تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - تحریف فمنیستی ادیان 3

در ادامه ماجرای فتواهای مراجع در مدت زمان کوتاه تاریخ امروز که در طی این چند دهه رخ داده است متن زیر در ادامه پست های تحریف فمنیستی ادیان آورده شده است تا متوجه تغییر و تحول مشکوک و بسیار گسترده باشیم. امروز همه افراد باید بدانند که بسیاری از مطالبی که امروزه به عنوان حق زن شناخته می شود تا تنها چند دهه پیش هرگز وجود نداشته است و این روند هولناک بسیار تامل برانگیز است. مطلب زیر نیز از وبلاگ شجاعانه برای وطنم گذاشته شده، که نقش بسیار زیادی در آگاهی این جامعه دارد.

جنجالهای حضور اجتماعی و دخالت زنان در سیاست (3)

جدی‌ترین تحوّل در این زمینه در جریان رویدادهای سال 1331 ش طرح گردید، زمانی که دولت دکتر مصدق در صدد بود تا قانون جدیدی برای انتخابات تدوین کند. در اینجا بود که شماری از مخالفان و موافقان به میدان آمده و مطالبی در این باره ابراز کردند. طرح این بحث در مطبوعات و نامه‌ها و طومارها، سبب شد تا مسأله در مجلس و نطق‌های پیش از دستور مطرح شود. در این زمینه مفصل‌ترین مطلب را سید باقر جلالی موسوی به عنوان نطق قبل از دستور در روز 11 دی ماه 1331 مطرح کرد. این سخنان نشان می‌دهد که در جریان قانون انتخابات جدید که دکتر مصدق با استفاده از اختیاراتش مطرح کرد، کسانی به دنبال طرح بحث حق رأی زنان بوده و حتی تظاهراتی نیز در بهارستان برگزار کردند. در این باره مقالاتی هم در روزنامه‌ها انتشار یافت. در این سخنرانی اشاره به صدور برخی از فتاوا نیز  شده است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. به هر حال، این نطق، گوشه‌ای از مسائل مطرح شده در این باره را در مجلس هفدهم نشان می‌دهد.

«... مطابق قانون اختیاراتى كه ازطرف مجلس شوراى ملى بجناب آقاى دكترمصدق داده شده است چند روزپیش قانون جدید انتخابات تدوین و براى اظهارنظرعمومى منتشرشده است و مسأله جدیدى كه در اثر انتشار آن بوجود آمده و از چند جهت واجد اهمیت است بحث درباره حقوق بانوان وحق انتخاب به آنان است، چون این بحث به مجلس شوراى ملى نیز كشیده شده است و حتى استناد به اصل دوم وهشتم قانون اساسى ومتمم آن بعمل آمده است لازم می‌دانم توضیحاتى دراین باره بعرض برسانم:

اوّلا آن طوری كه من استنباط می‌كنم منظور قانونگذار از جمله «قاطبه اهالى» كه در اصل دوم قانون اساسى مندرج است و مى‌گوید مجلس شوراى ملى نماینده قاطبه اهالى مملكت ایران است كه در امور معاشى و سیاسى كشورخود دخالت دارند، كلمه رابط فیما بین جملتین كاملا روشن است، زیرا در زمان تدوین این قانون بلكه تاكنون هیچگاه از زنان ایران در امور سیاسى كشورخود دخالت نداشته‌اند تا بتوانند در امور انتخاباتى مداخله نمایند، مضافاً به اینكه فرمان مشروطیت كه مبناى مشروطیت ما و قانون اساسى است صراحتا بیان مى نماید كه منتخبین باید از طبقه مردان باشند. ثانیا اصل هشتم قانون اساسى نباید براى كسى سوء تفاهم ایجاد نماید، زیرا مقصود از این اصل تساوى حقوق اهالى مملكت در مقابل قوانین دولتى از قوانین حقوقى و جزایى مى باشد كه تاكنون معتبر و مجرى است و ناظر به انتخابات نخواهد بود و بهترین دلیل بر صحّت این مدعى عمل وسیره، ادوار قانونگذارى بوده كه از بدو تدوین قانون اساسى تاكنون جز مردان دخالت در امر انتخابات نداشتند و این تفسیر عملى كه از دوره واضعین قانون اساسى باقیمانده است كاشف از منظور قانون گذارمى باشد، و بعلاوه لااقل اگر در فهم اصل دوم قانون اساسى و اصل هشتم قانون متمم آن ابهام و تردیدى ایجاد شود، باید مقررات موضوعه اصل دوم متمم قانون اساسى رفع ابهام نماید، یعنى در چنین مواقعى كه مسائل پیچیده و غامضى از نظر مذهب در مجلس مطرح مى‌شود، نظر پنج نفر مجتهد طراز اول قاطع بوده و ابهام و تردید را مرتفع سازد، ولى متأسفانه این چنین اصل اساسى، سالها است كه متروك و تعطیل شده است. حال كه این اصل برخلاف منطوق صریح اصل هفتم متمم قانون اساسى كه می‌گوید مشروطیت كلا و جزءاً تعطیل بردار نیست، تعطیل شده است، از نظراصول حكومت كشور ایران در مسائل مذهبى باید منتظر فرامین مراجع تقلید صاحب نظر بود، چنانچه دراین زمینه فتاوى داده‌اند و بزودى در دسترس عمومى قرار خواهد گرفت.

آقایان نمایندگان محترم! در چنین موقعیت خطیرى چرا ما نباید بفكر چاره و درمان هزاران بدبختى و بیكارى و بیمارى و فلاكت مردم این مملكت اسلامى باشیم و وارد یك مسئله پر جنجال كه مسلما طرح آن بصلاح كشور نیست و ملت از آن طرفى نمى‌بندد بشویم (صفایى رونوشت فتاوى آقایان را دادم خدمتتان خواهش میكنم بخوانید) بسیارخوب، امروز روزى نیست كه در مقابل مسئله پر اهمیتى كه با حیات جامعه ومملكت ما بستگى دارد به موضوع تشنّج آورى بپردازیم. این صحنه‌ای ‌كه روزپنجشنبه در جلوى بهارستان نمودارگردیده، ناقوس خطر بود و مسلما اگر این هیاهو و جنجال ادامه یابد بعید نیست، دامنه آن توسعه پیداكند و می‌توانم به جرأت قسم بخورم كه استعمارگران انگلستان فقط ازاین هیاهو و جنجال وتشنّج بهره مند مى‌شوند (صفایى صحیح است).

ورود زن در انتخابات، نه تنها بارى از دوش جامعه ما بر نمى دارد بلكه بر مشكلات ما با مخالفتى كه اكثریت قریب باتفاق ملت ایران با آن دارند ، خواهد افزود .بنده در عین حالى كه به پیروى از دیانت اسلام كه مبناى آن برفطرت بشرى قراردارد، كمال احترام را به مقام بزرگ مادرى دارم و درعین حالی كه زنان را مربى و معلم اخلاق فرزندان یعنى مراحل اولیه رشد و زندگى دختران و پسران می‌دانم، در عین حالی كه عزّت و شوكت جامعه اسلام را در گرو آسایش زنان می‌دانم، باید بگویم كه دین اسلام ضامن و حافظ حقوق بانوان به بهترین صورت ممكن مى باشد و با این حال طرح مسأله شركت بانوان را در انتخابات عامل تشنّج و آشوب مى‌شناسم و آن را مضرّ به حال وحدت جامعه و بالنتیجه مخل به پیروزى می‌دانم ... چرا به نام حقوق زن در مملكتى كه هنوز مردم آن با هیولاى استعمار سینه به سینه ایستاده و نبرد مى‌كنند، هیجان و عصبانیت و عصیان تولید مى‌نماییم؟ اگر به دنبال حقوق زن قدم بر می‌داریم و راهنماى ما جز صداقت و راستى چیز دیگر نیست، پس چرا به فكر هزاران زن دیگر كه در منجلاب سقوط و بدنامى و در گرداب عفن عفت فروشى دست پا مى‌زنند نیستیم (صفایى صحیح است). در همین تهران هزاران زن به صورت موهنى كه هر ایرانى متعصّب و مسلمان را مى لرزاند ارتزاق می‌كنند. مگراینها زنان اجتماع نیستند و حق زندگى آبرومندانه ندارند. مگر دام راه آنان جز فقر و فساد و بیچارگى و نظامات غلط اجتماعاى چیز دیگرى بوده است؛ و باید گفت بهتراست بیش از هركارى در صدد از بین بردن این عوامل شویم، یعنى بیكارى و فقر و بی‌عدالتى برآییم».نظرات()   
   
سامان امامی
سه شنبه 21 بهمن 1393 22:14
لطفا بحث رو تموم کنید و انقدر بچه بازی در نیارید. مثل بچه های دو سه ساله هی پز ندید مرد اینجور و زن اونجور. همه چیز که از خداست پس بهتره به جای پرستش صفات خلق شده توسط خدا که بت پرستی امروزی است خود خدا را بپرستید.چقدر نظرات زیاد شد؟
میلاد حمیدی
سه شنبه 21 بهمن 1393 21:42
زحمت نکشید فمینیستهای زیادی راهی را که شما میخواهید بروید رفته اند و موفق شده اند تفاسیر به رای مناسب احوال شما را ارایه کنند. از جمله فاطمه مرنیسی مراکشی و فمینیست های ایرانی همان راه فاطمه مرنیسی را رفته اند. تفاوتش این است که فمینیستهای ایرانی هر جا نام عایشه دیده اند به جایش نوشته اند زینب یا زهرا.
زحمت نکشید همه چیز آماده
fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 21:35
از اول صبح این سومین بار است که می فرمایید که دیگه نظر می رید و تشریفتان را می برید...
به لیست تقوا و زهدتان، وفای به عهد هم بیفزایید.
راستی فکر کنم حضرت محترم گرامی تان، صبح یک بار با نام "رضا" نظر ثبت کردید و سپس با نام "سپیده" پاسخ بنده را گفتید...
این قدر سفسته نفرمایید... ما به تک تک ایرادات شما پاسخ گفتیم.
اگر شما مطابق قرآن عمل می کنید و نماز و روزه و حجاب و نیکی به پدر و مادر را رعایت می کنید:
این آیات قرآن را هم اجرا کنید:
" در خانه هایتان بمانید و مانند دوره جاهلیت به تبرج و خود آرایی نپردازید"
همون قسمت اول آیه مد نظرم هست.
چرا می رید سر کار، اگه واقعا قرآن را عمل می کنید، بشینید خونتون و سرکار نرید دیگه...
در مورد ضمیر شیطان و ... و اینکه شما قرآن را برای چیزهای مهمتری بررسی می فرمایید بگم که اولین نفری که موضوع "ضمیر شیطان در قرآن " را مطرح کرد خود شما بود.
سپیده
سه شنبه 21 بهمن 1393 21:20
اقای حمیدی نگران نباشید دیگر به سایتتان نمی ایم متشکرم که بر خلاف میلتان مراتحمل کردید(امیدوارم این حرفم کید به حساب نیاید) اگر زنی مودب باشد مکاراست ومار موزواگرنباشد سلیته است و.... بگذریم موفق باشید
سپیده به سامان امامی
سه شنبه 21 بهمن 1393 21:13
اقای سامان لطفا نظرات کاربرانی که بعد از سخنان رحیمپور امده را بخوانید وببینید چه الفاظ رکیک و غیر انسانی وحتی افتخاردانستن اعمال جنسی بکاررفته است اگر هدفی واقعا مقدس باشد هرگز در ان ازچنین الفاظی بکار نمیرود .کاش برای انتخاب سایت دقت میکردید نظرات شما بسیار محترم ودور از نفرت وتحقیر بود متشکرم.
سپیده
سه شنبه 21 بهمن 1393 21:03
امیدوارم به گفته شما جزء دسته کوران نباشم البته تشخیص این نیز خودش کاری تخصصی است .اری اگر من خدای ناکرده مال حرام خورده بودم .ربا خواری کرده بودم.یا حجابم را رعایت نکرده بودم یا نماز وواجباتم را انجام نداده بودم وبه پدرومادرم بدی کرده بودمو دعای خیرشان نبود حتما چشم دل وچشم سرم قدرت دیدن حقایق را نداشت وکوردل بودم هرچند شما بهتر میدانید که کوران شامل چه کسانی است که میگویید. واین هم که اصلا توهین نیست تمجیداست.
سپیده
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:55
من هم تصمیم گرفتم بیشتر در قران وایات ان تفحص کنم اما نه برای اثبات اینکه شیطان با ضمیر مذکر بیان شده یا اینکه مرد بر زن برتری داردیا برعکس.بلکه برای مسائل خیلی مهمتر .ونیز در سخنان مولای متقین .
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:44
نظرات من را حذف کنید اما اقای حمیدی این ایه قرانی که گفتم را چراحذف کردی این توهین به قران است.
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:41
منظورم ازحمله شوخی بود ولی به هرحال عذر میخواهم .نمیخواستم وارد مباحث قرانی شوم چون کوچکترین تفسیر غلط بسیار نابخشودنیست اما مجبورم یاد اور شوم طبق این ایه وایات دیگری شیطان از جنس جن میباشد که توانسته نافرمانی کند چون جن نیز مانند انسان صاحب اختیاراست اما فرشته ذاتا خوب افریده شده وصاحب اختیار نیست که بد یاخوب باشد به همین دلیل است که گفته میشود اگر انسان که صاحب اختیاراست خوب باشد مقامش از فرشته نیز بالاتر است.اگر هم تفسیری که من در مورد جن بودن شیطان خوانده ام غلط باشد ام به هر حال از ضمیر مذکر در مورد او استفاده شده.
fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:29
آقای حمیدی گرامی، پاسخ این گونه افراد را در قرآن کریم الله داده است:
" و نیز نمی توانی کوران از گمراهیشان برهانی، و تو فقط می توانی سخنان خود را به گوش کسانی برسانی که آماده پذیریش ایمان به آیات ما هستند و در برابر حق تسلیمند"
نمل آیه 81
Fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:23
فکر می کنم این پاسخ تون صحیح باشه، البته باید بیشتر فکر کنم، تا به یقین بگم.
میلاد حمیدی
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:23
کید نوعی از مکر است که نوع بد و منحرف کننده آن است.در قرآن مکر زنان تحت عنوان کید آمده
خداوند می فرماید و مکرو و مکرالله والله خیرالماکرین.

مکر میتواند منشا خیر هم باشد و نشانه هوش است. ولی کید هوش نیست.
از هر عربی دوست داشتی بپرس خانم سپیده.
بسه دیگه خجالت بکش برو با افکار خودت زندگی کن.
ما مسولیتی برای ارشاد امثال تو نداریم.
خداوند شما تکذیب کنندگان آیاتش را دوست ندارد.
معذرت تو به درد ما نمیخورد.
حیف از وقتی که برای شما گذاشتیم.
از این به بعد نظر هم بنویسید حذف میشود.
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:18
اقای FKKدر همه جای قران ازضمیر هو که برای مرد بکارمیرود در مورد شیطان بکار رفته است. ودرفرموده اند فسجدوا الا ابلیس کان من الجن یعنی همه فرشتگان سجده کردند ال ابلیس یا همان شیطان که او از جنس جن است. کان برای مذکر بکار میرود اگرمونث بود میفرمود کانت .
fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:15
منتظرم ادرس بگی که کجای قرآن، الله شیطان را به صورت مذکر به کار برده است.
ّfkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:14
اولا هر چیزی جایی داره، سر موقع اش و در بحث مربوط به اون از رحمت الله هم می گم... در ضمن شما خیلی دوست داری سفسته کنی؟
چون توهین کردی، آخرین بار هست که بهتون هشدار می کنم... آدم اگه هیچی نداشته باشه، بهتر از این هست که ادب نداشته باشه...
استدلال و بحث کردن حمله کردن نیست، تو چرا کم آوردنی، توهین می کنی؟؟؟ پس اینجوری باشه همه دانشمندان حیوان هستند، چون اکثرا حیوانات وحشی حمله می کنن.
شما را در شأنی نمی بینم که بیش از این پاسخ گوی شما باشم. 9435
سپیده
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:08
افرین بیاین جلو دسته جمعی حمله کنید .در ضمن اقای FKKمکر نشانه هوش واستعداد نیز میباشد.هر چند که در زمینه منفی است ولی بالاخره همین خلاف عقاید شمارا ثابت میکند که مرد بالاتر از زن است .میبینید این گونه نیز میتوان قضاوت کرد .کاش امثال شما برای جذب جوانان به اسلام از ایات مهربانی ونخوردن حق یتیم و....میگفتی وبه اسلام جذب میکردی نه اینکه باعث شوید ان بینوابگوید اگراسلام این است پس صد رحمت به ......حالا یک دو سه حمله کنید.
Fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:04
بدا به حال قلم که به خاطر خوش آیند دیگری، از نوشتن حقی کوتاهی کند...
من کمترین توهین یادم نمی آد به کسی اینجا انجام داده باشم... دقیقا آدرس بفرمایید که من کجا بی احترامی کردم...
شما لطفا فقط برای خودتون تکلیف مشخص فرمایید و با استدلال اگر صحبتی دارید مشتقانه آماده یادگیری هستیم.
fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:01
راستی ممنون می شم خانم سپیده، یک تک کلمه یا آیه اگه لطف بفرمایید که کجا به صورت مذکر از شیطان نام برده شده است؟

سوره مبارکه فلق:
" و از شر زنان افسونگر چون به جادو در گره ها بدمند"
سپیده
سه شنبه 21 بهمن 1393 20:01
از معذرتی هم که خواستم پشیمونم کردی چطور شما حق هر بی عدالتی وتوهینی را دارید .من هم حق داشتم نظراتم رابگویم .اقای سامان لطفا به قسمت نظراتی که بعد از سخنان رحیمپور امده سری بزنید وببنید چه سخنان زشت وکریهی شبیه پورنو توسط کاربران نوشته شده که اصلا ارزش کار را زیر سوال میبرد جای شما اقای محترم اینجا نیست.
Fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 19:59
پاسخ به آخرین شبهه سرکار خانم سپیده:
" و چون پیراهن او را دید كه از عقب دریده شده گفت این از نیرنگ شما زنان است كه نیرنگ شما بزرگ است"... یوسف آیه 28

و مکر شیطان :
قرآن کریم:
" ... که مکر و حیله ی شیطان بسیار سست و ضعیف است... " نساء آیه 76


آیه اول در سوره یوسف از زبان عزیز مصر به زلیخا گفته می شود
و آیه دوم در سوره نساء از زبان الله متعال خطاب به مؤمنین در رابطه با مشرکان گفته می شود.
شبهه بعدی؟
سپیده
سه شنبه 21 بهمن 1393 19:47
به به سلام جناب حامد.یک کلمه هم از مادر عروس بشنوید!در ضمن من نیازی به مکرویامظلومیت ندارم فقط نمیخواهم بی ادب ویا در بحث مثل شما ظالم باشم. .راستی چرا در قران شیطان که بالاترین مکروبدی را دارد همه جا با ضمیر مذکر وایا ازمکر عمرو عاص ومعاویه در سر نیزه بردن قران مگر مکری بالاتر است انها زن بودند؟هم زنان حیله گر داشته ایم هم مردان مکار.
حامد
سه شنبه 21 بهمن 1393 18:02
حالا این سپیده اومده گارد مظلومیت به خودش گرفته که حرفای پلید خودش رو موجه جلوه بده!
واقعا عجب مکری دارند زنان!
سپیده
سه شنبه 21 بهمن 1393 17:45
ازتمام دوستانی که با بیان نظراتم موجب رنجش انان شدم خصوصا اقای میلاد وFKK عذر میخواهم ازنظرات وتوضیحات اقای سامان نیز ممنونم موفق باشید
سامان امامی
سه شنبه 21 بهمن 1393 17:41
کلا تمدن امروزی که کار به ظهور امام زمان میرساند از نفس پرستی نشئت گرفته. در این تمدن مردان جهت انجام رسالت خود نفس پرستی را پیشه کردند و زنان هم به دنبال آنان آمدند. امروزه زنی که از حقوق نز دفاع می کند عمدتا تنها برای نفس خودش است و چون خود زن است برای پرستش نفس خود به آلت پرستی خود افتاده است و در نهایت به روسپی گری و بدبخیتی و تنهایی و پوچی و افسردگی افتاده است. همینطور مردان. مسئولیت پیامبری و ... هم اصولا با ذات زن و مسئولیت های زن تضاد دارد. نمونه اش تمکین زن از مرد. اگر مثلا پیامبر اکرم زن بود پطور میتونست اصلا از شوهر خود تمکین کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همین علت را میتوان در رد گرفتن پست های کلان توسط زنان به اسم تقلید دروغین از حضرت زینب به کار برد.
سامان امامی به fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 17:27
حضرت موسی دریا را برای قوم بنی اسرائیل باز کرد تا بروند. تجسم کنید یک زن و به قول خیلی از امروزی ها یک شیرزن یا ببرزن این کار رو میکرد، انحرافش با توجه به فطرت خودتان تا چه حد بود؟ میشد واقعا؟ برای همین میگم پیامبری تا حد زیادی ولایت مادی است.
سامان امامی به سپیده
سه شنبه 21 بهمن 1393 17:24
خوب منم همینو میگم. من به مردها هم تذکر میدم و دادم. ببینید این تشکیل تمام علوم و فنون امروزی یک جور رسالت نافرم مرد به زن بوده. یعنی حتی رسالت درست مرد به زن مانند پیامبری و ... هم نبوده است. مثل مردی که برای تامین امرار معاش خانواده مال حرام می آورد. لذا رقابت در ان برای زنان که سرانجام آنان را به روسپی گری می کشاند و چیزی به آنان نمی دهد نهایت تاسف است. الان چرا در غرب و یا همین ایرا خودمون دختر باکره در حال از بین رفتنه؟ یعنی زن داره به روسپی گری می فاته و افتاده و این چیزی است که مکتب فمنیسم در نهایت به ان رسیده. لذا از ریشه مشکلات اساسی داشته و درک صحیحی از زن و مرد نداشته.
fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 17:22
آقای امامی من سه بار نظر شما رو در مورد، موضوع، ولایت معنوی ... خوندم ... شما بزار سر بی سوادی من... ولی من متوجه منظور حضرت شما نشدم به خدا... شرمنده
fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 17:20
خانم سپیده، فکر نمی کنم منظور شما از این مطالب کشف حق باشه، نصف شب که وقت داری که مطلب بزنی، دو دفیقه وقت بزار پست های دیگر رو بخون... حالا باید هزار بار به شما و امثال شما یک چیز رو بگم...
اگه خودت رو به خواب می زنی بزن... از این شاخه به اون شاخه می پری، بپر...
همین هم جنس های شما هستند که به من می گن: "اگه سر کار نرم، از جامعه عقب می مونم". متأسفم برای کسانی که پیشرفت رو فقط رفتن به سرکار معنی می کنن ... یا موفقیت در تحصیل یا ...
یا این آقای حمیدی، انسان متدین و خوبی هستند یا نه.... (که صد البته هستند) شما یک بار میای به بنده خدا توهین می کنی و می گی سانسور چی، اما دو دقیقه بعد میای می گی، عشقم یا ...
سامان امامی به سپیده
سه شنبه 21 بهمن 1393 17:18
نمیدونم تا چه حد منظورم رو از موضوع بودن زن در تاریخ که همان ولایت معنوی زن بر مرد است را فهمیدید. اما این تعریف به نظر من همان ریحانه بودن را قلمداد می کند که زنان امروز از ان متنفرند و به شیر شدن علاقه مندند و سعی دارند خود را از موضوعیت خارج سازند و در نهایت عدالت را به هم زده و خود را به بدبختی و روسپی گری بنشانند.
سامان امامی به سپیده و fkk
سه شنبه 21 بهمن 1393 17:14
ببینید ما باید در موارد اختلاف تعاریف بسیار اولیه را مطرح کنیم که هممون قبول داریم و ببینیم چقدر از تعاریف اولیه در زندگی مدرن امروز جریان دارد و تا چه میزان عکس ان صادق است. همه می دانیم که نفس پرستی بد است. اما واقعا امروز کسب علم جهت کسب مدرک و عنوان معنایی جز نفس پرستی ندارد. نه مرد و نه زن نباید نفس را بپرستد. خوب اتفاقا حکیمان الهی و امامان اصلا نفس پرست نبودند. علمی که هدفش نفس پرستی باشد نکوهیده است. ولایت مرد بر زن اصلا نباید فخر نفس پرستانه برای مرد قلمداد شود. ببینید ولایت معنوی سخن گفتن از معاد نیست. ما و زنان امروز باید درک کنیم که موضوع هیچ گاه از خودش اطلاع نمی دهد بلکه باید یک نفر از خارج موضوع را اطلاع دهد و زن در تاریخ موضوع بوده است. این علت دیگر هم برای ولایت مادی با هدف معنوی مثل پیامبری و یا ولایت مادی تنها با هدف مادی و نفس پرستی که همان اختراعات و اکتشافات است.
پاسخ میلاد حمیدی : حرف شما را قبول دارم. همانطور که رئیس یک اداره باید با احترام ، عزت نفس همکاران را حفظ کند بنا به نزدیکی فوق العاده زن و شوهر در زندگی و عشق و علاقه فی مابین خود به خود چنین دید فخر فروشانه ای نمی تواند وجود داشته باشد و به هیچ عنوان منظور هیچ یک از افراد این انجمن نیست.
بلکه تنها هدف ما حفظ حدود و اختیارات و جلوگیری از بر هم خوردن موقعیت ها و جایگاه هاست تا بتوانیم مسئولیتمان را به درستی انجام دهیم.
نصف بیشتر این چانه زنی ها اتفاقا بخاطر حفظ زندگی و جلوگیری از آسیب دیدن خود زن و زندگی است که مرد بیچاره با هزاران دعا و زحمت و مشقت و سلام و صلوات به دست آورده آن هم در این روزگار نامرد
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]