تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - اظهارات جالب یک مرد موفق در زمینه ازدواج موقت

این نیاز عاطفی یا جنسی از طریق دختر یا پسر هست که انسان رو به سمت ازدواج موقت میکشونه، خب وقتی خدا هم راه حل رو جلوی پای انسان گذاشته برای چی نباید بره سراغ متعه؟ البته منکر این نمیشم که بعضی ها هم هستند فقط به قصد کمک و سرپرستی یک خانواده ازدواج...

قطعا ازدواج موقت و صیغه یکی از تابوهای جامعه ماست، تابویی که گاه پر رنگ شده و حرکت هایی برای قبح زدایی آن شده.

این مصاحبه با مردی سی ساله است که اکنون متأهل است و در این مصاحبه با صراحت، دیدگاه‌ها و تجربیاتش را در اختیار سایرین قرار داده است. کسی که نکته‌ها و دغدغه‌هایی درباره ازدواج موقت دارد و به بیان آن‌ها می‌پردازد.


ـ چطور با متعه آشنا شدید؟

در حقیقت برای حل مشکل خانمی وارد ماجرا شدم و بعد از اینکه مشکل ایشون رو حل کردم یک رابطه عاطفی شکل گرفت و از اونجا که مشکل اون خانم روحی بود از طرف ایشون هم احساس خلاء عاطفی از قبل وجود داشت، خب از اونجایی هم که ما دوتامون در خانواده مذهبی بزرگ شده بودیم این راه حلال و شرعی برای ما بود و از اون استفاده کردیم.

ـ چند نمونه تجربه داشتید؟
نمونه به اون معنا که یک رابطه کامل و بلند مدت باشه یک مورد، به مدت سه سال با تمام جزئیات روابط و خودمون عقد رو خوندیم. که الان دوسال از اتمام عقد ما میگذرد.

خب البته موارد معدود دیگه هم بوده که فقط به قصد ترویج این مسئله عقد کردیم. که حتی بعضا طرف رو نه دیدم و نه رابطه ای ایجاد شد. یک بار محرم شدیم تا در حقیقت تجربه شده باشه. البته بعد ازساعتها بحث راجع به این موضوع بود. ایشون مخالف سرسخت بودند، اینقدر مباحثه کردیم تا ایشون راضی شد و بعد از تجربه واقعا راضی بود از این رابطه.

ـ چطور شد که به این نتیجه رسیدید که کسی را به عقد موقت خودتان دربیاورید؟ برایتان سخت نبود؟

سوال رو شاید خوب مطرح نکردید، مثل اینه که بپرسید چطور شد که غذا خوردید، یا آب نوشیدید؟ خب انسان که تشنه میشه آب مینوشه و گشنه که میشه غذا میخوره، مهم اینه که بهترین و کم ضررترین نوشیدنی و خوراکی رو انتخاب کنید.
ـ هدف‌تان و علت ازدواج موقت چی بود؟

ببینید میشه گفت هدف همه کسانی که ازدواج موقت انجام میدن یا حتی ازدواج دوم میکنن نیاز هست، این نیاز عاطفی یا جنسی از طریق دختر یا پسر هست که انسان رو به سمت ازدواج موقت میکشونه، خب وقتی خدا هم راه حل رو جلوی پای انسان گذاشته برای چی نباید بره سراغ متعه؟ البته منکر این نمیشم که بعضی ها هم هستند فقط به قصد کمک و سرپرستی یک خانواده ازدواج موقت رو انجام میدن. اما عمدتا جامعه ما نیاز داره. متاسفانه اینقدر در مورد متعه بد تبلیغ شده و خیلیها اون رو بد انجام دادند که تصور عام مردم از متعه یک رابطه جنسی دو ساعته و تولد یک بچه بی سرپرست هست و وجه‌ی اون متاسفانه برای خیلیها از عمل منکر زنا بدتره.
ـ نگران نگاه دیگران نبودید؟

نگاه دیگران یا نگاه خدا؟ اینقدر به نگاه دیگران اهمیت دادیم که خیلی از مستحبات و بعضا واجبات رو کنار گذاشتیم. کافیه دودوتا چهارتا کنیم ببینیم که نتیجه توجه به نگاه و حرف مردم برای ما سودمند هست یا نگاه و توجه خدا؟

ـ فکر می‌کنید تجربه‌ی متعه، راضی کننده ا‌ست؟ یعنی کسانی که به سمت‌ش می‌روند راضی هستند و ناراحتی‌هایی برایشان ایجاد نمی‌شود؟

خب بستگی به نوع فکر و نگاه شما به این قضیه داره. برای من راضی کننده بود. به این خاطر که مورد خوبی رو پیدا کردم. شخصی که قصدش آزار و اذیت و صدمه زدن به من نبود، در حقیقت وجود ما برای همدیگه همچون مکملی بود در برهه‌ای از زندگی. در مورد این مسئله مطالعه لازم رو انجام داده بودیم. و من به عنوان یک مرد متأهل تمام تلاشم رو کردم که همسرم احساس کمبودی در اون زمانی که من متعه دارم نکنه.

حضرت امیر در این زمینه می‌فرمایند: «ما من حرکة الا و انت محتاج فیها الی معرفة» یعنی حرکت بدون بصیرت در موضوعات متعدد منع گردیده که اولاً حکم «متعه» از این دستور العمل کلی خارج نیست، ثانیاً نفس این موضوع و چگونگی طرح آن و لزوم معرفت نسبت به جایگاه آن برای مرد و زن در متون روایی صراحتاً آمده است
ـ متعه را به کسی پیش‌نهاد می‌کنید؟

برای این جواب فقط به این سفارش امام صادق علیه السلام اکتفا می‌کنم: «المتعة لاتحل الا لمن عرفها و هی حرام علی من جهلها» متعه حلال نیست مگر بر کسی که شناخت دقیق نسبت به آن دارد و حرام است بر کسی که جاهل به [احکام و شرایط] آن است.

و یا این در کلام دیگری از محمد بن عیص آمده که از امام صادق (ع) سوال کردم از متعه، امام (ع) فرمود: «نعم اذا کانت عارفة، قلنا: فان لم تکن عارفة. قال فاعرض علیها….» که در این روایت امام (ع) اهمیت دانش زن را نسبت به این موضوع تبیین می‌فرماید و توجه به این مسأله که اگر زن آگاهانه این امر را پذیرفت، او دیگر نسبت به این امر و عواقب آن مغبون به شمار نمی‌آید.

ـ فکر می‌کنید چه خانم‌ها و آقایانی و با چه شرایطی می‌توانند به متعه فکر کنند؟ اگر تفاوتی میان شرایط زن و مرد هست بیان کنید.

ببینید سوال‌ها نباید اینقدر کلی باشه. هر کسی بنا بر نیاز و شرایط باید برای این مسئله اقدام کنه. باید مطالعه کرد. یک سری دستورالعمل‌های پایه‌ای نسبت به این قضیه داده شده. هر عملی رو باید با دستور العمل انجام داد تا نتیجه مثبت گرفت و طبیعتا اگه بد عمل کنیم نتیجه بد می‌گیریم.

ـ نگاه خانواده‌تان به این ماجرا چطور بود؟ نگران نبودید که اگر متوجه شوند برای‌تان دردسر درست شود؟

نگاه عمده افراد به این مسئله متاسفانه منفی‌ست. به نظر من هم به خاطر کم‌کاری جامعه مذهبی نسبت به تبلیغ این مسئله است. البته نمی‌شه گله‌مند بود. شما می‌بینید بعضا یک طلبه حوزه علمیه با این امر کاملا مخالفت می‌کنه و سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی عواقب این کار را همچون گناهی کبیره به تصویر می‌کشند. خب عواقب تبلیغ بد هم کاملا مشخصه.

ـ تصور خودتان نسبت به این موضوع قبلا چطور بود و در حال حاضر چه طور است؟

اغراق نمی‌کنم اگر بگم که تغییری نکرده. اما خب به نکات ظریف مثبتی پی بردم که مطمئنا اگه تجربه نکرده بودم همیشه مغفول باقی می‌موند.

ـ متعه، برای مرد هم نکات منفی‌ئی دارد؟
تنها نکته منفی برای من که شخصا این مسئله رو تجربه کردم وابستگی به طرف مقابلم بوده و دلتنگی‌های که عود می‌کنه و خاطراتی که مرور می‌شه. اما اعتقاد شخصی بنده اینه که کاری رو که انجام می‌دید و رضای خدا در اون هست خود خدا برای سهل شدن و ختم به خیر شدن اون ماجرا به شما کمک می‌کنه.

ـ برای دیدن و ارتباط با همسرتان با مشکل مواجه نبودید؟

شکر خدا نه. توی اون دوره الحمدلله مشکلی پیش نیومد و راحت با هم مرتبط بودیم

ـ مهریه‌ را چه چیزی در نظر گرفتید؟ مهریه را به هم‌سرتان دادید؟
مهریه ها بخاطر اینکه متعه هدف مادی به دنبالش نبود معمولا هدایای همچون کتاب، سی دی و یا ختم قرآن و هدیه ثواب اون به حضرت صاحب الامر بوده. که همه پرداخت شده و یا بخشیده شده.

ـ احساس‌تان نسبت به کسی که روزی همسرتان بوده؟ بعد از جدا شدن حس وابستگی به آن شخص نداشتید؟

اگر عمل رو خوب انجام بدید نگران این مسائل نباشید. قطعا احساس خوبی هست. کسی که یک مدت محدود برای شما یک دوست، همزبان، همدل و یار خوبی بوده قطعا برای نبودنش دلتنگی خواهید کرد. و وابستگی هم بوده اما همینطور هم که قبلا اشاره کردم کاری کردیم که رضای خدا در اون بوده و این مشکلات رو هم خود خدا برامون حل کرده.

ـ در زمان عقد موقت از نظر وظایف همسری سعی‌تان این بود که کامل رفتار کنید؟ یا چون عقدتان موقت بود برای‌تان اهمیت نداشت؟

راستش نگاه من به عقد موقت همچون عقد دائم هست. وظیفه خودم می‌دونستم که تمام توان خودم رو به کار ببرم که ایشون احساس کمبودی نکنه. چه از نظر مالی و چه معنوی.

ـ پیش از عقد موقت کاملا با قوانین آن آشنا شده بوده و از آن خبر داشتید؟

بله، از طریق مطالعه منابع و سوال متشرعین.

ـ خیلی از خانم‌ها معمولا با متعه مخالف هستند. تا به حال شده که با این افراد صحبت کنید و سعی کنید نظرشان را عوض کنید؟

بله موارد بسیاری بوده و الحمدلله به لطف خدا موفق بوده‌ام. ببینید حکم خدا منطقی‌ست و جایی برای مخالفت نداره. اون‌هایی که خودشون رو به خواب زدند هیچ وقت بیدار نخواهند شد.

ـ نگران نبودید که در این مدت صاحب فرزند شوید و برای‌تان مشکلاتی به وجود بیاید؟
دسته دیگری از روایات است که توجه مردان را در نهی از اولاد به سبب «متعه» بیان می‌نماید. مثلاً امام صادق(ع) روایتی را از پدر گرامی‌اش و سپس از رسول خدا(ص) بیان می‌نماید که پیامبر(ص) فرمود: «ان الله اخذ میثاق علی سایر المومنین ان لاتعلق منه فرج من متعه» خداوند متعال پیمان گرفت بر سایر اهل ایمان که هرگز رحم زنی از او به جهت متعه تعلقی پیدا نکند و بارور نگردد. و در ادامه آن می‌فرماید: «این امتحان سختی است که به سبب آن ایمان مومن از کفرش در تعلق رحم و باروری همسر متعه‌ای پدیدار می‌گردد. سپس امام(ع) فرمود: «و قال رسول الله (ص) ولد المتعه حرام» که این حرمت همان شدت در کراهت و منع از این نوع باروری است. چون شریعت توجه تامی به حفظ حیثیت زن و مرد مسلمان دارد، لذا امیرالمؤمنین می‌فرماید:« اتقوا مواضع التهمة» از جمله مواضع تهمت موضع متعه است که در روایات بدان اشاره شده است. و این مواضع تهمت رو می‌شه با راهکارهای جلوگیری انجامش داد.

ـ بعضی افراد در مخالفت با متعه نظرشان این است که برخلاف حقوق زنان است و فقط در آن لذت جنسی مرد در نظر گرفته شده. نظرتان در این باره چیست؟

این مسئله رو اگر برید از خانم‌های صاحب تجربه راجع به این سوال بپرسید قطعا جوابی خلاف آن دریافت خواهید داشت. یعنی شما باور می‌کنید که از بین تمام کسانی که متعه می‌کنند فقط مردها لذت میبرند؟ پس زن برای چه هدفی متعه می‌کنه؟ اگر بگویند که خب از سر نیاز مالی و اینطور مسائل من نمی‌تونم این رو باور کنم. هم خلافش رو دیدم و هم به جامعه متدین و متفکر مسلمون ایمان دارم.

ـ به نظرتان متعه باعث فروپاشی خانواده‌ها نمی‌شود؟ با توجه به اینکه اغلب مردان متاهل برای متعه اقدام می‌کنند؟

متعه برای متأهل شرعا مشکلی نداره و اگر درست عمل بشه حتی باعث ثبات بیشتر خانواده نیز می‌شود. به این خاطر که متعه خلأهایی رو از مرد پر می‌کنه که متاسفانه زن‌های امروزی خیلی مایل و جاهد به پر کردن اون خلأها نیستند. و به نظرم حتی توانایی این مسئله رو ندارند. اونهم به خاطر عدم آموزش مناسب و عدم اختصاص وقت به این مسائل هست.

ـ نگران نبودید که بعد از تمام شدن مدت متعه دچار بیماری شوید؟ با توجه به گسترش بیماری‌هایی مثل ایدز.
فکر می‌کنم شما هم بدونید که علم اینقدر پیشرفت کرده که این نگرانی دیگه وجود نداشته باشه.

ـ نظرتان درباره ترویج ازدواج موقت چیست؟ آن را برای جامعه لازم می‌دانید یا غیرضروری؟

به نظر من این امر ضروری هست. چون قلبا ایمان دارم که اگر متعه گسترش پیدا کنه، سطح فساد در جامعه به صورت چشمگیری کاهش پیدا می‌کنه و ثبات خانواده‌ها بیشتر می‌شه. این رو می‌شه از حاصل روایات ائمه معصومین علیهم السلام درک کرد.

ـ نظرتان درباره سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که برای ترویج متعه و آشنا کردن داوطلبان با یکدیگر ایجاد شده چیست؟

راستش اون قضیه آشنا کردن داوطلبان با یکدیگر قطعا مضراتش بیشتر از سودش هست. به خاطر عدم تجربه و آفاتی که در رابطه‌های مجازی وجود داره. اما خب اگر سایت‌هایی باشه که هست و فیلتر شده متاسفانه، به نظرم در ترویج احکام، فوائد و احیانا مضرات این مسئله به روشنگری خوبی می‌رسیم.

ـ وظیفه‌ حاکمیت در قبال متعه چیست؟
راستش مسئله رو سیاسی نکنید. (لبخند می‌زند) به نظر بنده حاکمیت اون ضربه‌ای رو که به این مسئله زده، خیلی بهتر از برخی‌ها در صدر اسلام زده (با خنده فراوان). توی صدا و سیمای ملی که علنا مخالفت می‌کنن و اون رو به مثابه یک غول ویرانگر نشون میدن. حاکمیت وظیفه خودش رو می‌تونه از رفتار و توصیه ائمه معصومین علیهم السلام به این مسئله الگو بگیره. که ما صدا و سیما رو در این امر به پیروی از دشمنان حضرت امیر علیه السلام متهم نکنیم.

ـ رسانه‌های مکتوب و رسانه‌هایی مثل تلویزیون و سینما چه تصویری از متعه ارائه می‌دهند و آیا این تصویر درست و واقعی‌ست؟ چه وظیفه‌ای این رسانه‌ها نسبت به متعه بر عهده دارند؟
راستش خیلی رسانه‌های مکتوب رو پیگیری نمی‌کنم، اما خب توصیه ام این هست که ایشان نیز پیرو مکتب اهل بیت علیهم السلام باشند که مسیر آن‌ها حق است و مطمئن باشند که از ترویج درست و صحیح این مسئله ضرر نخواهیم کرد.


 


نظرات()   
   
space cord coolmath
پنجشنبه 2 اسفند 1397 07:14
Good post, thank
space cord coolmath
پنجشنبه 2 اسفند 1397 07:13
Good post, thank
audio visual design software
چهارشنبه 20 تیر 1397 12:25
Enterprise shows are also often audiovisual.
discount hardwood flooring near me
پنجشنبه 30 فروردین 1397 17:25
Hardwood Flooring Prices. 1. Engineered wooden flooring.
www.dotnet-stammtisch-rheinhessen.de
جمعه 18 اسفند 1396 07:49
It's very simple to find out any matter on net as compared to textbooks, as
I found this post at this site.
hi
پنجشنبه 10 اسفند 1396 01:39
If you are going for best contents like me, just pay a visit this web site every day because
it provides quality contents, thanks
tree service jobs near me
دوشنبه 7 اسفند 1396 19:14
Call today for a free estimate of our providers.
tow truck service elizabeth nj
سه شنبه 1 اسفند 1396 11:34
We didn't find outcomes for: tow truck service.
Ila
پنجشنبه 21 دی 1396 12:29
Asking questions are really good thing if you are not understanding anything fully, except this post offers fastidious
understanding even.
find asbestos inside
سه شنبه 30 آبان 1396 00:07
I have been browsing online more than 3 hours today, yet I
never found any interesting article like yours. It is pretty
worth enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made good content as
you did, the web will be a lot more useful than ever before.
Geoffrey
شنبه 20 آبان 1396 06:04
Hey! I understand this is somewhat off-topic but I
needed to ask. Does building a well-established website like yours require
a lot of work? I am completely new to running a blog however I do write in my diary every
day. I'd like to start a blog so I will be able to share my experience and thoughts online.
Please let me know if you have any ideas or tips
for brand new aspiring bloggers. Appreciate it!
Lelio Vieira Carneiro Junior
شنبه 20 آبان 1396 04:48
Wow, superb weblog format! How long have you been blogging for?
you made running a blog glance easy. The overall look of your site is fantastic, as well as the content!
شنبه 22 مهر 1396 23:02
این وبلاگای مسخره چیه میزنین
برا صیغه و چند همسری شما به زن احتیاج
دارید و زنان ما هم تن به این ذلت نمیدن
حالا همش بشین وبلاگ بنویس
فایده نداره خودت رو خسته نکن
اگه هم تونستی زنی برا صیغه یا تعدد زوجه
پیدا کنی احتمالا یه فاحشه به پستت خورده
که البته لیاقت مردای فاحشه ،زنهای فاحشه هستن
foot pain
شنبه 25 شهریور 1396 22:22
Thank you, I've just been searching for information approximately this subject for
ages and yours is the greatest I have found out so far.

However, what about the conclusion? Are you sure about the source?
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 08:46
What's Taking place i am new to this, I stumbled upon this I've discovered It positively helpful and it has
aided me out loads. I'm hoping to contribute
& assist different users like its aided me. Good job.
What do you do for a strained Achilles tendon?
دوشنبه 16 مرداد 1396 06:35
These are in fact impressive ideas in regarding blogging. You have touched some good things
here. Any way keep up wrinting.
صاف و ساده و صادق
پنجشنبه 12 مرداد 1396 15:18
در زمانه ای که قرص و آمپول و پودر و داروهای گیاهی کاهش میل جنسی فراوون هستن جوون نیازمند غلط می کنه بره سمت عمل شنیع زنا مگه دخترها توی این جامعه نیاز جنسی ندارن تازه اونها هفت سال زودتر از پسرها نیاز جنسی دارن وقتی انواع دارو قابل استفاده برای پسرها و دخترها وجود داره چه نیازی داره بره سراغ ازدواج موقت و غلط می کنه پسری که میره سراغ دوست دختر و زنا که مرگ چنین پسرهایی از زندگیش بهتره
دختران به بهانه باکره دوست بودن پسران باید سمت ازدواج موقت نرن که چی بشه؟ آخرش که چی؟ پسرهای پاک و سر به زیر رو دخترای فاحشه که با صد نفر بودن تور می کنن و پسرای هرزه و کثیف که صد تا صیغه ای و دوست دختر داشتن می مونه که نداشتن همچین شوهری از داشتنش صد مرتبه بهتره
یه زت فریب خورده
پنجشنبه 12 مرداد 1396 15:08
خیلی جالبه مردهایی که داد مخالفت با فمینیسم به پا کردن و اشتفال زنان رو بد می دونن توی همچین پست هایی چهره رذل و کفتارگونه خودشون رو نشون میدن که قصدشون فقط سوء استقاده از زن هست

من یک زن احمق هستم که قربانی همچین مردهای پست و خودخواه شدم

این دروغه که زن از متعه سود می بره در این رابطه فقط از زن سوء استفاده جنسی می شه اینو من می دونم که تجربه ش رو داشتم البته شرط کردیم رابطه کامل نباشه ولی نتیجه همین رابطه محدود تنفر من از مردی بود که عاشقش بودم و فکر می کردم موجودی انسان تر از اون توی دنیا وجود نداره اما حیوانی پست تر از اون نبود و به خیال خودش چون از لحاظ مالی منو تامین می کرد راضی بودم!!!!! زهی خیال باطل
این فرد اونقدر بیشعور بود که با وجود اینکه دید من از لحاظ عاطفی بهش وابسته شدم من رو با بی رحمی و خودخواهی تشویق به ازدواج موقت کرد در صورتی که در اسلام این از موارد منع متعه هست چون حتی وقتی زن نمی دونه مرد باید متذکر بشه که متعه فقط در مواردی مجاز هست که زن وابستگی عاطفی به مرد نداشته باشه چون در این صورت با پایان دوران متعه آسیب روحی وارد شده بهش اونقدر بزرگ هست که تمام آینده ش رو به باد میده
و حالا من سالهاست به پیشنهاد های ازدواج دائم جواب رد می دم چون حتی وقتی طرف مقابل رو دوست دارم از دست هاش متنفرم از اینکه بخواد به من دست بزنه عق ام می گیره از بدن خودم متنفرم از لذت خودخواهانه ای که یه مرد از بدن من می بره متنفرم

تصمیم گرفتم که تا آخر عمر ازدواج نکنم ولی انتقامم رو از طریق متعه از تمام مردان حیوان صفتی مثل شما بگیرم تازگیها یاد گرفتم چطوری مردهای هرزه ای رو که ادعای ایمان دارند وارد ازدواج موقت کنم و بیمارشون کنم بدون اینکه خودم آسیب ببینم فعلا از دو نفر انتقامم رو گرفتم و تا به خودشون بیان و بفهمن چه بلایی سرشون اومده غیبم زده منتظر مردهای چندش آور و نفرت انگیز متعه باز دیگه ای هستم که انتقامم رو ازشون بگیرم و تازه چند ماه بعد که توان جنسی شون رو هم از دست دادن بفهمن چه بلایی سرشون اومده اینطوری بی حساب می شیم من زخم عاطفی رو که خوردم تا آخر عمر تحمل می کنم و اونها بیماری جسمی رو تا آخر عمر باید تحمل کنن و نتونن ازدواج کنن و اگه ازدواج کردن زنشون طلاق بگیره تا حالشون جا بیاد
carlynlawther.jimdo.com
یکشنبه 8 مرداد 1396 22:28
Hi! I know this is kinda off topic but I was wondering which
blog platform are you using for this site?

I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at alternatives for another platform.

I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.
What is the tendon at the back of your ankle?
جمعه 6 مرداد 1396 23:57
Everything is very open with a clear explanation of the challenges.
It was definitely informative. Your website is extremely helpful.
Thank you for sharing!
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 23:42
That is a great tip particularly to those fresh to the blogosphere.

Simple but very accurate info… Many thanks for sharing this one.

A must read post!
چهارشنبه 6 آبان 1394 00:31
شماها با برده داران هیچ فرقی ندارین
آیا میدونین زن هم انسانه و چیزی به اسم غیرت و حسادت داره؟
آیا میدونین زن هم انسانه و قلبی داره ودلی که تنگ مبشه و چون عاطفی تره حتی بیش از مرد، دلتنگ میشه؟؟؟
اصلا اون اقای موفق در امر صیغه گری به اینها هم فکر کرده؟
نه!!! اون خییییلی خودخواه تر و کوردل تر از این حرفاست
دوشنبه 10 آذر 1393 16:30
یکشنبه 9 آذر 1393 17:15
اصلا ازدواج دایم دیگه جواب نمی ده
ازدواج موقت راهکار تشکیل خانواده مدرن است
دقیقا مثل غرب
پاسخ انجمن حمایت از حقوق مردان : در غرب خانواده ای نمانده که مدرن باشد چیزی که در غرب است خود پسندی و فرد محوری است که نیات سرمایه داران و سیاسیون را تامین کند تا به جای ایگکه هر خانواده یک تلویزیون داشته باشد 5 نفر هرکدام یکبار خرید کنند و در شرایط و اعتراضات سیاسی کسی پشت کسی نایستد زیرا خانواده ای وجود ندارد و هرکس فقط به منافع خود فکر میکند
احسان
یکشنبه 9 آذر 1393 16:11
نه عزیز دلم . قرار نیست با چند همسری به زن ها پول برسه .
به زن فقط نفقه میرسه . اونم نفقه ی قانونی . زیالی بیشتر به زن ها نمیرسه . در عین حال اونا باید هر لحظه آماده ی تمكین از شوهر باشن .

این كه شما دوست داری به زنت پل بدی قضیه چیز دیگریست . وگرنه میتونین برین دادگاه و نفقه زن رو كارشناس مشخص كنه .
یا میتونین یه مبلغی رو توافقی به حساب زن واریز كنی و توی رسید دریافت نفقه رو از زنت بگیری .

به عنوان مثال كسی كه حقوقش ماهی 1 میلیون هست . میتونه ماهی 200 هزار تومان رو برای خودش نگه داره . و با باقیش 4 تا زن بگیره . و به هر كدوم ماهی 200 تومن نفقه بده . این از ازدواج دائم .

اما به شخصه ازدواج دائم رو نمیپسندم . صیغه خیلی بهتره . اینطوری نفقه هم نمیخواد بدی .
پاسخ انجمن حمایت از حقوق مردان : البته صیغه برای زمانیست که امکان ازدواج دایم نباشد مسلما هر انسان حسابگری جایی سرمایه گذاری میکند که در اثر گذشت زمان از بین نرود
شنبه 8 آذر 1393 23:40
زیاده روی تو همین کار غلطه.یعنی همون کاری که بعضیا انجام میدن.کسایی مثل داییه من.ازدواج دائم بهتره.ازاسم وبت خوشم اومدباحاله.داداش چند همسری جز حقوق ماست یازنان؟.همش که به نفع زنان هست یعنی میتونی روزایی تو هفته ریخت شوهرتو نبینی!!!!!!جون بکن کار کن بیا دودستی بده به اینا!
پاسخ انجمن حمایت از حقوق مردان : از حقوق مرد است اما اگر زنان می فهمیدند ، متوجه می شدند که بیشتر به نفع خودشان است تا مردان
شنبه 8 آذر 1393 16:38
متاسفانه نسل من و شما امروز داره به عینه حضور و ظهور پیشگویی های حکیمانه و معجزه آور حضرات معصومین درباب امت آخرالزمان رو در سطح جامعمون به وفور می بینیم!!واقعا عجیب اینکه در مملکت مدعی تشیع و مهدویت یه جوون اگه برای کوتاه کردن دست شیطان از زندگیش بره بسمت متعه که هم خدا راضیه و هم خلق خدا انگار که خلاف شرع کرده و به هزار و یک انگ و تحقیر مفتخرش میکنن اما اگر بره و برای رفع این حس طبیعی و بشریش تو کوچه و خیابون و به ناموس مردم چشم داشته باشه و از راه هرزگی نیازش رو مرتفع کنه میشه قهرمان و همه از عرضه و جنمش قدردانی میکنند!!!
البته عالم دینی نماهای این روزگار هم بشدت مقصرند تو این قضیه چون اونها بجای ترویج این فرهنگ یا جوون رو نهی میکنن یا از این حکم حکیمانه ی الهی برای خودشون کاسبی درست کردند و عملا شرایط به گونه ای شده که یه جوون نیازمند هیچ راهی جز رجوع به همون عمل شنیع زنا نداره!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها
html] [/html]