تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - مقاله کیهان در زمینه فتنه فنلاندی مولاوردی

متاسفانه دولت اصلاحات مبتکر طرح بسیار مخرب مرکز زنان ریاست جمهوری بود. دولت احمدی نژاد این طرح نامیمون را قوت بخشید و آن را تا یک معاونت ارتقا داد. دولت کنونی نیز در حال تمکین از همین روشی است که مخرب بودن آن بر هیچکس پوشیده نیست و بعید نیست دولت بعدی آن را تا یک وزارتخانه ارتقا دهد!

امروزه در غرب تظاهرات و مخالفت های بسیاری در مواجهه با دخالت های دولت در زمینه خانواده و سلیقه های فمنیستی از جانب مردم و مراکز مردم نهاد صورت می گیرد. لیکن متاسفانه در کشور ما بیش از بیست سال است که روز به روز وضعیت خانواده با سپردن زمام امور به دست معاونت زنان، اسفبارتر می شود.

دخالت دولت در خانواده

برای هدایت خانواده همین طور که بارها در این انجمن گفتیم، راهکار اصلی قطع ید مداخله کنندگان در امور خانواده و انحلال معاونت زنان است.

در زمینه سفر خانم مولاوردی که  اما و اگر های زیادی را در پی داشته است و البته انتقادات بسیار به جا و صحیح:

خلاصه می توان گفت از باب جمعیت کشورهایی مانند سوئد و فنلاند و کشورهای اروپایی مشابه که بسیار در مقابل جمعیت ما ناچیز است و همچنین ماهیت بی دینی کشورهای یاد شده، طرح هایی که از جانب آنها ارایه شود نتیجه ای جز نابودی کشور ما در پی نخواهد داشت و البته در هر طرح مخربی نتیجه اش بیست سال بعد نمایان می شود. همانطور که نتیجه طرح های بیست سال پیش را اکنون مشاهده می کنیم که نیازی به توضیح ندارد و همه می دانند!

ذکر این تکته فوق العاده کلیدی و ضروری است که فنلاند در نتیجه سیاست های فمینیستی به افول جمعیت دچار شد و در نتیجه برای جبران مافات وارد این سیاست های جمعیتی شد. لیکن در کشور ما باید با جلوگیری از سیاست های فمینیستی از رسیدن به وضعیت فنلاند جلوگیری کرد. چرا که با توجه به پهنه وسیع کشور و پایه جمعیتی بالاتر ایران با توجه به اینکه دولت در زمینه یارانه هم دچار مشکل است بعید است بتواند برای این جمعیت الگوی فنلاند را پیاده کند.

اما معاونت زنان می تواند با مقدمه چینی برای این سیاست در آینده مشکل ساز شود. مثل دادن الگوی افزایش مدیران زن(مشوق زنان به تحصیلات افراطی و تصدی پست های مدیریتی و سوزندان بخش زیادی از عمر)،الگوی اشتغال و توانمند سازی زنان (زنان شاغل فرزندان کمتری به دنیا می آورند و فرزند خود را به مهدکودک های تمام وقت می سپارند و در نتیجه جمعیت کمتر و سرخورده ای را تحویل جامعه می دهند)، سیاست های رفرم فرهنگی برای مردواره کردن زنان و ...


اگر بگوییم این زن (نوعی) و دوستانش با کارهای ناشایست و حرف های مخرب و زننده ، کلنگ آخر را بر تخریب خانواده ایرانی می زنند حرف بی ربطی نگفته ایم و البته سفر به فنلاند و طرح های مرتبط با آن تنها بخش کوچکی از اقدامات مخرب این معاونت است.

مقاله کیهان در این زمینه


فاز دوم جنگ جمعیتی غرب چگونه کلید خورد؟

ایران، کشور عزیز ما، پس از ده سال تلاش برای تغییر سیاست‌های جهانی دیکته شده از سوی نهادهای بین‌المللی در حوزه جمعیت کماکان به برنامه نهادهای ضد ملی مورد هدایت و حمایت دشمنان قسم خورده مسلمانان عمل می‌کند و آنچه به جایی نمی‌رسد، صدای متخصصین و روشنفکران است!


آنها که از منظر علمی درخصوص اهمیت تصحیح سیاست‌های جمعیتی کشور توجیه به نظر می‌رسند هنوز گمان می‌کنند کشور در مسیر «افزایش جمعیت» نیازمند اختراعات و ابداعات عجیب و غریب و دوره‌های مطالعاتی پرهزینه در بازه زمانی بیش از ده سال است! حال آن که بیش از بیست سال است که در کشورهای توسعه یافته برنامه‌ای متفاوت از چارچوب مشهور «تنظیم خانواده»، با هدف افزایش جمعیت با مولفه‌های واضح و دنبال کردنی در حال اجراست. اما آنچه موجب شده برخی کشورهای اروپایی، پس از وضع قوانین حمایتی عریض و طویل سیاست فرزندآوری و افزایش جمعیت بعضا کم توفیق باشند، تغییرات حوزه سبک زندگی است که خود برآمده از روش منحوس زندگی به شیوه غربی با انگیزش‌هایی همچون «لذت‌گرایی و رفاه حداکثری» توام با فردگرایی بدون مرز است. پس علاوه بر الزامات تغییر برنامه‌های قبلی کشور در حوزه مشهور به «تنظیم خانواده»، رصد پروژه‌های جدید دشمنان جمعیت ایرانیان در حوزه سبک زندگی با تاکید بر تغییر جایگاه و نقش زنان از اهمیتی ویژه برخوردار است. در یادداشت امروز تلاش می‌کنیم حرکت خزنده برخی نهادهای بین‌المللی در حوزه سبک زندگی جمعیتی ایرانیان را جست و جو کنیم:

کارشکنی یا دلسوزی؟

این چندمین شماره صفحه اجتماعی کیهان است که به افشای برنامه‌های نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی در رد سیاست‌های کلی ابلاغی در حوزه جمعیت اختصاص می‌یابد. میدان مبارزه با برنامه‌های دشمنان مسلمانان در حوزه جمعیت بسیار گسترده شده و به واسطه بروز اشکالات متنوع در حوزه سبک زندگی، حتی در صورت همراهی کامل دولت و مجلس و نهادهای اجرایی و قانونی در حوزه افزایش جمعیت نیز با مشکلات زیادی روبرو هستیم. در شرایطی که آمار میزان ازدواج و طلاق و سن تاهل و نرخ فرزندآوری در کشورمان به علت تهاجمات فرهنگی چندان امیدوار کننده نیست، دست و پنجه نرم کردن با مجریان برنامه های قدیمی «تنظیم خانواده جهانی» که آشکارا در کشور به کارشکنی در حوزه استراتژیک جمعیت اشتغال دارند، حقیقتا نویدبخش آینده‌ای روشن نیست.
در آخرین برنامه اجرا شده، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، با ارائه گزاره‌هایی قابل تامل، پروسه همکاری با کشور فنلاند به منظور پیشبرد سیاست‌های جمعیتی و سبک زندگی، را کلید زده است.

جمعیت و معاونت زنان

هر چند مولاوردی در دیدار با سفیر فنلاند پس‌از بازگشت تیم تحقیقاتی مورد حمایت وی از این کشور، از اهمیت «بحران جمعیتی کشور» می‌گوید، اما تاکید وی بر استفاده از تجربیات موفق این کشور در حل و فصل بحران مذکور قابل تامل است.
مولاوردی با اشاره به سفر اخیر گروه ایرانی از زیرمجموعه معاونت زنان به کشور فنلاند گفته است: «توجه به مساله مادران و کودکان یکی از اهداف سفر این گروه مطالعاتی بوده است زیرا بررسی ها نشان می دهد فنلاند از کشورهایی است که بیشترین تسهیلات و حمایت ها را برای این سیاست ها در نظر گرفته است.» وی تاکید دارد که «فنلاند یک کشور اروپایی است که بیشترین موفقیت را در زمینه سیاست افزایش جمعیت داشته است(!)»
چنان که از مجموع صحبت‌های خانم مولاوردی بر می آید قرار است معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای حل بحران جمعیت از فنلاند الگو بگیرد و در همین راستا هیئتی از ایران به فنلاند سفر کرده است. اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که ایران اسلامی چرا باید برای حل بحران جمعیت از فنلاند الگو بگیرد؟ اوضاع جمعیتی فنلاند چگونه است و آیا این کشور توفیقی در اجرای سیاست‌های افزایش جمعیت داشته است؟

فلاکت جمعیتی فنلاند!

نرخ باروری فنلاند در چهل و پنج سال گذشته زیر سطح جانشینی بوده و سعی مسئولان این کشور برای افزایش نرخ باروری و فرار از مصیبت سالخوردگی جمعیت، هیچگونه موفقیتی را به دنبال نداشته است! چنانکه میانگین سنی مردم در این کشور قریب به 42 سال است و فنلاندی‌ها بر کرسی رتبه هفتم پیرترین کشورهای دنیا تکیه زده اند!
 در اروپا که به قاره سالمندان معروف است تنها چهار کشور از لحاظ سالخوردگی از فنلاند شرایط بدتری دارند. فنلاند کمترین تراکم جمعیت را در اتحادیه اروپا داراست و مرکز آمار این کشور در سال 2014   اعلام کرد که تعداد آمار تولد نوزادان در این کشور  در حال حاضر برای سومین سال پیاپی کاهش قابل ملاحظه ای داشته است و  تنها در یک سال گذشته پنج صدم از نرخ باروری این کشور کاسته شده است. همچنین در سال 2012 رتبه  فنلاند بر اساس نرخ باروری 166 در جهان بوده که این رتبه با جایگاه ایران در پله  144 فاصله زیادی دارد!
 تمام این موارد به خوبی نشانگر این موضوع است که وضع جمعیتی فنلاند حتی از کشور ما نیز بدتر است و کمک این کشور به ایران در زمینه بحران جمعیت اگر حکایت کور و عصاکشی نباشد حکایت کل است و طبابت برای سایرین! پس علت تاکید مکرر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برای همکاری با این کشور و دید و بازدید هیئت‌های دو کشور چیست؟

رمزگشایی از الگوی فنلاندی

هفته گذشته هیئت بلندپایه‌ای از فنلاند در بازی «دید و بازدید» هیئات ایرانی- فنلاندی به کشورمان سفر کردند. وزیر بهداشت اسبق فنلاند در نشستی با معاونت امور زنان ریاست جمهوری، با ابراز خوشحالی از ارتباط‌گیری با برخی مجموعه‌های مدیریتی داخلی، از اجرای «برنامه تنظیم خانواده» در ایران اظهار خرسندی کرد!
از آنجایی که مراکز مطالعاتی غربی با اهداف گوناگون به رصد دقیق فعل و انفعالات ساختارهای بهداشتی و درمانی کشورهای خاورمیانه و به خصوص ایران می‌پردازند، آشنایی و ارتباط متخصصان آنها با شرایط حاکم بر کشورمان عجیب نیست و به همین خاطر است که«واپوتی تایسپل»، وزیر سابق بهداشت فنلاند خطاب به مولاوردی می‌گوید: «این سفر اولین دیدار من از ایران است اما این بدین معنا نیست که در گذشته هیچ ارتباطی با این کشور نداشته‌ام.»
طی دهه‌ هفتاد میلادی، رشته‌ دانشگاهی «ارتباطات سلامت عمومی» در دانشگاه جان‌هاپکینز تأسیس شد که هدف آن ارائه‌ یک برنامه‌ هماهنگ جهانی برای کاهش جمعیت کشورهای کمتر توسعه‌یافته بود. این برنامه با پشتوانه‌ آمریکا و با همکاری بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی، با عناوینی زیبا و جذاب چون «تنظیم خانواده» در این کشورها ترویج و عملیاتی شده است. اولین هدف برنامه‌ تنظیم خانواده، جمعیت‌های غیرسفیدپوست و جهان‌سومی ساکن در آمریکا و اولین قربانیان آن، سرخ‌پوست‌های بومی آمریکا بودند که بعدها نوک پیکان این برنامه، کشورهای آفریقا و خاورمیانه را نشانه گرفت و از قضا با همت بلند مسئولان کشورمان در دهه ۷۰ بسیار موفقیت‌آمیز اجرا شد!
پس تا اینجای کار متوجه شدیم که هیئت ایرانی در دیدارهای انجام شده در فنلاند موفق به توجیه مسئولان این کشور درخصوص تغییر سیاست های جمعیتی کشورمان از شکل جهانی مشهور به نام «تنظیم خانواده» با هدف «کاهش شدید رشد جمعیت» نشده اند و علت حضورشان در این کشور اروپایی را به صراحت بیان نکرده اند!
نکته مهم برنامه ضد جمعیتی فنلاندی‌ها برای ایران را می‌توان در ادامه صحبت‌های وزیر سابق بهداشت فنلاند در گفتگو با مولاوردی مشاهده کرد: «در فنلاند به برابری زنان و مردان بسیار اهمیت داده می‌شود و ما برای این امر بسیار جنگیده‌ایم و باید گفت، گفت‌وگو با کشورهای گوناگون برای ما بسیار الهام‌بخش بوده و می‌توان راه‌های خوبی را برای همکاری در امور گوناگون در این دیدارها یافت.»

واحد  سبک زندگی فنلاندی

در حالی که کشوری همچون فنلاند در مباحث خانواده و جمعیت با بحران مواجه است به طوری‌که به گفته خودشان با معضل پیری جمعیت دست و پنجه نرم می‌کنند، در حوزه «سبک زندگی غربی» پیشتازند!
آمار «زندگی غیر شرعی زوجین» در فنلاند  5 میلیون نفری بیش از 40 درصد است و دست کم 20 درصد مردم این کشور «بی خدا» هستند. آمار ازدواج و فرزندآوری فنلاندی‌ها نیز بسیار پایین است. یعنی همانطور که وزیر بهداشت سابق این کشور تاکید کرد فنلاندی‌ها بیش از آن که مشتاق ترویج سیاست فرزندآوری در ایران باشند از تدوین برنامه‌ای با هدف تامین «برابری جنسیتی» و مولفه‌های سبک زندگی غربی ایرانیان استقبال می‌کنند!
در ایران اسلامی کمتر از پانزده درصد آمار شاغلین کشور اختصاص به زنان دارد ولی در کشورهای غربی از جمله فنلاند زن و مرد تقریبا به یک اندازه شاغل هستند. بر اساس اصول برنامه جهانی «هزاره» که اجرای بند مرتبط با موضوعاتی جمعیتی آن تاکنون فاجعه بار بوده، برابری آمار اشتغال زنان و مردان از مولفه‌های «برابری جنسیتی» است. موضوعی که به هیچ عنوان با سبک زندگی ایرانی- اسلامی قابل جمع نیست.

زن، کلید تغییر سبک زندگی

بر اساس شاخص‌های تهیه شده در نظامات فمینیستی لیبرال سرمایه‌داری که از عوامل قطعی «فروپاشی خانواده» در غرب به شمار می رود، ایران از منظر «برابری جنسیتی» به شکل غربی، در رده 137 قرار دارد.
جالب توجه است که معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اسفند 92 نیز با حضور در نیویورک در اجلاس کمیسیون مقام زن سازمان ملل با موضوع «برابری جنسیتی و عدم خشونت علیه زنان» شرکت کرد! معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در گزارش فیس بوکی سفر خود نوشت: «در اهداف توسعه هزاره - که به سند MDGs معروف است- دولت‌ها مسئولیت جمعی خود را در رابطه با تضمین حفظ و احترام به کرامت انسانی، برابری و عدالت در سطح جهانی به رسمیت شناخته‌اند. ارتقای توسعه و ریشه کن کردن فقر، تحقق و ارتقای برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان از جمله عوامل مؤثر برای تحقق حقوق بشر در عرصه جهانی دانسته شده است(!)»
تعریف و تمجید معاون رئیس جمهور از «تبادل تجربیات» در حوزه زنان در حاشیه «کنفرانس ضد زن» مذکور در حالی صورت می‌گیرد که رهبر انقلاب درخصوص تز «برابری جنسیتی غرب» گفته است: «اگر می‌خواهیم نگاه ما به مسئله زن، «سالم، منطقی، دقیق و راهگشا» باشد باید از افکار غربی در مسائلی نظیر اشتغال و برابری جنسی کاملاً فاصله بگیریم.»
ایشان «برابری جنسی زن و مرد» را از جمله حرفهای کاملاً غلط غرب دانسته و افزودند: «برابری همیشه به معنای عدالت نیست، عدالت همیشه حق است، اما برابری گاه «حق» است و گاه «باطل». با کدام منطق باید زنان، که خداوند آنان را از لحاظ جسمی و عاطفی برای منطقه ویژه‌ای از زندگی آفریده است در عرصه هایی وارد کنیم که آنها را دچار رنج و سختی می‌کند؟» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر نگاه انسانی اسلام به مسئله زن معتقدند: «در بسیاری از مسائل از جمله سیر مقامات معنوی هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد اما قالبها متفاوت است و این واقعیت در کنار عرصه‌های مشترک، منطقاً عرصه‌های متفاوتی را نیز به همراه می‌آورد.»
رهبر انقلاب با انتقاد از زیر بنای فکری بسیاری از کنوانسیون های جهانی با صراحت گفته است: «اصرار غربی‌ها روی این زیربنای غلط، جامعه بشری را تباه می‌کند، به همین دلیل برای دستیابی به نگاه صحیح و متوازن، باید از این مبانی برحذر بود.»

رفع تبعیض یا هدم خانواده؟!

علی‌رغم معین و مشخص بودن سیاست‌های کلی نظام در حوزه زنان، در آذر سال 93 جزئیات انعقاد توافقنامه تعهدآور معاون امور زنان ریاست جمهوری با صندوق جمعیت سازمان ملل بدون جلب موافقت مجلس شورای اسلامی با موضوعات مشابه خبرساز شد!
فاطمه رهبر، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس درخصوص رسالت صندوق جمعیت سازمان ملل می گوید: « در طی دوره‌های گذشته مجلس شورای اسلامی نیز نمایندگانی در اجلاس‌های دوره‌ای و منطقه‌ای این صندوق شرکت می‌کردند. دو ماه گذشته نیز اجلاسی در فیلیپین برگزار شد که بنده و یکی دیگر از نمایندگان در آن اجلاس شرکت کردیم و نکته قابل توجه این است که موضوع تمام این همایش‌ها «برابری جنسیتی و عدم خشونت علیه زنان» است!»
وی افزود: «در حقیقت این صندوق مجری «کنوانسیون رفع هرگونه تبعیض علیه زنان» است که امسال بیستمین سالگرد تصویب آن کنوانسیون است. ایران در زمان تصویب آن نیز به کنوانسیون مذکور پیوست؛ اما به دلیل بیست ایرادی که شورای نگهبان بر آن وارد کرد با تأیید نظر شورای نگهبان آن مصوبه ملغی شد، چرا که معتقد هستیم دیدگاه ایران با دیدگاه سکولار غربی در مورد زنان و جایگاه زنان متفاوت است.»

صندوق جمعیت در ایران

براساس سندی كه نمایندگی صندوق بین‌المللی جمعیت در ایران منتشر ساخته، همكاری صندوق جمعیت سازمان ملل متحد با ایران از سال۱۹۷۰ بر مبنایی پروژه‌ای و از سال ۱۹۹۰ بر مبنای برنامه‌های ۵ ساله كشوری شروع شد. برنامه ۵ ساله كشوری كنونی، چهارمین برنامه از سال ۱۹۹۰ در سال ۲۰۰۵ بر محور «چارچوب کمک های توسعه‌ای سازمان ملل متحد» آغاز گردیده است.
بر اساس متن این سند پشتیبانی صندوق جمعیت سازمان ملل متحد نتایجی محسوس در ایران به بار آورده كه در شاخص‌های جمعیت و بهداشت باروری به خوبی آشكار است. این گزارش یكی از این شاخص‌های محسوس را نسبت استفاده از تمامی روشهای پیشگیری از بارداری می‌داند كه «از۶۴ درصد به ۷۹ درصد افزایش یافته است»! این گزارش سه زمینه اصلی فعالیت‌های صندوق را بهداشت باروری (بخوانید تحدید نسل)، برابری جنسیتی و استراتژی های جمعیت و توسعه معرفی می كند كه بطور تفکیک ناپذیری باهم ارتباط دارند(!)
صندوق جمعیت و سایر نهادهای وابسته به سازمان ملل بر اساس آمارهای رسمی سالیانه منتشر شده تاکنون
بیش از یک میلیارد دلار در مراحل مختلف برنامه «تنظیم خانواده ایران» با هدف کاهش نرخ فرزندآوری و جمعیت ایرانیان، هزینه کرده‌اند. میزان موفقیت برنامه جمعیتی سازمان‌های مذکور در ایران بیش‌از برآوردهای طرح اولیه بوده به نحوی که در دهه اول قرن
بیست و یک، ایران بر پله نخست بالاترین نرخ کاهش رشد جمعیت در جهان برای چندمین سال پیاپی تکیه زد و همین موضوع جوایز زیادی برای برخی از مسئولین وزارت بهداشت کشورمان در مجامع بین‌المللی به ارمغان آورده است!

فاز دوم جنگ جمعیتی غرب

تلاش برای تغییر نگرش زنان و سبک زندگی خانواده ایرانی، آخرین مرحله از اجرای طرح تثبیت سالمندی جمعیت ایرانیان است. به نحوی که در صورت اجرای طرح‌هایی همچون «برابری جنسیتی» مبتنی بر استراتژی جمعیتی پیشرفته در ایران، همچون برخی کشورهای غربی، مشابه فنلاند، حتی در صورت وضع قوانین و مشوق‌های جمعیتی نیز به علت بی‌انگیزگی جوانان در تشکیل خانواده و ممانعت زنان از فرزندآوری به بهانه ارتقاء شغلی و افزایش استرس زندگی مکانیزه به سبک لیبرال سرمایه‌داری، نرخ رشد جمعیت اصلاح نخواهد شد. چرا که نگاه جامعه به فرزند، از عطیه ای الهی و نماد خانواده سالم به موجودی «مصرف کننده» با خصوصیت تضعیف موقعیت‌های شغلی و رتبه اقتصادی تغییر خواهد کرد.
متاسفانه روندی که دولت در حوزه سبک زندگی و سیاست‌های کلی جمعیت در پیش گرفته هیچ امیدی به اصلاح وضعیت فعلی با حرکت پرشتاب به سمت «جامعه سالمند ایرانی» وجود ندارد. شاید لازم باشد به جای تاکید بر اجرای «سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب در موضوع جمعیت» وقت بیشتری در توجیه دولتمردان و نهادهای مسئول در مذمت عمل به نقشه‌های دشمن و اجرای طرح‌های مغایر با چارچوب‌های دینی خانواده سالم، صرف کنیم! چرا که در حال حاضر فاصله زیادی میان مدیران جامعه ایرانی با مجریان آینده‌نگر و آگاه به تاثیرات پیروی از سبک زندگی غربی، وجود دارد!
باید از دولت بخواهیم اگر در مناصب مرتبط با موضوع جمعیت از بکارگیری افراد دلسوز و معتقد به سیاست‌های جمعیتی نظام پرهیز می‌کند دست کم کرسی‌های مدیریتی را به «دشمنان داخلی جوان ماندن ایران» نسپارد!
باید از دولت بخواهیم سمینار پویایی جمعیت در کشورهای مسلمان را با همکاری سفارت سوئیس و صندوق جمعیت برگزار نکند، تا همکاران سوئیسی صهیونیست‌های پلید فرصت سفر به ایران را نیافته و برایمان نسخه نپیچند که نرخ باروری را از این هم کمتر کنیم!
باید از دولت بخواهیم همایش رویکردهای جدید جمعیتی را برگزار نکند تا معلوم نشود معاون وزارت بهداشت فرق عزا و عروسی جمعیتی را نمی‌فهمد و نفهمی خود را با پرداختن به گزاره خجالت‌آور «ارائه آمار غلط به رهبر انقلاب» فریاد نزند!
باید از دولت بخواهیم با تغییر نام برنامه «تنظیم خانواده» به «باروری سالم»، طرح کاهش رشد جمعیت را در دستگاه بهداشتی کشور ادامه ندهد!
باید از دولت بخواهیم برای بهبود وضع جمعیت از سفارت فنلاند و سوئیس و پارلمان آلمان کمک نخواهد و از اروپا الگو نگیرد!باید از دولت بخواهیم به دنبال اجرایی کردن برخی تعهدات بین‌المللی در زمینه جمعیت، نباشد. باید از دولت بخواهیم از فریاد زدن واقعیت آشکار شدن نقش غرب در اجرای فاز دوم جنگ جمعیتی با موضوع تغییر مولفه‌های سبک زندگی ایرانی- اسلامی، هراس نداشته باشد و خود مجری آن نباشد!


نظرات()   
   
quest bars
یکشنبه 26 خرداد 1398 22:17
Excellent article. Keep posting such kind of information on your site.
Im really impressed by it.
Hello there, You have performed an excellent job.
I will certainly digg it and personally recommend to my friends.
I'm confident they will be benefited from this web site.
tinyurl.com
دوشنبه 20 خرداد 1398 08:50
It is perfect time to make a few plans for the long
run and it's time to be happy. I've read this publish and
if I may just I desire to suggest you few attention-grabbing things
or tips. Perhaps you can write next articles referring to this article.
I want to read more issues about it!
minecraft free download pc
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 08:08
It's amazing to pay a quick visit this site
and reading the views of all friends concerning this post, while I am
also keen of getting knowledge.
g
دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 17:29
Pretty! This has been an incredibly wonderful article.
Thank you for supplying these details.
gamefly free trial
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 05:53
Hey There. I found your blog using msn. This is a very neatly written article.
I will be sure to bookmark it and come back to read
more of your useful info. Thanks for the post.
I will certainly return.
coolmath minesweeper
پنجشنبه 2 اسفند 1397 06:45
I like the blog of you
space cord coolmath
پنجشنبه 2 اسفند 1397 06:44
Good ost, thank
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 17:14
Everything is very open with a really clear clarification of
the challenges. It was truly informative. Your website is useful.
Thanks for sharing!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 02:59
It is appropriate time to make some plans for the
future and it is time to be happy. I have read this post and if
I could I desire to suggest you some interesting things or advice.
Maybe you could write next articles referring to this article.
I want to read more things about it!
دوشنبه 18 اسفند 1393 02:00
مردها فقط به این نکته توجه دارند همسردوم ،سوم ،...،که این یک کلاه شرعی است .خواهشا خودتان را فریب ندهید به هیچ وجه نمی توانید عدالت برقرار کنید ...از راه دل ..تا چه رسد به مردان بی مسئولیت بی غیرت امروزی...
دوشنبه 18 اسفند 1393 01:56
حجاب یعنی حجاب نگاه ،هم مرد هم زن....گاهی اوقات مردان به خود اجازه می دهند ...؟؟؟؟؟؟حجاب اصلی در کنترل نگاه؟؟؟؟
fkk
چهارشنبه 8 بهمن 1393 23:05
به نام الله.
آقای صادقی، بله همین الان اطلاعات تماسم رو برای ایمیل این سایت، ارسال کردم... ممنون که یادآوری فرمودید دوست من:)
چهارشنبه 8 بهمن 1393 22:05
مسخره است و از این مسخره تر امکان ندارد!!در مملکت اسلامی ما که سی و اندی ساله همه جوره سختی و فشار رو تحمل کردیم تا پرچم دین خدا بر زمین نمونه حالا کار بجایی رسیده که باید جوابگوی کدورت خاطر یه مشت اجنبی دائم الخمر بی همه چیز باشیم که آخرین موردش همین دیدار شیطانی سلیطه مولاوردی با اون یارو غربیست که دوستان لینکش رو هم گذاشتن.
مسئولین محترم,ولاه امر مسلمین!!پس کی میخواید برخیزید و جلوی این مفاسد رو بگیرید؟!!
فیلتر دویچه وله برداشته شده!!! نرخ اشتغال زنان در کشور پیشرفته آلمان اینقدر هست بعد این بیشعور ها میخوان این مدل را در کشور جهان سوم ما پیاده کنن
چهارشنبه 8 بهمن 1393 19:08
http://www.dw.de/فتح-بازار-کار-به-دست-زنان-در-آلمان/a-18220760
منصور صادقی به احسن و fkk
چهارشنبه 8 بهمن 1393 18:15
من خودم شخصا آقای خامنه ای رو نه رد می کنم نه تایید . فعلا جانب احتیاط رو رعایت می کنم. توصیه ام به دوستان هم اینه همین کار رو کنن.
ضمنا شما تلفنت رو دادی به آقای منافی؟
ما در نظر داریم جلسه بذاریم. می خواهیم شما هم باشی برادر.
منصور صادقی
چهارشنبه 8 بهمن 1393 18:14
من خودم شخصا آقای خامنه ای رو نه رد می کنم نه تایید . فعلا جانب احتیاط رو رعایت می کنم. توصیه ام به دوستان هم اینه همین کار رو کنن.
ضمنا شما تلفنت رو دادی به آقای منافی؟
ما در نظر داریم جلسه بذاریم. می خواهیم شما هم باشی برادر.
هر ساله بودجه کلانی برای بیمه زنان ارائه میشه که واسه مردان اینطور نیست
چهارشنبه 8 بهمن 1393 18:13
در 5 سال اخیر میانگین رشد زنان در بیمه‌های تأمین اجتماعی افزایش یافته است

190 هزار نفر از یک میلیون و 250 هزار بیمه‌شده صندوق بیمه‌های اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر زن هستند
وی افزود: این صندوق اکنون یک میلیون و 250 هزار نفر را تحت پوشش دارد که 190 هزار نفر از آنها زنان هستند. 6 میلیون خانوار روستایی و عشایر داریم که می‌توانند عضو صندوق شوند. ما به ازای هر یک ریالی که از بیمه شده دریافت می‌کنیم، دو ریال از دولت می‌گیریم. درآمدها را سرمایه‌گذاری می‌کنیم و به موقع خدمات خود را ارایه می‌دهیم.

http://mehrkhane.com/fa/news/15286/در-5-سال-اخیر-میانگین-رشد-زنان-در-بیمه‌های-تأمین-اجتماعی-افزایش-یافته-است-7-درصد-زنان-بعد-از-زایمان-کار-خود-را-ترک-می‌کنند-سهم-بیشتر-زنان-در-اشتغال-غیررسمی
وقتی گفته می شه نصف بیشتر طلاق ها به دلیل اعتیاد است و وقتی می بینیم از هر 10 ازدواج 35 تاش طلاق هست پس نتیجه می گیریم که 20 درصد مردان متاهل معتاد هستن. آیا این ارقام باور کردنی است؟ خیر! فقط واسه توجیه طلاق زنان ساخته میشه
چهارشنبه 8 بهمن 1393 18:06
http://mehrkhane.com/fa/news/15293/55-درصد-از-طلاق‌های-ثبت‌شده-در-ایران-به-علت-اعتیاد-است-فوت-همسر-و-طلاق-2-علت-عمده-افزایش-زنان-سرپرست-خانوار
دلایل اعتیاد مردان
چهارشنبه 8 بهمن 1393 18:04
شهریور با اشاره به ارتباط کاهش اعتماد و افزایش اعتیاد، گفت: تنها در حوزه معامله و تجارت شاهد کاهش اعتماد نیستیم. از سوی دیگر دلایل بسیار زیادی برای افزایش اعتیاد وجود دارد که از آن جمله می‌توان به افسردگی، نبود شریک زندگی و بیکاری اشاره کرد.


http://mehrkhane.com/fa/news/15313/افزایش-20-درصدی-طلاق-در-تهران-تهیه-طرح-جامع-ازدواج-پایدار
منصور صادقی
چهارشنبه 8 بهمن 1393 18:02
http://www.hamshahrionline.ir/details/156363
سازمان مردم‌نهاد یا سمن‌ (NGO) به سازمانی اشاره می‌کند که مستقیما بخشی از ساختار دولت محسوب نمی‌شود اما نقش بسیار مهمی به‌عنوان واسطه بین فرد‌فرد مردم و قوای حاکم ایفا می‌کند.


تحقق ایده «قرن بیست و یکم، قرن زنان است»
http://mehrkhane.com/fa/news/15178/سعی-داریم-در-تدوین-برنامه-توسعه-جایگاه-مناسب-زنان-دیده-شود-تحقق-ایده-قرن-بیست-و-یکم-قرن-زنان-است
http://mehrkhane.com/fa/news/15318/متوسط-نرخ-طلاق-در-کشور-آمار-ناخوشایند-آسیب‌های-اجتماعی
مدیرکل دفتر مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: متوسط نرخ طلاق در کشور 35 درصد است یعنی از هر 10 ازدواج به طور متوسط 3.5 ازدواج منجر به طلاق می‌شود که بیشتر در چهار سال اول زندگی رخ می‌دهد.

منصور صادقی
چهارشنبه 8 بهمن 1393 17:52
خب خودمان به احادیث مراجعه کنیم و حق را بیابیم.
ببینید این دو تا همجنس باز چطوری سفت دست هم رو گرفتن بقیش سانسورشده
چهارشنبه 8 بهمن 1393 17:28
انصافا یک فمینیست که ریخت آدم حسابی داشته باشد را دیدید تا به حال؟
قیافه های اینها رو خدا ببین چطوری ملعون میکنه. . .
fkk
چهارشنبه 8 بهمن 1393 17:10
در صدر اسلام، زمانی که مردان مسلمان در جنگ و جهاد شهید می شدند زنانشان بیوه می شدند.... یکی دیگر از مواردی که اسلام را ناقص عمل می کنند در ایران این است.... از یک طرف چند همسری را بد می دانند و از طرفی به یک زن که بیوه شده است چنان با تحقیر برخورد می کنند و با او ازدواج نمی کنند گویی آ این بنده خدا نستعیذ بالله فحشا انجام داده است. .وقتی فرموده خداوند در مورد ازدواج را اجرا نمی کنند همین است... وقتی هدف زنان از طلاق گرفتن، از تحصیل و اشتغال، کسب استقلال برای خود در مقابل پدر و شوهر باشد نتیجه جز این نیست..... کاش بی اسلامی به همین جا کفایت می کرد..... بعد تازه یک نفر که مثل شما و شرایط شما رو داره، حقوق اسلامی بیت المال را نمی دهند.... در صدر اسلام هیچ زن بیوه ای نبود، هیچ دختر مجردی هم نبود... چون مجردهاشون آن گونه که خداوند دستور می دهد باید به سرعت ازدواج می کردند و مردان مسلمان نیز بنا به دستور رسول اکرم با زنانی که شوی آنها در جنگ شهید شده است ازدواج می کردند...
کجای دین اسلام رو درست اجرا می کنیم که توقع داریم که مدینه فاضله باشد...
چرا سنت حسنه ای که پیامبر اجرا کرد رو تعطیل کرد.... در زمان رسول، هر پدری که دختری به سن ازدواج داشت در نماز جماعت و به طور عمومی این موضوع رو اعلام می کرد.....
اما ما از پیامبر جلو می زنیم و این موضوع را عیب می دانیم...
fkk
چهارشنبه 8 بهمن 1393 17:00
خواهر گرامی؛ خانم ت:
بزرگوار؛ تا یک دختر خانم ازدواج نکرده؛ از نظر فقهی، نفقه او بر پدر است و در صورت نبودن پرد، بر جد پدری است...گیرم یک بنده خدایی یتیم است؛ نفقه او بر همون خویشاوندانی است که از او ارث می برند.
حالا اصلا فرض می کنیم که بنا به ضرورت، یک بنده خدا، کسی نیست که نفقه اش رو بده...... عرض می کنم اسلام را ناقص اجرا می کنند، این جاست....همون اسلام یک چیزی به اسلام "بیت المال مسلمین" داره... همونی که نه شما ازش خبری دارید نه من..... اگه شما کسی رو نداشته باشید این وظیفه جامعه اسلامی است که مخارج شما رو تأمین کنه...
البته به این سخنم چند تا قید اضافه می کنم...
من اشتغال زنان را به شرایطی موکول کردم که هیچ مردی بیکار نباشه... یعنی اولویت اشتغال با مرد باشه...
در ثانی: در اشتغال زن، مفسده ای مترتب نباشه (چه بر خودش چه برای دیگران)
در جامعه ای که زنان آن هدف از اشتغال خود را "عقب نماندن از جامعه" عنوان می کنند نالیدن هم کفایت نمی کنند..
خداشاهده است خواهرم منظورم تمسخر نیست خواهش می کنم اگه جسارتی می کنم شما عفو بفرمایید ولی شرایط شما خاص است و مطلبی که من نوشتم عمومیت جامعه را در نظر داشت....
والعاقبه للمتقین.
fkk
چهارشنبه 8 بهمن 1393 16:48
خود حضرتتان می فرمایید که "روحانی نما" ها چه به دین ما آوردند بعد من رو رجوع می دهید به محدثین؟؟؟
خود آقا صاحب الزمان عج که تشریف ندارند؛ جانشینان بناحق ایشون هم که این از آب درآمدن، سوال من؛ شیعه واقعی باید چه گلی به سر بگیره؟؟؟؟
فقط سکوت کنه؟؟؟؟
یک سوال دیگه؛ وقتی خداوند من و شما (نه افراد سه چهار قرن پیش) رو آفرید؛ چه احساس تکلیفی در قبال من و شما نکرد؟؟؟
آقا جون من موندم شما یکی به نعل و دو تا به میخ می زنید؟
از یک طرف مطلب می زنید که تباهی و بی دینی کل کشورتون رو گرفته، بعد تا آیه عذاب خداوند می نویسم و می گم چرا خداوند به وعده اش عمل نمی کنه جبهه می گیرید؟؟
اصلا این صحبت ها به کار؛
یک سوال:
"در حال حاضر وظیفه امام زمان عج در قبال من و شما ایرانی که متأسفانه تو ایران داره زندگی می کنه چیه"....
fkk
چهارشنبه 8 بهمن 1393 16:43
من موندم کدام حرف شما رو قبول کنم...
البته این سایت؛ جای بحث مهدویت نیست؛ اما به اختصار در جواب دوستان عزیز عرض می کنم که:
شما از یک طرف می گید؛ امام زمان عج ما رو به محدثین رجوع داده... اوکی داداش قبول.... کدوم محدثین؟؟ مراجع تقلید همین الان ایران مد نظرت هست برادر من؟؟؟؟ می خوای تعداد کثیری از فتاوی این بزرگان رو برات منتشر کنم که در خلاف نص صریح قرآن فتوا می دن؟
چرا رهبری بر خلاف 31 مرجع تقلید دیگه، در مورد شرط ضمن عقد در مورد ازدواج مجدد زنان فتوا می دهد؟
چرا رهبری بر خلاف تمامی مراجع تقلید تا به امروز، درباره ارث بردن زن از اموال غیر منقول فتوا می دهد و دقیقا بر اساس همین یک فتوا، قانون تغییر می کنه؟
محدثین کیا هستن برادر من؟؟؟
چرا یکی از محدثین که شما می فرمایید در این برنامه "سمت خدا" در مورد اوضاع فمنیستی صحبت نمی کنه؟؟؟
نزدیک ده سال است آقای مکارم شیرازی بعد از افطار در ماه رمضان سخنرانی می کنند، چرا در این مورد کلمه ای نمی گه؟؟
این که مرجع تقلیدش است اینجوری چه برسه به دیگران....
میلاد جان از کلامت در می باره
چهارشنبه 8 بهمن 1393 15:30
خدا حفظت کنه برادر
میلاد حمیدی
چهارشنبه 8 بهمن 1393 15:20
خوشبینانش میشه مثل فروپاشی شوروی سابق البته این خیلی خفیفشه. بدتر از این در انتظاره.
شوروی سابق دقیقا قبل از فروپاشی شرایطش مثل الان ما بود.
میلاد حمیدی
چهارشنبه 8 بهمن 1393 15:18
ملت ایران به شکل بدی هلاک خواهند شد که در تاریخ نوشته شود.
من روی این موضوع شک ندارم.
اشتباهات زیادی داره از طرف مردم و مسئولین صورت میگیره که بیشتر این خواسته خود مردم هست که داره کشور رو به سمت نابودی میبره.مساله فمینیسم الان یه خواست عمومیه چون شعور مردم پایین اومده و باید این مسیر طی بشه تا جامعه به اشتباه خودش پی ببره و گریزی هم ازش نیست.
اما مساله فقط این نیست. ما در سایر جهات هم بی دین هستیم فقط مساله فمینیسم نیست.
مساله کمک های ایران به عراق برای نابودی داعش و ضرباتی که به داعش داره وارد می کنه اگر دقت کنید به سود غرب پیش میره.
هر اندازه که اینها اعمال داعش رو محکوم میکنن در عرصه بین المللی ناچار میشن که خودشون از اون احکامی که داعش اجرا می کنه کنار بکشن که الانشم تا حد زیادی حدود الهی رو با فقه پویا کنار گذاشتن!
چرا در غرب اتفاقی نمیفته! واضحه چون اونا مسلمون نیستن و از اول نمیدونستن و نذاشتن که بفهمن. سانسور بوده روشون.
ولی ماها میدونیم و داریم خودمونو گول میزنیم. ما مسلمانیم و بر ما تکلیفه.
قرآن بارها تاکید کرده که به قومی که کفر بورزند عذاب و نابودی عطا می کنه.
ایران از روی کره زمین محو میشه. یعنی نقشه ایران عوض میشه.
این بالاخره اتفاق میفته. حالا یا یکم دیرتر یا یکم زودتر.
والسلام ...
میلاد حمیدی
چهارشنبه 8 بهمن 1393 15:09
در مورد نظر قبلی باید بگم مشکل اینجاست امثال بی دین هایی مثل اون خبرنگارها هم هار هستن و هم کاسه داغتر از آش
مشکل جامعه ما الان بیش از زنها همین مردان دیوس هستند.
در احادیث هم داریم که اینطور مردان از طرف معصومین دیوس صفت قلمداد شدن.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]