کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - عقدنامه : سندی کثیف شده با فمینیسم

آیا اگر جلوی شما قرار داد یکطرفه ای را بگذارند و بدون هیچ تضمینی بخواهند که بدون بهره مندی از هیچ حق و هیچ سودی زیر بار کلی تعهد بروید،واکنش شما چیست؟ آیا می پذیرید؟

آیا این طور نیست که قانونگذار با رویکردی فمینیستی مردان را در این دریای متلاطم زندگی امروزی با این دخترهای غیر قابل اطمینان تنها گذارده است و مسئولیت های سنگین بدون هیچ اختیاری را بر گردن آنها نهاده؟ آیا این روح شما را آزرده نمیکند و همیشه احساس پوچی و بدبختی نمی کنید؟

آیا قبول دارید که با این مهریه های مرسوم عملا حق طلاق بعنوان یک اهرم فشار جزء حقوق شما مردان نیست و بیهوده بابت چیز نداشته باید سرکوب شوید؟

آیا می دانید که زن تنها وظیفه ای که به سبب ازدواج بر گردنش می افتد تمکین است و در صورت انجام ندادن آن  اثبات عدم تمکین برای مرد به بسیار مشکل است و قانون گذار هیچ گونه ضمانت اجرایی برای آن در نظر نگرفته است و دست زن برای خیانت و نشوز کاملا باز است؟

آیا می دانید که زوجه خیلی راحت می تواند هوسبازی کرده و با ارتباط با غیر و خیانت به شما حتی شما را بکشد و پس از چند سال زندان بابت معاونت در قتل به زندگی عادی خود برگردد؟

 

آیا می دانید که مجازات سنگسار برای گناه زنا از قانون مجازات حذف شده است و عملا اثبات نشدنی است؟ و بعلاوه مجازاتی که برای زنا در نظر گرفته شده صرفا حد شرعی است و هیچ مجازاتی برای خیانت مرد یا زن خیانتکار وجود ندارد؟

در بسیاری از کشورهای اروپایی خیانت زوجین مساوی با سالها زندان، محرومیت از حقوق مدنی و قانونی مانند نصف اموال، ممنوعیت در استخدام دولتی،آبروریزی و هزاران پیامد دیگر است؟

آیا می دانستید برابری حقوقی که بین زن و مرد در اروپا و غرب وجود دارد تنها محدود به برابری حقوق نبوده و برابری در وظایف را نیز شامل می شود و یک زن اروپایی در موقع طلاق باید نصف دارایی اش را به شوهرش بدهد و در مخارج زندگی سهیم است؟

 حال آنکه قانون در کشور ما چنین چیزی را برای زنان شاغل پیش بینی نکرده است و هر پولی هم که زن خرج کند قانونا می تواند همراه با مهریه و نفقه و اجرالمثل و ... در دادگاه از شوهرش بازستاند؟

 

آیا می دانید به محض جاری شدن عقد زوجه مالک مهریه است و می تواند آن را طلب کند و تا زمانی که باکره است می تواند تا زمانی که آخرین دینار مهریه او را نپرداخته اید از آمدن به خانه شما سرباز زند و همین تمکین بدون ضمانت اجرایی هم از گردن وی ساقط است؟


نظرات()   
   
1
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 15:31
شماها یجوری حرف می زنین انگار از مریخ اومدین؟ یعنی از امار اعتیاد خشونت های خانگی و جنسی مردا خبر ندارین؟ لابد فکر می کنین زن ها از و دل خوششون می رن طلاق می گیرن... شماها که کمترین شناختی از جامعه ندارید حق حرف زدن و خزعول بهم بافتن ندارد.

شایدم خبر دارید و خودتونم جزو همونا هستید و حالا که از فرط ظلم به زن جوامع به فکر کمک به زنها افتادن منافع شما در خطر افتاده؟ که اینقد جلز و ولز می کنین؟
پاسخ انجمن حمایت از حقوق مردان : شما چند بار در دادگاه رفته اید و شاهد پرونده ها بوده اید که دلایل طلاق چیست؟
همین قدر بگویم که ما در این زمینه تحقیق انجام داده ایم ضمنا آمار دولتی هم نشان میدهد این چیزهایی که گفتید دلیل طلاق خواستن زنان نیست بلکه مهریه بالا و زندگی مجردی بدون مرد و روابط آزاد و شغل و عیره است که باعث شده 80 درصد طلاق از سوی زنان خواسته شود
منصور
جمعه 10 بهمن 1393 19:56
آیت الله خامنه ای میخواد بدنه پایینی جامعه زنان بیایند در جامعه ولی در دوست نداره زنان مدیر بشن تا قدرتش به تزلزل نیفته ولی خوب بتونه بر مردم سیطره داشته باشه.
در بند 14 سند چشم اندار 20 ساله کشور که در dolat.ir موجود هست آیت الله خامنه ای این سیاست را برای سال 1404 تبیین کرده اند
جمعه 10 بهمن 1393 19:46
14- تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در آن و «در صحنه های اجتماعی و استیفای حقوق شرعی و قانونی بانوان در همه عرصه ها» و «توجه به نقش سازنده آنها»

به عبارت بهتر آیت الله خامنه ای هم خودش داره به مبحث فمینیسم اسلامی در کشور ما دامن می زنه. لذا اشتباه هست که ما ایشون را مظلوم و مبری از اشتباه قلمداد کنیم. این سیاست ایشان خودش داره دامن میزنه به همین مسئله.
متاسفانه هیچ نهاد و هیچ کس در کشور ما از رهبری و عملکردش استیضاح نمیخواد.
fkk
جمعه 10 بهمن 1393 16:50
خیلی عالی بود آفرین داداش
فیلدهای استفاده شده در بانک اطلاعاتی زنان
جمعه 10 بهمن 1393 16:41
نام خانوادگی
نام
جنسیت
سال تولد
رشته تحصیلی
مدرک تحصیلی
سال فارغ التحصیلی
دانشگاه
رتبه علمی
حوزه کارشناسی
تلفن
محل کار
آدرس سایت
پست الکترونیک
منصور صادقی به سارا
جمعه 10 بهمن 1393 15:39
برای کسی که سر سری قرآن بخواند فکر می کند آیات قرآن همه اش مردانه است در حالی که آیات بسیاری از قرآن انحصارا درباره حقوق زنان هست. شاید اینقدر که در قرآن به حقوق زن اشاره شده به حقوق مرد اشاره نشده باشد.
منصور صادقی به سارا
جمعه 10 بهمن 1393 15:15
جالبه. حرف شما در بسیاری از خانواده دقیقا بالعکس مصداق داره. مامان ها از بچگی به فکر جهیزیه دخترشون هستند تا نرشته و سریع بفرستنش خونه بخت ولی پسرها رو بابا ها از 18 سالگی در کونش می زنند که دیگه بهت پول نمیدیم باید بری سر کار خودت پول در بیاری.
بابای من دقیقا همین کار رو با من کرد.
میلاد حمیدی
جمعه 10 بهمن 1393 14:03
برادر fkk منظورم این بود که همه جا رو پر از استخدام زنها کردن و همه جا جاشون کردن نه اینکه تعداد آماریشون در جمعیت بیشتر باشه یا کمتر
fkk
جمعه 10 بهمن 1393 12:52
آقای حمیدی فکر کنم مطلع باشید که تمام شروطی در عقد نامه ذکر شده است، عینا در قانون مدنی هم منعکس شده است تا اگر یک مرد عاقل پیدا شد و این شرایط را توانست امضاء نکند؛ قانون حقوقی را که به ناحق به زن داده است، را بتواند از مرد بگیرد.
پاسخ میلاد حمیدی : بله متاسفانه.
این سارا خانم میگه دوستم توی دادگاه کار میکنه! یکی نیست بگه دوستش توی دادگاه چه غلطی می کنه؟
کل دادگاه ها پر زنه. همه جا پر زنه! فقط کم مونده توی مستراحمون هم زن پیدا بشه که تحت نظارت باشیم!
این تازه قوه قضاییه است و و صدا و سیما که رهبر روش تسلط مستقیم داره! وای به حال جاهای دیگه!
ای لعنت بر شیطان رجیم
fkk
جمعه 10 بهمن 1393 12:41
خانم سارا، به عنوان یک مسلمان بهتون می گم قرآن رو مخصوصا سوره نساء، احزاب و نور رو بخونید تا ببینید خداوند چه حقوقی هم به شما داده؛ تو پست قبلی یا دو تا قبلی برخی از این حقوق رو نوشتم ... می تونید بخونید....
fkk
جمعه 10 بهمن 1393 12:39
خب دقیقا تو خانواده ما، رفتار پدرم با من دقیقا خلاف اون چیزی هست که با شما رفتار میشه....
در مورد اون جمله هم من اصلا همچین ادبیاتی تا حالا نداشتم.
سارا
جمعه 10 بهمن 1393 12:35
قران در حق ما زنها خیلی بدی كرده یعنی اصلان زنا رو ادم حساب نكرده فقط فقط روی صحبتش با مرداس ادم انگیزه پیدا نمیكنه قران بخونه من نمازم سر وقت می خونم سعی می كنم گناه نكنم ولی وقتی می بینم قران اینطوری به ما بدی كرده انگیزه ندارم
مثلان برادرم هرچی كن می خواد از پدرم میگیره وقتی من چیزی بگم میگه من مردم تو زن تو حقی نداری خوب این انصافه .
من فكر كنم خدا مرده اصلان زنا رو دوست نداره .
پاسخ میلاد حمیدی : توی گوش شما مدام سیاهنمایی و دروغ گفته شده!
همیشه دارن داد میزنن که حق زنها ضایع شده و حقایق رو نصفه بیان میکنن!
در حالی که برای زنها پا از حقوق قرآنی هم فراتر رفته و مردها حتی دارن از هوا هم محروم میشن!
تمام حقوق مرد نادیده گرقته شده و یا با یه حمایت حکومتی اون حق مرد کاملا خنثی شده! بطوری که گویا مرد چنین حقی نداره!
انگار حاکمیت در مقابل خدا گارد گرفته! و نعوذ بالله خدا هم شکست خورده!
سارا
جمعه 10 بهمن 1393 12:30
معذرت می خواهم ولی انجمن هم توی این پست نوشتید زنها می روند دنبال هوس بازی خودشان همچین گفتید یعنی همه زنها هرزن مردا فرشته خوب هر پسری كه بیاد این متنو بخونه كه از ازدواج می ترسه
پاسخ میلاد حمیدی : ما به هیچ وجه برداشت شما را از کلاممان قبول نداریم و هرگز چنین چیزی نگفته ایم. گفته ایم قانون دست زن را در این مورد باز گذاشته است در حالی که برای ازدواج مجدد شرعی و حلال مردان مجازات گذاشته است!

بعلاوه این شما بودید که خطاب به سیدامین گفتید ببین چکار کرده ای کع زنت مهریه اجرا گذاشته است!
یعنی این شما هستید که مردان را بد می دانید و همه زنها را فرشته !
از دردهای ما در نظام اسلامی این است که این دید غلط شما به مردم القا شده و نهادینه شده و حتی دادگاه های ما پر از زن و کارمند زن است که همه چیز در دادگاه به نفع زنان تمام می شود.
زنها به راحتی فحش می دهند و گریه می کنند و فریاد می زنند ولی مردان دردادگاه تا دهان باز کنند قاضی می گوید خفه شو بازداشتت می کنم!
ببینیدچقدر وکیل مثل خون آشام در دادگاه پرسه می زنند و می گویند بیا پدرش را در بیاوریم!
چرا؟
چون زنان دارای ثروت عظیم مهریه هستند!

مورد دیگه ای که گفتید اینه که مردها از همون اول همه چیز روبگن!
ببخشید این چیزا کجا ثبت میشه؟

فکر کردید مثل شروط عقدنامست؟

زن به پشتوانه شروط عقدنامه و مهریه و حمایت های نظام از خودش به راحتی زیر همه چیز میزنه!

همه هم پشتش درمیان!

نمونه هم زیاد داریم!
سارا
جمعه 10 بهمن 1393 12:27
ارایش و عمل جراحی زیبایی حتی بیماری روحی و جسمی هم اگه گفته نشه دروغه ولی بیشتر مردا هم خودشون اینو در ظاهر می بینن همونطوری با یك عالمه ارایش عاشقش شده مگه غیر از اینه ولی خوب خیلی اقایون هم دروغ میگن تعدادشون هم كم نیست .
پاسخ میلاد حمیدی : آقایون وقتی این وضع قوانین رو می بینن و اینکه همه قوانین ما تنها کاکرد زنان در خانواده را مساله جنسی میداند و تمکین را تنها خلاصه به تمکین جنسی می کند آن هم بدون هیچ پشتوانه دوست دارند لااقل با یک زیبا ازدواج کنند تا اگر هم کارشان به مهریه و دادگاه کشید لا اقل لذتی برده باشند و ناکام جوانیشان تباه نشود.
زیرا بدبخت شدن توسط یک زشت رو خیلی دردناکتر است. زیرا از هر دو موهبت محروم می شوند@
fkk
جمعه 10 بهمن 1393 12:26
والا خداشاهده است شما زنان اونقدر از مرد بد گفتید من خودم فکر می کنم شما دارید در مورد خر و الاغ و حیوان صحبت می کنید.... درست نیست این همه بی انصافی کنید....
fkk
جمعه 10 بهمن 1393 12:25
دیگه صحبتی ندارم؛
وقتی شما قرآن رو نمی خونید و حرف قرآن را میزارید و حرف دوستتون رو قبول می کنید؛ من دیگه چی بگم؟
متأسفانه این یک دور باطل است.... اگه مردی وظیفه ی اسلامی خودش را انجام نمی ده من دیگه الان می تونم قسم بخورم مقصرش زیاده خواهی زنان است.... حالا شما تو هر حوزه ای سوالی داری یا مدعی هستید بفرمایید من از هر منبعی که شما قبول دارید جواب بدم.
جمعه 10 بهمن 1393 12:18
نمی دونم تدلیس یعنی چی من زیادم قران نمی خونم اهل حدیث هم نیست فقط نظرای خودمو گفتم همشم راسته .
بر اساس واقعیت هایی كه دیدم ازدواج هایی كه اطرافم بوده طلاق هایی كه بوده و دوستم كه تو دادگاه كار میكنه اینارو تعریف میكنه .
fkk
جمعه 10 بهمن 1393 12:04
عذر می خوام باید می نوشتم سید امین
سارا
جمعه 10 بهمن 1393 12:03
وقتی مردا اون چیزی رو كه از اول می خوان رو بگن و دخترو خانوادش قبول كنن اگرم بعد ازدواج دختر برخلاف خواسته شوهرش خواست عمل كنه می تونه با اقتدار كامل بگه من كه همه حرفام رو زدم نمی خوای بسلامت دختر هم میبینه راست میگه دروغ كه بهم نگفته خفه میشه نه بعد از ازدواج هزار درجه حرفای مرد عوض بشه خوب اون موقع هم دختر لجی میشه دوتایی با هم بد میشن بعدشم خانواده ها بد میشن بعدشم طلاق وسلام .
fkk
جمعه 10 بهمن 1393 12:03
به نام الله
آقای احسان، فرمایش اخیر شما رو تو پست قبلی موردتأیید و تأکید قرار دادم..... لطف پست قبلی رو مطالبه بفرمایید.
fkk
جمعه 10 بهمن 1393 11:59
به نام الله (نامت اندر دهن پیر و جوان اندازم)
سلام دوستان
واقعا برام سوال شده؛ چرا اکثر خانم هایی که اینجا نظر میدن نظراتشون شامل این دو قید هست:
1) زمانی میان نظر می دن که هیچ کی (یا نصف شب میان نظر می دن یا کله سحر)، یعنی این همه از نظری که می دید می ترسید؟ البته فکر کنم اونقدر مشاغل رو اشاغل کردن که تو روز وقت نمی کنن بیان نظر بدن.
2) برای هیچ حرفشون یک سند نمی زارن.... اصلا دقت کردید تو چندتا از نظراتشون به حدیث نبوی، آیه قرآن، حرف دانشمندان، آمار مراجع بین المللی ارجاع می دهند؟
اقای بی نام
جمعه 10 بهمن 1393 11:53
می دونم اقای صادقی هستی
در مورد نامزدم اره راست میگی شاید تو رودربایسی قرار گرفته همه شما مردا اگه از اول همه چی رو رك می گفتین هم خیال خودتون راحت می شد هم زن تكلیفش معلوم می شد یكیش همین مهریه
خیلی مردارو می شناسم رفته خاستگاری از دختره خوشش نیومده حالا به هر دلیلی باهاش ازدواج كرده بعدشم تو زندگی به مشكل برخوردن كار به طلاق كشیده دختر مردمم بدبخت كرده همش بخاطر چیه بخاطر اینه كه خواستتون رو نمیگید درست عین ادم كه دخترو خانوادش تكلیفشون روشن بشه .
این مسله در مورد مهریه هست علاقه هست جایی كه قراره زندگی كنن هست اشتغال هست تحصیلات هست و هزارتا دلیل دیگه .
اقای سید امین
جمعه 10 بهمن 1393 11:46
اگه خانمت طلاق خواست یا در خواست مهریه كرده شاید شما دیگه مثل روز اول دوسش نداشتی شاید بهش توجه نكردی شاید بهش خیانت كردی یكی دیگه رو خواستی هزارتا شاید دیگه ......
زن تا مرد اذییتش نكنه كه دنبال طلاق نمیره كی دلش می خواد مطلقه بشه اقای محترم .
سارا
جمعه 10 بهمن 1393 11:44
ای بابا اقای منصور من عسل نیستم چرا نمیفهمی .
بعدشم من حرف رهبرمون رو زدم كی از رهبر بالاتر .
سید امین
جمعه 10 بهمن 1393 09:51
بنظرم دلیل همه اینها اقتصاده... بیشتر زنها عاشق پولن وقتی مرد وضع مالیش خوب باشه دهن زن رو میبنده..همین من اگه پولدار بودم...سکه ها رو داده بودم و الان زن به پام افتاده بود..در ضمن ریشه بیشتر اختلافها به خاطر پول و مال هست
منصور صادقی
جمعه 10 بهمن 1393 09:25
ببین ترشی بادمجون
من وقتی کامنت هاتو میخونم میفهمم اینارو تو نوشتی حالا مرتب اسمتو عوض کن!!
تعریفی که شما از مرد دارید اینه:
مرد = کیر
و متاسفانه روز بروز هم در عمل این تعریف از مرد داره بیشتر نهادینه میشه
تعریفی که ما از مرد دنبال می کنیم انسانی است عاقل و کامل که برای خود و دیگران ارزش قائل است.
من ازدواج نکردم و فعلا تصمیم تاهل ندارم. ولی آیا من از زندگی لذت نمی برم؟ من لذت را در امور دیگر پیگیری میکنم. هر چند نیازم به جنس مخالف برای ارضای غریزه جنسی را کتماان نمیکنم. که این نیاز در زنان و دختران بیشتر است
منصور صادقی
جمعه 10 بهمن 1393 06:39
دولت افغانستان دقیقا در همین یکی دو سال که وزارت امور خارجه میخواد اتباع افغانی رو بیرون بریزه دست بکار شده اول سفارش فیلم دادن تا تاثیر فرهنگی هنری بذاره بعد اونوقت روشنفکرها و حکومتی های نان به نرخ روز خور دغل باز هم میان فیلم رو پوشش رسانه ای میدن در نهایت هیأتی از زنان افغان میاد کشور ما و با مولاوردی فمینیست دیدار میکنن
کاملا حساب شده و هدفمند. واسه اینکه حداقل 3 میلیون افغانی حالا حالا ها در ایران بمانند!
منصور
جمعه 10 بهمن 1393 06:25
اقای خامنه ای اگر عرضه داشت کشور خودشو رو درست رهبری می کرد که اینقدر جوان مجرد نداشته باشه اینقدر معتاد در خیایان ها ول نباشن اینقدر بیکار نباشه اینقدر طلاق بالا نباشه و ...
حرف یکی رو مثال بزن که قابل استناد باشه. ایشون کل کارهاش علامت سواله!
جمعه 10 بهمن 1393 01:21
خوب حرف نامزد شما که سند نمیشه.اولا ایشون شاید تو رودر بایستی قرار گرفتن ثانیا بنظر ایشون به خودشون احترام نمیذارن و برای خودشون احترام قائل نیستن که مطرح داشتن برای شماست که به خودشون میرسن و تلاش میکنن همه کس که به اینصورت خود کم بینی ندارند!از باب آرامش و لذت زندگی که صد در صد زن اگه زن باشه بایستی این موهبتها رو با خودش وارد زندگی کنه ولی مشکل دقیقا همینجاست که زنان اگر چه در ظاهر هم زن باشند اما از سیرت زنانه خود کاملا فاصله دارند و در پی ایجاد جنبه های مردانه در ذات خود هستند که این کاملا مثل یک ساز ناکوک عمل میکنه و انزجار آوره!!
جمعه 10 بهمن 1393 00:55
لا اقل ما ترشی هستیم شما چی كه بدرد هیچی نمی خورید راحت میشه خرتون كرد .یك روز اقای خامنه ایی تو سخنرانی با خانوما گفت شما خانوما می تونید مرداتون رو عین موم تو دستتون بگیرید نگید دروغه خودم با همین گوشام شنیدم تو برنامه اردیبهشت پس ایشون هم اقرار كردم مردا احمقن .
اگه ما زن ها نباشیم زندگی برای شما هییییییچ لذتی نداره .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic