کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - جنسیت و ظرفیت های ذهنی

یکی از جنجال برانگیز ترین موضوعات فمنیستی مسئله توانایی ذهنی زنان می باشد.  مساله تا بدان حد، غامض می باشد که یکی از اصول اولیه تفاوت دو جنس و درگیری بین آن دو را شکل می دهد. تخمین قوای ذهنی زنان زمانی به مساله مهمی بدل شد که سیاستمداران باید در دادن حق رای این مساله را بررسی میکردند. در آن دوره فردی بنام جان استوارت میل اعلام کرد تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد، در حالیکه چارلز داروین نطری عکس در این مورد داشت.

اگرچه مساله تفاوت توانایی ذهنی زنان و مردان مساله پرحاشیه ای محسوب می شود ولی تحقیقات انجام شده چندان دقیق و اصولی نبوده است (شاید به لحاظ سیاسی، این تحقیقات نباید دقیق و موشکافانه باشد!) اما در واقعا کدام یک دارای توانی بیشتری در بررسی منطقی مسائل، ابداع روش های نوآورانه و حل مسائل بصورت هوشمندانه هستند!؟

وب سایت ها و رسانه ها، عموما از برابری در توانایی های ذهنی دو جنس یاد می کنند. اما دروغ برای رسانه های اینچنینی چیزی شبیه به نفس کشیدن است و بدون دروغ نمی توانند به حیات خود ادامه دهند. البته در معدود منابعی از بالاتر بودن توانایی ذهنی مردان یاد می شود ولی این اختلاف را ناچیز می دانند بطوریکه سعی در تعدیل این اختلاف و از بین بردن شبهات بوجود آمده با استفاده از روش های ناشیانه دارند.

سال هاست معیار توانایی ذهنی چیزی همچون تست ضریب هوشی  (IQ)می باشد که البته در بسیاری از مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع تست ها شخص در مدت زمان معینی باید سوالات مربوطه را پاسخ دهد و امتیاز کسب کند. هر چه تعداد سوالات پاسخ داده شده صحیح، بالاتر باشد شخص امتیاز بیشتری می گیرد و نمره بیشتری در آزمون دریافت می کند. اما مساله اینجاست که تست های هوش به شدت غیر دقیق می باشند و در بیشتر مواقع نمی توان به عنوان یک معیار منطقی در نظر گرفته شوند. جدا از مساله غیر دقیق بودن، نوع برداشت از تست ها نیز مساله است.

از آنجا که علم با سیاست مخلوط شده ( بخصوص در این مساله جنجال برانگیز) ممکن است بسیاری از اعلام نتایج با دروغ مخلوط شود و نتایج واقعی توسط متخصصان بصورتی که با سیاست منطبق باشد برداشت گردد. بدین منطور در تفسیر نتایج سعی در برابری دو جنس میگیرند. این مساله بسیار اهمیت دارد. ازآنجا که بازتاب چنین نتایجی می تواند تاثیرات سیاسی و اجتماعی در پی داشته باشد، معمولا ارگان های رسمی- آموزشی سعی در تعدیل نتایج به فرم دلخواه می کنند.

در تدوین سوالات هوش، بر خلاف تصور عموم فقط توانایی منطقی افراد ملاک نیست. بلکه  عاملی همچون حافظه کوتاه مدت نیز اثر داده می شود، از این رهیافت در می یابیم که سعی می شود توانایی منطقی در آزمون تا حدی تعدیل گردد تا اختلاف بین دو جنس کمتر شود. اما تست ضریب هوشی در بین عموم به تست تعیین قدرت تفکر مربوط است و کمتر کسی از دخالت دادن حافطه در این آزمون ها خبر دارد. در نتیجه عموم مردم به اشتباه تفاوت بین قدرت منطقی دو جنس را کمتر از حد واقعی در می یابند. چیزی که در بعضی رسانه ها یاد می کنند بالاتر بودن تست هوش مردان باندازه 5 شماره می باشد، که با نظری دقیق تر پیرامون جامعه که در آن زندگی می کنیم، متوجه نادقیق و ناصحیح بودن این ادعا می شویم (در مقاله بعد این موضوع را بیشتر بررسی خواهم کرد).

مغز انسان بسیار پیچیده است و با یک معیار ضعیف و نادقیق هرگز تواانیی آن مشخص نمی شود. از طرفی اگر تست های هوش واقعا دقیق می بودند با هر بار آزمون، شخص باید امتیاز یکسانی کسب کند در حالی که در این تست ها، رنج تغییرات نمره بسیار متغییر ایست. از طرفی تست های ضریب هوشی ( به گفته خود روان شناسان) هیچ گونه پیشگویی صحیحی برای آینده شغلی و اجتماعی فرد ارائه نمی دهد و این یکی از بزرگترین معایب اینگونه تست هاست.

با وجود تمامی معایب بالا، در تست های هوش مردان همیشه موفق تر بوده اند. به طور متوسط 5 شماره (هرچند این عدد غیر واقعی است و اختلاف بسیار بیشتر است) بالاتر از زنان بوده اند و این اختلاف در دروسی که نیاز به قدرت ذهنی بیشتر دارد (همچون ریاضیات) بسیار بیشتر دیده شده است.

این نتایج کاملا متفاوت با نظرات فمنیست هایی است که به هر وسیله و دروغی قصد دارند حضور و تداوم خود را توجیه کنند!

در مقاله بعدی، بنده معیار دقیق تری را برای تمایز بین زنان و مردان ارائه خواهم داد تا دروغین بودن ادعاهای فمنیسم بار دیگر اثبات شود.


نظرات()   
   
منصور صادقی
دوشنبه 19 مرداد 1394 09:30
یک نکته ای که به خاطرم رسید رو بگم

اگه دقت کرده باشین وقتی با بعضی از این زن هایی که رویکرد فمینیستی دارند بحث می کنید مشاهده می کنید خیلی جامع و کامل بهتون حمله می کنند و حرف می زنند. از دو حالت خارج نیست:
یا اینها جماعتی هستند که طی بیست سی سال گذشته آموزش های لازم را دیدند و حالا دارند خودشون رو بروز میدن مثل خبرنگاران بخش زنان (مثل فهیمه حسن میری در خبرآنلاین یا بنفشه جمالی در روزنامه جهان صنعت) یا تربیت شده های دوره های مدرسه فمینیستی.
حالت دوم زن هایی هستند که اصطلاحا چادری و مذهبی هستند و برای اینکه از قافله جا نمانند سعی کرده اند تمام این شعارهای فمینیستی را بخوانند و از نقطه نظر خودشان برای آنها جوابی پیدا کنند و هر جا جوابی پیدا نکرده اند سعی کرده اند همانها را قبول کنند. از این دست از زنان در همه جای کشور حتی وزارت اطلاعات هم هست. دیگه شما ببین وقتی وزارت اطلاعات ما، زنان کارمندش اینجوری فکر می کنند توقع دارین بقیه جاهای کشور چه جوری باشه؟

لذا دوستان. توصیه من اینه که تا آنجا که می توانید بر روی ایجاد یک دوره آموزشی در حوزه مسائل ضد فمینیستی و حقوق مردان کار کنید تا یک جزوه ای، سر فصلی، مجموعه ای گردآوری کنیم و بتوانیم طبق آن، نسل جدید را آموزش دهیم.

والسلام علی عبادالله الصالحین
مروی
شنبه 17 مرداد 1394 22:10
این الف لعنتی سیاسی ترین نظرات رو نشون میده تا حدی که توکلی رو دادگاهی کردن اونوقت خایشو نداره که یه نظر ضد فمینیستی رو که توش توهین به هیچ شخص و گروهی نیست تایید کنه.
گند بزنن این مملکتو که لجن از همه جاش داره بالا میره.
شنبه 17 مرداد 1394 13:04
متاسفانه عملکرد ما امام زمان را خشنود نمی کند شیعه را ضعیف کردیم شهرها و روستاهای آنها به اشغال دشمنان اهل بیت درآمده اما سکوت می کنیم و تنها نگران اشغال فلسطین هستیم.
دوستان کمی از مظلومیت شیعه در تنها مملکت شیعه بگویید از محاصره مشهد و جمکران و قم توسط دشمنان اهل بیت ( داخلی و خارجی) و سکوت و لاپوشانی به بهانه وحدت بگویید.
شما اهل بیت را کمک کنید مطمئن باشید خودشان گره از کارها باز می کنند مثل موفقیتهایی که در اوایل انقلاب داشتیم.
سامان امامی به یوئیوی
شنبه 17 مرداد 1394 12:59
خوب چرا باری احیای حقوق زنان تلاشی نمی کنید؟ مشکل اینجاست که در ایران دور زدن قانونی خیلی راحته و خیلی اوقات مرد اموال خود را هنگام طلاق پنهان می کنه تا به زن چیزی نرسه. این پنهان سازی مکر و خیانت باید در دادگاههای ایران از بین بره. اما متاسفانه شیوه غلط و مبارزه انحرافی برای حقوق زنان در نظر گرفته شده که تشابه زن و مرد است. یعنی زن به جای گرفتن حقوق خود می خواهد جای مرد را بگیرد. حداقل من در این وبسایت هیچ گاه خواستار ظلم به زنان نبوده ام. اما با تشابه سازی به شدت مخالفم. مکر قانونی در کشور ما خیلی راحته و هر کس که شارلاتان تر باشه در دادگاه حق با اونه.
+
شنبه 17 مرداد 1394 09:30
مقاله جالبی بود... فضاسازی فمنیست ها این برابری در قدرت منطق را برام جا انداخه بود.... مرسی.
+
شنبه 17 مرداد 1394 09:30
مقاله جالبی بود... فضاسازی فمنیست ها این برابری در قدرت منطق را برام جا انداخه بود.... مرسی.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات