تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - رشد آمار طلاق ادامه دارد

این روزها آمار طلاق به شکل نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است و اگر همین طور پیش برویم، باید منتظر پدیده‌ای به نام «سونامی طلاق» در کشور باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس این روزها دادگاه‌های خانواده میزبان زوج‌های جوانی است گهگاه با جنجال و اکثراً به صورت توافقی خواستار طلاق هستند، کافی است یک ساعت در راهروی مجتمع قضایی خانواده قدم بزنید تا مردان و زنانی را ببینید که آمده‌اند تا هرچه زودتر اجازه حک شدن مهر «باطل شد» را روی عقدنامه هایشان بگیرند، مهری که به قول خودشان حکم رهایی از یک زندگی تلخ و سراسر کشمکش است.

متأسفانه زندگی بسیاری از زوج‌های جوان پیش از شناخت لازم از یکدیگر تشکیل می‌شود و همین موضوع آرمان‌های موردنظر زندگی را به چالش کشیده و زمینه را برای بروز اختلافات اساسی در زندگی فراهم می‌کند.

بر اساس آمار سازمان ثبت احوال کشور، در سه ماهه نخست امسال 12 هزار و 442 مورد واقعه طلاق در کل کشور به ثبت رسیده که در این میان، تهران با 2 هزار و 192 مورد طلاق رکوردار این واقعه است.

همین امر ما را بر آن داشت تا در گفت‌وگو با کارشناسان قضایی، به آسیب شناسی طلاق و علل افزایش آمار این واقعه در کشور بپردازیم.

در زیر مشروح گفت‌وگوی خبرنگار فارس با کارشناسان قضایی را پیرامون موضوع  «طلاق» می خوانید:

فقر مالی و دخالت خانواده‌ها عامل اصلی طلاق در کشور است

عباس برزگر وکیل پایه یک دادگستری در خصوص افزایش آمار طلاق در کشور اظهار داشت: فقر و دخالت خانواده‌ها از جمله مهم‌ترین دلایل افزایش طلاق در کشور به شمار می‌رود.

وی افزود: زوجین در ابتدای ازدواج با مشکلات زیادی روبرو هستند و در شرایطی که تورم و گرانی وجود دارد، اگر درآمد و شغل مناسبی نداشته باشند زمینه برای بروز اختلاف ایجاد می‌شود.

برزگر با اشاره به دخالت خانواده‌ها در زندگی فرزندان شان، گفت: متأسفانه گاهی خانواده‌ها با هدف دلسوزی و کمک به زوجین در مسائل آنها دخالت می‌کنند اما در واقع زمینه حساسیت و اختلاف بین دختر و پسر را فراهم کرده‌اند.

این وکیل دادگستری با تأکید بر اینکه عدم شناخت کافی زوجین نسبت به یکدیگر می‌تواند پس از ازدواج زمینه‌ساز طلاق باشد گفت: آشنایی از طریق فضای مجازی، دوستی‌های خیابانی و ازدواج‌هایی که بدون مشورت و نظر خانواده‌ها صورت می‌گیرد اکثرا منجر به طلاق می‌شود. ضمن اینکه تفاوت فرهنگی زوجین و اختلاف سطح خانواده‌ها نیز می‌تواند عاملی در افزایش طلاق باشد.

برزگر با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی طلاق آخرین راه برای حل مشکلات است گفت: قطعا نقش دادگاه‌ها و قضات در کاهش آمار طلاق موثر است چرا که آنها می‌توانند زوجین را دعوت به صلح و سازش کنند و بلافاصله اقدام به صدور حکم طلاق نکنند.

وی در پایان ارتقای فرهنگ جامعه را زمینه‌ای باری کاهش آمار طلاق در کشور و تقویت نهاد خانواده عنوان کرد و گفت: مسئولین فرهنگی کشور باید در جهت ارتقای فرهنگ جامعه تلاش کند چراکه متاسفانه اینترنت و ماهواره در جامعه امروز به معضلی بزرگ تبدیل شده و نهاد خانواده را تهدید می‌کند.

استفاده از مشاور در پرونده‌ها طلاق را کاهش می‌دهد


علی صابری وکیل پایه یک دادگستری ناهنجاری‌های ناخودآگاه، عدم سلامت روانی و مشکلات زناشویی را مهمترین دلیل افزایش طلاق در کشور عنوان کرد.

وی به دخالت خانواده در زندگی زوجین اشاره کرد و گفت: من تا حدی می‌توانم این موضوع را به افزایش طلاق ارتباط دهم چرا که متأسفانه در جامعه جدید نگاه خانواده به فرزندان تغییری نکرده و همچنان والدین به دنبال اعمال نظرات و دیدگاه‌های خود در زندگی شخصی فرزندانشان هستند.

این وکیل دادگستری عدم استفاده به موقع و مناسب از مشاور را یکی دیگر از دلایل طلاق در کشور عنوان کرد و گفت: متأسفانه چه قبل از ازدواج و چه پس از آن، افراد مراجعه به مشاور یا روانشناس ندارند و اکثراً چنین برداشت می‌کنند که مراجعه به مشاور یا روانشناس حتماً باید در مواقعی صورت گیرد که شرایط بحرانی باشد.

صابری تصریح کرد: اینکه تنها بخواهیم بگوییم فقر مالی دلیل اصلی طلاق است کمی شعارگونه به نظر می‌رسد.

وی در خصوص نقش دادگاه‌ها در کاهش آمار طلاق گفت: علیرغم نقدهای اساسی که به قانون حمایت از خانواده وارد است باید بگویم که دادگاه‌ها عملکرد خوبی داشته اند و بیش از این نمی‌توانند در این مورد نقش داشته باشند، نمی‌خواهم بگویم بهترین راه صدور حکم طلاق است اما نباید از قاضی و دادگاه بیش از وظیفه‌ای که بر عهده دارد توقع داشته باشیم.

صابری خاطرنشان کرد: اگر افراد به این نتیجه برسند که همواره در مسائل اخلاقی، روحی و روانی خود نیاز به مشاوره دارند شاید کمتر شاهد مشکلات خانوادگی باشیم.

وی در پایان گفت: امیدوارم نسل بعدی با اینگونه مفاهیم آشنا شود و به بحث مشاور توجه ویژه‌ای داشته باشد، شاید به این طریق ازدواج‌ها کمتر شود اما قطعاً ازدواجی که صورت می‌گیرد منجر به طلاق نخواهد شد.

اعتیاد و بیکاری عامل اصلی طلاق نیست


محمد اکبری مستشار دادگاه تجدیدنظر اصفهان در خصوص دلایل افزایش آمار طلاق در کشور گفت: بدون شک عدم شناخت زوجین نسبت به یکدیگر علت اصلی طلاق در کشور محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز هم‌شأن بودن زوج و زوجین به حاشیه رفته است گفت: متأسفانه جوانان صرف یک آشنایی جزئی و اکثراً بدون دخالت خانواده‌ها با یکدیگر ازدواج می‌کنند.

اکبری با تأکید بر اینکه امروزه افراد بر اساس احساس خود تصمیم می‌گیرند و عقل را به حاشیه رانده‌اند گفت: متأسفانه در اقشاری که مشکل بیکاری را ندارند طلاق وجود دارد و تنها این موضوع مربوط به قشر متوسط و پایین جامعه نیست.

مستشار دادگاه تجدیدنظر اصفهان خاطرنشان کرد: در هر موردی علت طلاق متفاوت است، در برخی از شهرها بیکاری و اعتیاد عامل طلاق است اما در شهری مثل تهران نمی‌توان بیکاری و اعتیاد را عامل طلاق عنوان کرد چرا که در حال حاضر بسیاری از خانواده‌ها با وجود اعتیاد و بیکاری همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهند.

قضات نمی‌توانند نقشی در کاهش آمار طلاق در کشور داشته باشند

قاضی محسن نیکوکلام در خصوص دلایل افزایش آمار طلاق در کشور اظهار داشت: متأسفانه قبح طلاق از بین رفته و دیگر کسی بابت این اتفاق احساس بدی ندارد.

وی استقلال مالی بانوان را یکی از دلایل طلاق عنوان کرد و گفت: هر چقدر توانایی زن برای تأمین زندگی خود بیشتر شود احتمال طلاق نیز افزایش پیدا می‌کند.

این قاضی بازنشسته دادگاه خانواده با اشاره به اینکه تعداد زیادی از ازدواج‌های منجر به طلاق ناشی از آشنایی‌های خیابانی و دوستی‌ها در فضای مجازی بوده است گفت: آمار این طلاق‌ها در کشور حدود 60 درصد است.

وی با اشاره به اینکه فیلم‌های ماهواره‌ای بنیان خانواده‌ها را سست کرده گفت: در گذشته اگر در یک خانواده طلاقی اتفاق می‌افتد آن خانواده تا مدتها این اتفاق را یک نوع ننگ و بی‌آبرویی به حساب می‌آورد اما الان کار به جایی رسیده که برای طلاق جشن می‌گیرند.

نیکوکلام تصریح کرد: متأسفانه قضات نمی‌توانند نقشی برای کاهش آمار طلاق در کشور باشند چرا که وقتی زن و شهری پایشان به دادگاه باز می‌شود دیگر همه پل‌های پشت سرشان را خراب کرده‌اند ضمن اینکه به دلیل حجم زیاد پرونده‌ها قضات آنقدر زمان ندارند که بخواهند به دنبال صلح و سازش بین زوجین باشند.

وی خاطرنشان کرد: من زمانی که در دادگاه خانواده به عنوان قاضی فعالیت می‌کردم پیشنهاد داده بودم پیش از اینکه طلاقی صادر شود مشاوره صورت گیرد و الان ظاهراً پس از 8 سال می‌خواهند چنین کاری را عملیاتی کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک تصمیمات عجولانه و ازدواج‌های زودهنگام نیز می‌تواند در افزایش آمار طلاق در کشور اثرگذار باشد.

مهریه بالا نمی‌تواند مانع جدایی زن و مرد شود

مهدی عیسی‌زاده عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه اخیراً آماری که از طلاق در کشور ارائه شده به شدت بالاست و من به اعضای کمیسیون اجتماعی پیشنهاد کردم پس از تعطیلات مجلس باید بحث افزایش آمار طلاق را با حضور مسئولان قضایی و فرهنگی به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه مهریه بالا نمی‌تواند مانع جدایی زن و مرد شود، گفت: اگر قرار بود مهریه‌های بالا یک زندگی را محکم کند قطعاً شاهد این آمار طلاق در کشور نبودیم.

عیسی‌زاده افزود: بزرگترین و موفق‌ترین زندگی در طول تاریخ زندگی حضرت خدیجه و حضرت محمد(ص) بود بنابراین ما باید به اصل خود برگردیم و اعتقاداتمان را احیاء کنیم و تا زمانی که الگوی ما زندگی تجملاتی دیگران باشد روز به روز شاهد افزایش آمار طلاق خواهیم بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه موضوعات مالی یکی از دلایل اصلی طلاق در کشور است، گفت: متاسفانه قبح طلاق در کشور از بین رفته و زوجین به تازگی پس از طلاق جشن می‌گیرند.

عیسی‌زاده در پایان گفت: خیانت‌های برخی از زوجین به یکدیگر و وجود شک و تردید در زندگی زناشویی آمار طلاق در کشور را بیشتر کرده است.

فاصله گرفتن از فرهنگ ایرانی - اسلامی آمار طلاق را افزایش داده است

موسی قربانی عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش آمار طلاق در کشور گفت: متأسفانه ما از فرهنگ اسلامی - ایرانی خود فاصله گرفته‌ایم و همین فاصله مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

وی افزود: متأسفانه امروزه باورهای دینی جوانان از بین رفته و در بحث  ازدواج نه تنها به مسائل شرعی بلکه به مسائل خانوادگی هم اهمیتی نمی‌دهند. قبلاً نظر خانواده‌ها در ازدواج ملاک اصلی بود اما امروزه خانواده‌ها در حاشیه قرار گرفته‌اند.

قربانی ازدواج‌های خیابانی و دوستی‌هایی که در فضای مجازی رخ می‌دهد را بی‌پایه و اساس و تنها منطبق با احساس دانست و گفت: جوانان ما در ازدواج عقل را به حاشیه برده‌اند و تنها بر اساس احساسات خود تصمیم می‌گیرند اما زمانی که وارد زندگی مشترک می‌شوند و شور و هیجان اولیه فروکش می‌کند تازه با واقعیت مواجه می‌شوند و چون نمی‌توانند با آن کنار بیایند کارشان به طلاق می‌کشد.

وی مهریه‌های بالا را مصیبتی برای زندگی زناشویی افراد دانست و گفت: مهریه بالا نه تنها بنیان خانواده را تحکیم نمی‌کند بلکه زنان را از حقوق اصلی‌شان دور می‌کند.

عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس عدم استفاده از مشاوره را یکی دیگر از دلایل طلاق در کشور عنوان کرد و گفت: متأسفانه زوجین چه قبل از ازدواج و چه پس از آن چندان اعتقادی به مشاوره ندارند در حالی که پیش از ازدواج آزمایش‌های اولیه برای جلوگیری از مشکلات بعدی لازم است قطعا انجام مشاوره هم می‌تواند از مشکلات روحی و خانوادگی جلوگیری کند.

نفوذ فرهنگ غرب و آزادی در ارتباطات به افزایش آمار طلاق انجامیده است

هادی حسینی، وکیل پایه یک دادگستری اظهار داشت: متأسفانه فرهنگ غربی به شدت در بین خانواده‌های ایرانی نفوذ کرده و منشأ تمام اینها ماهواره است.

وی با اشاره به اینکه سست شدن اعتقادات تنها مختص مردم ایران نیست، افزود: با گذشت زمان، نفوذ فرهنگ ماهواره و آزادی ارتباطات شاهد سست شدن اعتقادات مردم هستیم و همین آمار طلاق را افزایش داده است که البته این افزایش آمار طلاق تنها مختص کشور ما نیست.

عضو هیأت علمی دانشکده حقوقی دانشگاه آزاد با اشاره به نقش قضات در پرونده‌های طلاق گفت: دستگاه قضایی باید هر چه زودتر این پرونده‌ها را

سامان دهد البته زمانی که زن به جایی می‌رسد که نمی‌تواند به زندگی کنار همسرش ادامه دهد درخواست طلاق می‌دهد و قاضی هم رسیدگی می‌کند اما نمی‌توانیم بگوییم که قاضی می‌تواند نقش تعیین ‌کننده داشته باشد.

وی مسائل مالی را یکی از دلایلی دانست که  منجر به طلاق می‌شود و گفت: البته دلیل اصلی شاید این باشد که زوجین پیش از ازدواج و یا پس از آن مراجعه‌ای به مشاوره ندارند و در زمان بروز اختلاف، تازه به یاد مشاوره می‌افتند.

حسینی میزان انجام مشاوره در بین زوجین را کافی ندانست و تصریح کرد: قطعاً همه خانواده‌ها برای رفع مشکلات خود نیازمند مشاوره هستند.

وی در پایان یکی از راهکارهای کاهش آمار طلاق را به ویژه در میان زوج‌هایی که فرزند دارند انعکاس سرنوشت بچه‌های طلاق عنوان کرد و گفت: باید آینده این بچه‌ها را که قربانی تصمیم پدر و مادر می‌شوند در جایی منعکس کنیم تا حداقل یک زوج فکر طلاق را از سرشان بیرون کند.


نظرات()   
   
minecraft free download 2018
پنجشنبه 19 مهر 1397 12:54
Wow, that's what I was looking for, what a material!
existing here at this web site, thanks admin of this website.
minecraft
شنبه 14 مهر 1397 04:44
It's in fact very difficult in this full of activity life to listen news on TV, therefore I
just use the web for that reason, and obtain the hottest news.
minecraft
جمعه 13 مهر 1397 11:57
I think the admin of this site is truly working hard for his
web site, for the reason that here every stuff is quality
based stuff.
minecraft
سه شنبه 10 مهر 1397 08:16
Spot on with this write-up, I seriously feel this amazing
site needs far more attention. I'll probably be back again to see more, thanks for the info!
minecraft
سه شنبه 10 مهر 1397 08:15
Asking questions are actually fastidious thing if you are not understanding something totally, but this post
offers good understanding yet.
minecraft
دوشنبه 9 مهر 1397 20:53
Heya i'm for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out much.
I hope to give something back and help others like you
aided me.
minecraft
دوشنبه 9 مهر 1397 11:09
I really like looking through an article that
will make people think. Also, thank you for allowing me to comment!
minecraft
پنجشنبه 5 مهر 1397 19:06
Good respond in return of this difficulty with real arguments and describing the whole thing
on the topic of that.
minecraft
یکشنبه 1 مهر 1397 22:07
Very good post. I absolutely appreciate this website.
Keep it up!
chocolate
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 03:34
I believe everything published was actually very reasonable.
But, think on this, suppose you added a little content? I mean, I don't wish to
tell you how to run your blog, however what if you added a
headline to maybe grab a person's attention? I mean انجمن حمایت
از حقوق مردان - رشد آمار طلاق ادامه دارد is kinda boring.
You ought to look at Yahoo's front page and note how they create post titles
to get people to open the links. You might add a related
video or a pic or two to get people interested about everything've
written. Just my opinion, it might bring your blog a little bit more interesting.
chocolate
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 20:10
Hey! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying
to get my blog to rank for some targeted keywords but
I'm not seeing very good gains. If you know of any
please share. Kudos!
Foot Complaints
یکشنبه 15 مرداد 1396 19:03
magnificent submit, very informative. I'm wondering why the opposite specialists of this sector don't notice this.
You should continue your writing. I am confident, you've a huge readers' base
already!
http://jackquelinescrudato.soup.io/
یکشنبه 8 مرداد 1396 23:15
Thanks for any other fantastic article. Where else may anybody get that type of info
in such a perfect means of writing? I've
a presentation next week, and I am on the look for such information.
What do you do for Achilles tendonitis?
شنبه 7 مرداد 1396 00:15
At this time it looks like Wordpress is the preferred blogging platform available right now.
(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
manicure
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 06:56
I've been browsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. Personally, if all web owners
and bloggers made good content as you did,
the net will be a lot more useful than ever before.
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 22:23
My spouse and I stumbled over here from a different website
and thought I may as well check things out. I like what I see so
now i'm following you. Look forward to going over your web
page yet again.
ستاره
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 14:55
شما مردهایی که از زندگی جز سکس و صیغه و شهوت چیزی نفهمیدین حقتونه هر بلایی سرتون بیاد... نوش جونتون!
پاسخ انجمن حمایت از حقوق مردان : شما زنانی که از زندگی جز پول نفهمیدید چطور؟
.
پنجشنبه 3 مهر 1393 22:11
تو اینترنت مصاحبه اون زن انگلیسی رو خوندید که دو تا شوهر داره؟
پاسخ انجمن حمایت از حقوق مردان : سنت چند همسری زنان به قبایل وحشی آفریقایی بر میگردد و جهالت مدرن هم همین است که با اینهمه ادعای تمدن باید به سنتهای آدمخواران آفریقایی رجوع کنند.
چهارشنبه 2 مهر 1393 08:24
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در روزنامه آفتاب گفته:
خبرهای خوشی برای زنان در راه است
تحلیل:
اثر مذاکرات با آمریکا بر این قول؟
آیور
چهارشنبه 2 مهر 1393 01:31
چرا باید مسالمت آمیز حرف بزنم؟؟؟ مگه مخالفت کردن با این سایت چه پیامد هایی داره؟؟؟؟ اگه مخالف باشم میگم حتی اگه بعدش یه عالمه کاربر بهم توهین کنن. اما چنین مواردی زیاد پیش نیومده.
من فقط مثل انجمن و نویسنده هاش و خیلی از کاربرای موافق مردش خشمگین نیستم. اونا خیلی اعصابشون از دست این همه نا به سامانی خورده. حق هم دارن.
آیور
چهارشنبه 2 مهر 1393 01:21
نه خیر... من موافق حرفای اسلام هستم . گفتم تعدد زوجات بد نیست و غیرقابل تحمل هم نیست ولی صیغه کردن توی وقتایی که لازم نیست و فقط برای تنوع طلبی صورت بگیره خیلی برام غیرقابل تحمله و فک میکنم باعث بشه هر زنی احساس خسته کننده بودن و یکنواخت بودن کنه ولی از اونجایی که حق میرده میتونه از طرف مرد یاد آوری بشه تا زن بدونه مرد چقد در این مورد بهش لطف میکنه. همچنان معتقدم صیغه کردن وقتی شرایط ازدواج واسه پسری فراهم نیست وقتی خانمش بارداره وقتی ازش خیلی زیاد فاصله داره و شرایط های خاص دیگه خیلی هم واجبه و توی حدیثی که من خونده بودم صیغه نکردن توی این مواقع باعث ناراحتی یکی از امام هامون شده بود. و تعدد زوجات ( من خودم دو تا رو بیشتر از 4 تا دوس دارم چون میتونم باهاش صمیمی بشم ولی با 3 تا زن نمیشه خیلی صمیمی شد و شاید یکیشونو زیاد دوس نداشته باشی و پشت سرش غیبت کنی و اینا ولی دوتا هیچ وقت این خصوصیاتو نداره) (البته اینم نظر شخصی بود خدا تا 4 تا رو حلال کرده)
مثلا تو آخر فیلم نصف مال من نصف مال تو دو تا هوو کاملا باهم دوست صمیمی شده بودن و خوشحالو خندون بودن و دختراشونم باهم دیگه بازی میکردن. تازه اگه دقت کنیم خیلی از داستان های زمان قدیم که خیلی هم مشهور هستن مثل هفت پیکر نظامی مسئله ی چند همسری رو خیلی هم عادی نشون دادن . تازه به نظر من خیلی هم زندگی هاشون شیرین تر از زندگی های الان بود. البته من اگه بخوام پیشنهادی بدم پیشنهاد میدم مردی که میخواد چند تا زن داشته باشه زن های هم سن رو انتخاب کنه و با همه شون هم زمان عروسی کنه . چون خانوما چشم دیدن اومدن یه نو عروس به خونه ی خودشونو ندارن. ولی اگه همزمان وارد خونه بشن و سنشونم کم باشه خیلی بهتر میشه.
البته الان چند همسری عرف نیست و خیلی سختی داره. و من خودم دوس ندارم تجربه اش کنم اما اگه این مسئله عجیب و مکروه نبود خیلی راحت قبول میکردم که یکی از زن های شوهرم باشم. فک میکنم باید جالب باشه!
....
سه شنبه 1 مهر 1393 20:52
ایور جون تو خودتم معلوم نیست چی میگی مردد حرف میزنی . به نظرم ته دلت به حرفای انجمن اعتقاد نداری . همش سعی میکنی مسالمت آمیز حرف بزنی . از یه طرف میگی اره تعدد زوجات حلاله و فلان مزایا رو داره از طرف دیگه میگی واسه هیچکس قابل تحمل نیست و شرط و شروط براش میذاری .
آیور
سه شنبه 1 مهر 1393 00:11
چرا هیچکی اسمشو نمینویسه؟؟؟ همه با نقاب میان نظر میذارن!!!!
آیور
سه شنبه 1 مهر 1393 00:10
فعلا که چند همسری از نظر خدا حلال مرد هست چه باعث رقابت بشه چه نشه. این یه جور توجیه کردن بود که خودم به ذهنم رسید. یه نظر شخصی بود.
....
دوشنبه 31 شهریور 1393 21:33
آقای محترم لطفا احترام اسمای مقدس رو نگه دارید . حمیده مونث اسم حمید با اضافه شدن ت تانیث هست .
...
دوشنبه 31 شهریور 1393 21:28
ایور تعدد زوجات باعث رقابت و پیشرفت میشه ؟ پیشرفت به چه قیمتی ؟
احسان
دوشنبه 31 شهریور 1393 16:20
ابتدا بگم منظور من این نبود كه مزد زن رو كتك بزنه و خونش رو بریزه . قرار هم نیست دل كسی رو بشكنیم . اما مرد میتونه هیچگونه محبتی به همسرش نكنه حتی كوچكترین چیز .
یعنی علاوه بر اینكه حتی 1 ریال بیشتر از نفقه نمیده بلكه حتی كوچكترین حرف یا عملی كه نشانه ی عشق و محبت باشه از خودش نشون نمیده (دقیقا چون زن عشق رو با نفقه گرفتن از دادگاه و كار نكردن تو خونه و ادعای دریافت پول در ازای كار خونه)
این كار هیچ منافاتی با اسلام ندارد . البته برعكسش هم هست . زن هم میتونه محبت نكنه و فقط و فقط تمكین بكنه در قبال نفقه ای كه دریافت میكنه .
قرار نیست مرد دل زن رو بشكنه یا آزار اذیت بكنه فقط از هر محبتی دریغ میكنه .

اتفاقا كار زن خیلی سخت تره . چون اگر مرد از زن ناراضی باشه خدا اون دنیا اعمال و واجبات زن رو نمپذیره . روزه های مستحبیتون بدون رضایت شوهر قبول كه نیست هیچ به عذاب الهی و گناه تبدیل میشه (چون حقوق شوهر حق تمكین رو زیر پا گذاشتین)
اما شوهر در مقابل فقط خوش اخلاقی و پرداخت نفقه رو باید رعایت كنه . اما هیچ كجا گفته نشده كه واجب است محبت اضافی به زن بكنیم .
دوشنبه 31 شهریور 1393 11:55
همون طوری که کار خونه وظیفه ی زن نیست. نفقه ی زن هم فقط شامل خوراک، پوشاک و مسکن میشه نه چیز دیگه.
ولی دو طرف می تونن برای استحکام زندگی از خود گذشتگی کنند.
من فکر می کنم چیزی که فمینیسم می خواد در نهایت به مردسالاری منجر خواهد شد.
تصور کنید هیچ مردی تن به ازدواج نده. با هر کی بخواد هر وقت بخواد رابطه شو قطع کنه. خانواده ها تک سرپرست بشن. و چه چیزی بهتر از این برای مردان هوسران.
البته یک دوره ی کوتاهی از فرهنگ میکس شده ی اسلامی و غربی سواری می گیرند.
سامان امامی
دوشنبه 31 شهریور 1393 11:10
این لینکها را بخوانید:
www.tabnak.ir/fa/news/431310

www.nividar.com/news/5401f37736e63b87930631e1
آیور
دوشنبه 31 شهریور 1393 02:13
در ضمن اگه بهترین مرد دنیا برای جامعه ات باشی ولی برای رنت مرد پرخواشگر و بی ادب و نامهربونی باشی خدا عذاب بزرگی برای چنین انسان هایی فراهم میکنه. چون اولویت هر انسانی جلب رضایت خونوادشه. و محبت اصل اول اسلامه! و خیلی هم واجبه! دل شکستن هم گناهه! چقدر ساده فکر کردین که خدا از قلب شکسته و چروک شده ی زنتون میگذره و فقط مستحبش میکنه!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]