فرزند شدیم و همسرم مالك چند خانه لازم به ذكر است در این مدت بیرون از خانه هم كار می كردم و خرج زندگی می نمودم متاسفانه .همسرم در 60 سالگی دلباخته زنی مطلقه و 20 سال كوچكتر از خودش شد و این زن را به عقد موقت خود در اورد با تلاشهای این زن .همسرم متقاضی طلاق شد و به رغم خواسته من به دادگاه فراخوانده شدم .دادگاه سال گذشته دقیقا در چنین روزهایی جهت حقوق اینجانب 35 میلیون تومان اجرت المثل و 12 میلیون تومان مهریه به روز تعیین نمود و در نتیجه من كه فرزندانم همگی كبیر و مستقل شده بودند سرگردان ماندم كه با این پول چه كنم به ناچار با چندین وام و قرض توانستم یك آپارتمان كوچك اطراف تهران كه خود وام بانكی داشت تهیه نمایم زیرا سلامتیم اجازه نمی داد مستاجر شوم و هر سال مشكل داشته باشم همسرم نیز آن زن را به عقد دایم خود در آورد و صاحب یك فرزند هم هستند .بنابراین گاهی فكر می كنم اگر مهریه من در حدی بود كه می توانستم به راحتی خانه ای تهیه نمایم انقدر زیر بار قرض و وام نمی رفتم مرتب سعی می كردم دست پایین را بگیرم و این شد آخر و عاقبتم البته با زیاده خواهی و تشریفات هم مخالفم اما باید به فكر روز مبادا و آسایشی نسبی را نمود نه امروز را .من هم فكر نمی كردم همسرم پس از اینهمه سال گرفتار عشق پیری شود و یك خط بطلان روی من و فرزندانش بكشد
پاسخ میلاد حمیدی : سلام
شما در زمانی ازدواج کردید که عرف آن زمان این بوده. اما الان برعکس شما این مردان هستند که با مهریه های کلان اموال و زندگیشان را از دست می دهند و به زندان می افتند. مورد خیانت زنان واقع می شوند و سالها زحمتشان به باد می رود!
تجربه شما در خصوص دختران امروز اصلا صادق نیست. تعداد مردانی هم که مثل شوهر شما ازدواج مجدد می کنند از قدیم هم کم بوده و امثال شوهر شما معدودند.
اما در ازای آن ما 20000 زندانی مهریه در عرض دو سال داشته ایم و شاید خیلی بیش از این مردانی که اموالشان توسط زنان مهریه ای به غارت رفته است.
مشکل اینجاست که شماهایی که سن و سالی ازتان گذشته است با بیان این تجربیات تلخ ، راست یا دروغ دارید زندگی جوانان را خراب میکنید.
دیگر هم نگران نباشید با ثبت نشدن ازدواج موقت و ترویج آن و عدم نیاز به اذن پدر برای عقد دختران عملا ازدواج دائمی صورت نخواهد گرفت. حتی اگر این هم نباشد انقدر فساد همه گیر خواهد شد که دیگر کسی تن به ازدواج نخواهد داد.
با از بین رفتن ازدواج دیگر تمام این مصیبت ها هم از بین خواهد رفت و تمام این انتقادات و شکوه گلایه ها و سیاهنمایی های شما ها خاتمه می یابد.
آنوقت دیگر نمی آیید تا سیاهنمایی کنید.
بروید و راحت باشید...
یا حق
امیر
سه شنبه 21 شهریور 1391 19:52
اینم ازون حرفا بودا.آقا میلاد یطوری داره حرف میزنه مثه این که ما شدیدا به زنا نیاز داریم.ولی اینو بهتره بدونی که اونام همین قدر به مانیاز دارن.یعنی سگه اونا اکسیژن باشن ما هم کربن دی اکسیدیم چون هر کودوم از اینا اگه نباشن ما خفه ایم.اینیم که شما داری میگی دخترا مغرورن و ازین حرفا بدون که من شخصا به یکی که بخواد به خاطره مهریه و ازینا باهام زندگی کنه اصن نگام نمی کنم.چون دقیقا مثه اینه که به یکی داری باج میدی.برای من باج فرقی نمی کنه 100 تومن باشه یا....ملیارد!به کسی در حالت کلی باج نمی دم.
اینم یادتون باشه من دقیقا مهریه و نفقه را در شرایط امروزی باج میدونم همونطور که به نظرم ازدواج دوم در حالتی که زن داری کار خوبی نیست .اول طلاقش بده بعد ازون ازدواج کن.شاید الان بگی من از لاق و این حرفا تو این مملکت چیزی نمیدونم ولی این خود مرد هست که شرایطو قبل از عقد برا خودش سخت کرده.آقا میلاد نمی دونم شما اعتقادت چقدره ولی قبول کن که ما داریم چوب قانونای سنتی مونو میخوریم.این قانونا شاید خوب باشن.خوب خدا اینارو گفته دیگه.ولی اگه یکم فک کنید دقیقا می فهمید.زن یه سری حقوق مالی دارد و مرد یه سری حقوق دیگر.ولی شرایط اجتماعی الان طوری شده یا طوریش کردن که دیگه حقوقی برای مرد وجود ندارد. پس ما مردا اینجا مظلوم میشیم چون حقی نداریم.ولی همه ی حقوق مالی زن وجود دارد. اما اگه شما تاریخ غرب تو 30 سال اخیر رو بخونید می فهمید که این دوره هم موقتی هستش یعنی یه مدت بعد این حقوق مالی رو هم از زن میگیرند و ازدواجو متناسب با نیازهای روز مرد وزن میکند.
این قوانین جدید هم در عین حال می توانند نوعی فیلتر باشن چون دیگه دختری که اهل زندگی باشه رو میشه راحت طلاق داد و بلعکس ودیگه هیچ دختری برا پول ازدواج نمی کنه. همه ی این ها زمانی ایجاد می شوند که مرد وظیفه ی مالی در قبال زن نداشته باشه که به نظرم تو آینده ی نه چندان روز این تغییرات ایجاد میشه.
پاسخ میلاد حمیدی : پاسخ به نظر قبلی را هم بخوان امیر جان.
هر چند بابخش زیادی از حرفهایت موافقم.
ولی روشت روش نیست. موضع انفعالی است.
یا اساست اساس سیستم سکولار است
سه شنبه 21 شهریور 1391 18:16
من گفتم اگر زن از خارج وارد کنند ترویج آن اشکالی ندارد مثل کشورهای عربی که زیباترین زنان را از سراسر دنیا وارد می کنند اما برای ازدواج بین خود کاملا حساب شده و دقیق هستند نه اینکه به اسم ازدواج موقت چشم به ناموس همسایه داشته باشند برای ازدواج و تشکیل خانواده نیم ساعته!!
مساله بعد اصلاح سایر قوانین است وقتی از شما اول ازدواج امضا می گیرند که اگر ازدواج مجدد یا موقت کردی زن بتواند با دریافت مهریه طلاق بگیرد چگونه می گویید این حق شما هست و مخالفت با اون خلاف شرع است و ما رو هم تهدید به سانسور کردن نظرات می کنی؟
اول قانون رو باید اصلاح کرد. اگر حکم شرعی هست دیگر شرط ضمن عقد امروزی در دفترچه های ازدواج چه معنی دارد؟
برای کم کردن روی زنان زیاده خواه کارهای بسیار بهتری وجود دارد.
در ضمن همان سازمان زنان و خانواده هم دست پخت مردان است.
پاسخ میلاد حمیدی : آفرین به نکته خوبی اشاره کردی گفتی " اول ازدواج امضا می گیرند که اگر ازدواج مجدد یا موقت کردی زن بتواند با دریافت مهریه طلاق بگیرد" خلاف شرع است و ما با این مخالفیم! با هر چیزی که خلاف شرع باشد مخالفیم. این بخاطر فشار های فمینیست هاست. اگر آنها هم مثل شما می خواستند پس بزنند الان از مهریه خبری نبود!!!
ولی متاسفانه شما با اندک حقوق خودتان هم که باقیمانده می جنگید و به آنها کمک میکنید. گاهی آدم شک می کند که شما یک مرد باشید!!!
اسلام هم که قانون ازدواج موقت را گذاشت برای همه گذاشت ، نگفت زن از داخل باشد یا خارج. از هر کجای دنیا باشد باشد. همه در مقابل خدا و اسلام یکسانند.
اینا ایده های شماست و نباید با دین مخلوطش کنید. برای بیان نظراتتون باید یک اساسنامه مشترک داشته باشید و آن دین است. اولین مخالفت شما با دین به سود یا به ضرر حقوق اسلامی مرد ، بهترین بهانه برای فمینیست هاست. طبق آیه سوم سوره نساء شما مجازید تا 4 زن دائم و بدون محدودیت زن صیغه ای داشته باشید.
کوتاه هم نیاید و از حقوق خودتون دفاع کنید. جتی اگر این حقوق به ضررتان باشد. حرف خدا حجت است و صلاح همه را می خواهد. دانش خدا بر ما بیشتر است و او صلاح ما را می خواهد.
ضمنا اگر برای کم کردن روی زنان زیاده خواه راه های بهتری سراغ دارید بفرمایید. استقبال می شود. اما راه های موجود را خراب نکنید. در جنگ همه با اسلحه گرم می جنگند. اما هیچ کس چاقو را دور نمی اندازد. چاقو و سرنیزه هم در موقع لزوم کار خود را می کند. ذره ای عقب نشینی مطابق مخالفتی که شما با ازدواج موقت یا مجدد می کنید در جهت منافع فمینیست ها گام بر می دارید. آنها هر قدم که عقب روید جلوتر می آیند. هر چه حقوق مرد را ضایع کنند و زیر سوال ببرند پر رو تر و قوی تر میشوند. ایستادگی و روش برد برد مضاعف را انتخاب کنید. یعنی هم امتیاز بگیرید و هم امتیاز ندهید.
این یک استراتژی قدرتمند فکری و سیاسی است.
دادن امتیاز و کسب امتیاز در ازای آن یک توهم است.
فقط برد مضاعف...
حفظ حقوق و باز پسگیری حقوق از دست رفته!
و نه بیشتر. روی خط اسلام
ذره ای هم حقوق کمتر یا بیشتر نمی خواهیم.
قائل به ضایع کردن حقوق زنان هم نیستیم.
اتفاقا اگر حقی از زنان هم ضایع شود (البته طبق اسلام) آن را هم مطالبه می کنیم.
حقوق مرد را هم مثل فمینیست ها برای هژمونی و قدرت طلبی نمی خواهیم.
بلکه این حقوق را می خواهیم تا بتوانیم از خانواده و زن و فرزندمان و از هم پاشیدگی خانواده دفاع کنیم.
و السلام
حمید
سه شنبه 21 شهریور 1391 17:41
دوستان از موضوع اصلی خارج نشید.
بحث سر انحالال سازمان منحوس زنان و خانواده و سازمان های اینطوری بود.
دور باطل نزنید.
از گردانندگان سایت تقاضا می شود نظرات مخالف با اسلام و حقوق مردان را حذف کنند.
یعنی چه؟
شما چه کاره هستی که میگویی ازدواج موقت نباید ترویج شود؟
چرا بر اساس ذهن کوچک و اشتباهات شخصی خودت برای دیگران تعیین تکلیف میکنی؟
آقا شما فرض کن شلوار جین دوست نداری.
از فردا میری همه کارخونه هاش رو تعطیل میکنی یا با تولیدش مخالفت می کنی؟
خوب عزیزم جین نپوش!
با تشکر از سایت خوبی که دارید
سه شنبه 21 شهریور 1391 16:22
زن بیوه و مطلقه اگر زیاد شده به همان نسبت مرد زن طلاق داده و زن از دست داده زیاد شده که زنان بیوه و مطلقه می توانند بروند با همان مردان ازدواج کنند. اساسا ما چرا باید اینهمه زن بیوه و مطلقه داشته باشیم؟
البته اگر زن از خارج وارد کنند و به عقد موقت پسران و مردانی که نمی توانند ازدواج کنند به نظر من اشکالی ندارد اما ما نباید ازدواج موقت را بین زن و مرد ایرانی ترویج کنیم.
پاسخ میلاد حمیدی : اینکه به همان نسبت مرد زن طلاق داده یا زن مرده زیاد است حرفی نیست.
اما
1- بعضی آنها مجددا ازدواج نمی کنند. چه زن و چه مرد.
2-هیچ قانونی نه در دین و نه هیچ جای دنیا وجود ندارد که بگوید مرد زن مرده با زن مطلقه یا بیوه ازدواج کند و یا بالعکس
و این ساخته و پرداخته ذهن شماست.
3- در خصوص باید و نباید شما تعیین کننده نیستید. که می گویید نباید ترویج شود.
خوب این نظر خودتان است.
بحث ترویج هم نیست.
یک قاعده و قانون شرعی است و حرف خدا و پیغمبر است نه حرف من و شما.
ولی در شرایط امروزی هر چیزی که از غرور زنان بکاهد و جامعه را از این فرهنگ غلط زن سالاری نجات دهد ، خوب است که ترویج شود. البته در چهار چوب دین!
شما دوست نداری مختاری. ترویج به معنای اجبار و جلوگیری از ازدواج دائم نیست. شما می توانی ازدواج دائم کن. نمی توانی موقت. ترویج این کار هم هیچ اشکال شرعی و عقلی ندارد.
سه شنبه 21 شهریور 1391 15:45
نظرم برای رد شدن از ممیزی اصلاح می شود:
خوب بگو برادر روشنفکر دینی ، استاد حوزه و دانشگاه مشکل ازدواج دائم را رها کرده اید به فکر ازدواج موقت افتاده اید.
آیا 10 میلیون جوان در سن ازدواج که بخاطر قوانینی مثل مهریه و نفقه نمی توانند ازدواج کنند بروند ازدواج موقت کنند با چه کسی؟ با همان دختری که برای یک ازدواج دائم مطالبه مهریه چند صد میلیونی می کند؟ حالا مفت و مجانی ایا می یاد همسر موقت یک مرد بشه؟
بزرگترین ثروت انسان عقل است و بزرگترین فقر ، جهل.
پاسخ میلاد حمیدی : آفرین بزرگترین ثروت انسان عقل است.
این همه زن بیوه و مطلقه!
کی گفته باید حتما دخترهای از خود راضی را گرفت؟ وقتی از آنها استقبال نشود بساطشان برچیده می شود و از خر شیطان پایین می آیند!
تر جیحا ازدواج دائم اما حالا که انقدر سازمانهای زنان روی طلاق و مهریه مانور میدهند آیا مردان خودشان باید حماقت کنند و از ازدواج موقت دوری کنند یا با قانون آن مخالفت کنند تا زنان بتوانند ظلم بیشتری روا کنند؟ تا بتوانند به مهریه ها بیفزایند و پسر بدبخت از سر ناچاری زیر بار مهریه های کلان برود؟
بله بزرگترین ثروت انسان عقل است و بزرگترین فقر ، جهل.
البته به شرطی که انسان از این ثروت استفاده کند و فقرا ( بی عقلان ) را نجات دهد نه اینکه خودش هم خودش را به فقر بزند و گدایی کند!!!!
آخرین پست ها
html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات