کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - جنسیت و ظرفیت های ذهنی

یکی از جنجال برانگیز ترین موضوعات فمنیستی مسئله توانایی ذهنی زنان می باشد.  مساله تا بدان حد، غامض می باشد که یکی از اصول اولیه تفاوت دو جنس و درگیری بین آن دو را شکل می دهد. تخمین قوای ذهنی زنان زمانی به مساله مهمی بدل شد که سیاستمداران باید در دادن حق رای این مساله را بررسی میکردند. در آن دوره فردی بنام جان استوارت میل اعلام کرد تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد، در حالیکه چارلز داروین نطری عکس در این مورد داشت.

اگرچه مساله تفاوت توانایی ذهنی زنان و مردان مساله پرحاشیه ای محسوب می شود ولی تحقیقات انجام شده چندان دقیق و اصولی نبوده است (شاید به لحاظ سیاسی، این تحقیقات نباید دقیق و موشکافانه باشد!) اما در واقعا کدام یک دارای توانی بیشتری در بررسی منطقی مسائل، ابداع روش های نوآورانه و حل مسائل بصورت هوشمندانه هستند!؟

وب سایت ها و رسانه ها، عموما از برابری در توانایی های ذهنی دو جنس یاد می کنند. اما دروغ برای رسانه های اینچنینی چیزی شبیه به نفس کشیدن است و بدون دروغ نمی توانند به حیات خود ادامه دهند. البته در معدود منابعی از بالاتر بودن توانایی ذهنی مردان یاد می شود ولی این اختلاف را ناچیز می دانند بطوریکه سعی در تعدیل این اختلاف و از بین بردن شبهات بوجود آمده با استفاده از روش های ناشیانه دارند.

سال هاست معیار توانایی ذهنی چیزی همچون تست ضریب هوشی  (IQ)می باشد که البته در بسیاری از مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع تست ها شخص در مدت زمان معینی باید سوالات مربوطه را پاسخ دهد و امتیاز کسب کند. هر چه تعداد سوالات پاسخ داده شده صحیح، بالاتر باشد شخص امتیاز بیشتری می گیرد و نمره بیشتری در آزمون دریافت می کند. اما مساله اینجاست که تست های هوش به شدت غیر دقیق می باشند و در بیشتر مواقع نمی توان به عنوان یک معیار منطقی در نظر گرفته شوند. جدا از مساله غیر دقیق بودن، نوع برداشت از تست ها نیز مساله است.

از آنجا که علم با سیاست مخلوط شده ( بخصوص در این مساله جنجال برانگیز) ممکن است بسیاری از اعلام نتایج با دروغ مخلوط شود و نتایج واقعی توسط متخصصان بصورتی که با سیاست منطبق باشد برداشت گردد. بدین منطور در تفسیر نتایج سعی در برابری دو جنس میگیرند. این مساله بسیار اهمیت دارد. ازآنجا که بازتاب چنین نتایجی می تواند تاثیرات سیاسی و اجتماعی در پی داشته باشد، معمولا ارگان های رسمی- آموزشی سعی در تعدیل نتایج به فرم دلخواه می کنند.

در تدوین سوالات هوش، بر خلاف تصور عموم فقط توانایی منطقی افراد ملاک نیست. بلکه  عاملی همچون حافظه کوتاه مدت نیز اثر داده می شود، از این رهیافت در می یابیم که سعی می شود توانایی منطقی در آزمون تا حدی تعدیل گردد تا اختلاف بین دو جنس کمتر شود. اما تست ضریب هوشی در بین عموم به تست تعیین قدرت تفکر مربوط است و کمتر کسی از دخالت دادن حافطه در این آزمون ها خبر دارد. در نتیجه عموم مردم به اشتباه تفاوت بین قدرت منطقی دو جنس را کمتر از حد واقعی در می یابند. چیزی که در بعضی رسانه ها یاد می کنند بالاتر بودن تست هوش مردان باندازه 5 شماره می باشد، که با نظری دقیق تر پیرامون جامعه که در آن زندگی می کنیم، متوجه نادقیق و ناصحیح بودن این ادعا می شویم (در مقاله بعد این موضوع را بیشتر بررسی خواهم کرد).

مغز انسان بسیار پیچیده است و با یک معیار ضعیف و نادقیق هرگز تواانیی آن مشخص نمی شود. از طرفی اگر تست های هوش واقعا دقیق می بودند با هر بار آزمون، شخص باید امتیاز یکسانی کسب کند در حالی که در این تست ها، رنج تغییرات نمره بسیار متغییر ایست. از طرفی تست های ضریب هوشی ( به گفته خود روان شناسان) هیچ گونه پیشگویی صحیحی برای آینده شغلی و اجتماعی فرد ارائه نمی دهد و این یکی از بزرگترین معایب اینگونه تست هاست.

با وجود تمامی معایب بالا، در تست های هوش مردان همیشه موفق تر بوده اند. به طور متوسط 5 شماره (هرچند این عدد غیر واقعی است و اختلاف بسیار بیشتر است) بالاتر از زنان بوده اند و این اختلاف در دروسی که نیاز به قدرت ذهنی بیشتر دارد (همچون ریاضیات) بسیار بیشتر دیده شده است.

این نتایج کاملا متفاوت با نظرات فمنیست هایی است که به هر وسیله و دروغی قصد دارند حضور و تداوم خود را توجیه کنند!

در مقاله بعدی، بنده معیار دقیق تری را برای تمایز بین زنان و مردان ارائه خواهم داد تا دروغین بودن ادعاهای فمنیسم بار دیگر اثبات شود.


نظرات()   
   
+
دوشنبه 19 مرداد 1394 11:31
به منصور صادقی:
داداش واقعا داری این را جدی می گی؛
مرسی که شادمون کردی..
پسر فکر کردی تو این مملکت چند نفر این سایت را بررسی می کنن؟
تو کل ایران، شما یک دونه کتاب ضد فمنیستی/ یک دونه روزنامه/ یک شبکه ی تلویزیونی داری که ضد فمنیست باشه؟
می خوای چطوری این افکار را اشاعه بدی؟
یعنی وقتی می گین کار فرهنگی، آدم ازتون ناامید می شه...
شما اکثر جنگ های پیامبر را نگاه.... فقط تو یک مورد که جنگ تبوک بود، بدون جنگ، سپاه اسلام شکست خود... همین ایران که می گن ملت ایران اسلام را دوست داشتن، به خاطر همین سپاه ایران شکست خورد، حتی اسلام با ایران کسروی هم جنگید...
شما ارمان هاتون هر چقدر درست و خوب باشه، همیشه یک عده منفعت طلب هستند که عقیده ی درست شما بر ضد اون هاست... وقتی توی یک کشور، شما هیچ منبع فرهنگی و پایگاه فرهنگی برای اشاعه ی افکارت نداری، می خوای کار فرهنگی کنی؟ به نظرت خنده دار نیست؟
اوکی... مطمئن باش روزی شاید دهه ها بعد از این، سر ملت به سنگ می خوره.
اون موقع هم کار فرهنگی جواب نمیده وقتی منافع عده ای در میان باشد.
بر خلاف نظر شما، که ما را تشویق به جزوه نویسی فرمودین، من شما تشویق به فعالیت های حزبی و رادیکالی و مسلحانه می کنم... شما سال ها بیا بنویس.... اصلا آمار بازدیدکنندگان این سایت بشه در روز یک میلیون نفر، ببینم می تونی فقط "روز پسران" را توی تقویم ایران جا بدی؟
می دونی خیلی جالب هست "روز دختران" واقعا سالها روی این عنوان فکر شده...
به نظرتون "روز دختر" چه فرقی با "روز دختران" داره؟
تو اولی منظور هویت، استعدادها و فطرت و مقام دختر در نظر گرفته میشه
اما در دومی، بدون توجه به معیارهای بالا، منظور تمام دخترانی است که تو ایران هستند، صرف نظر از ویژگی های که یک دختر استاندارد باید داشته باشه...
مثال: اگه روز دختر بود، شما می تونستی بگی: ما به مقام دختر احترام می زاریم. اما الان واردت می کنن به هر دختری که تو خیابان هست، با هر فکری، احترام بگذاری....
هر وقت تونستی تو این مملکت با جزوه نویسی "روز پسران" ایجاد کنی، بیا با هم گپ می زنیم.
کاملترین نظر را فاطمه آلیا داده
دوشنبه 19 مرداد 1394 09:33
بخونید خیلی جالبه

نظرات نمایندگان مجلس درباره حضور زنان در ورزشگاه های مردان
منصور صادقی
دوشنبه 19 مرداد 1394 09:30
یک نکته ای که به خاطرم رسید رو بگم

اگه دقت کرده باشین وقتی با بعضی از این زن هایی که رویکرد فمینیستی دارند بحث می کنید مشاهده می کنید خیلی جامع و کامل بهتون حمله می کنند و حرف می زنند. از دو حالت خارج نیست:
یا اینها جماعتی هستند که طی بیست سی سال گذشته آموزش های لازم را دیدند و حالا دارند خودشون رو بروز میدن مثل خبرنگاران بخش زنان (مثل فهیمه حسن میری در خبرآنلاین یا بنفشه جمالی در روزنامه جهان صنعت) یا تربیت شده های دوره های مدرسه فمینیستی.
حالت دوم زن هایی هستند که اصطلاحا چادری و مذهبی هستند و برای اینکه از قافله جا نمانند سعی کرده اند تمام این شعارهای فمینیستی را بخوانند و از نقطه نظر خودشان برای آنها جوابی پیدا کنند و هر جا جوابی پیدا نکرده اند سعی کرده اند همانها را قبول کنند. از این دست از زنان در همه جای کشور حتی وزارت اطلاعات هم هست. دیگه شما ببین وقتی وزارت اطلاعات ما، زنان کارمندش اینجوری فکر می کنند توقع دارین بقیه جاهای کشور چه جوری باشه؟

لذا دوستان. توصیه من اینه که تا آنجا که می توانید بر روی ایجاد یک دوره آموزشی در حوزه مسائل ضد فمینیستی و حقوق مردان کار کنید تا یک جزوه ای، سر فصلی، مجموعه ای گردآوری کنیم و بتوانیم طبق آن، نسل جدید را آموزش دهیم.

والسلام علی عبادالله الصالحین
منصور صادقی
یکشنبه 18 مرداد 1394 21:04
ایشون بهتره به جای دخالت در مسائل سیاسی که طبق قانون برای نیروهای نظامی ممنوع است نگاهی به وضعیت سربازان جوان داشته باشد که مجبورند با کمترین امکانات، دو سال از جوانی شان را در سربازی طی کنند و بدون اینکه حکومت برای آنها امتیازی در نظر گیرد و حداقل فرصت اشتغال آنها را فراهم کند و کیفیت سربازی را ارتفا دهد. متاسفانه سیستم سربازی برای پسرها از سی سال پیش به مراتب بدتر شده است زیرا در آن موقع، جامعه برای پسر سربازی رفته ارزش قائل بود و فرصت کاری فراهم می کرد ولی امروز نه تنها اینطور نیست بلکه دخترها، اکثر فرصت های شغلی در شرکت های خصوصی و دولتی را بدون دغدغه و منع قانونی مثل سربازی گرفته اند.
خدا می داند حساب کتاب امثال سرلشگر فیروزآبادی در روز قیامت چطور خواهد بود. من که آرزو نمی کنم جای ایشان باشم چون قسم خورده ام، روز قیامت جلوی بانی های دو سال هدر رفت عمرم در سربازی را بگیرم.
یکشنبه 18 مرداد 1394 16:35
اصل برتری هوشی مردان نسبت به زنان اظهر من الشمس است و هر کس خواه زن باشد یا مرد این حقیقت را انکار کند بلاشک در قعر چاه جهالت قرار خواهد گرفت!آیا چیزی جز بروز و ظهور نبوغ و هوش مردان بوده است که انسان را از عصر غار نشینی(دورانی که غالبا زنان بر امور مستولی بودند)به دوران تسخیر فضا رهنمون ساخته است؟؟!
هرچند گروهی گمراه،که عمدتا زن اند،مثل همین " یوئبوی"سعی میکنند با طرح ادعاهایی واهی این بخش تلخ ماهیت زنانه را نفی کنند ولی میتوان با یک بحث منطقی براحتی آنها را سر جای خود نشاند که من در اینجا صرفا به صورت تیتروار به اهم موضوعات مطروحه در ابن باب اشاره ای گذرا میکنم؛اولا همین که شما معترفید مردان بلطف فیزیولوژی برترشان توانسته اند شما را کنترل کنند خود مبین یکی از برتریهای الهی ای است که مردان از آن متنعم اند و شما از آن بی بهره اید،ثانیا ظهور هوش و نبوغ ذاتی از آنجایی که یک قوه درونی است در بسیاری موارد برای متجلی شدن نیازی به فوج فوج امکانات ندارد و تحت هر شرایطی قابلیت ظهور و بروز پیدا کردن را داراست که بعنوان نمونه میتوان به کشف قانون غوطه وری توسط جناب آقای ارشمیدس در وان حمام اشاره کرد،همان وانی که هزاران زن نیز از آن استفاده میکردند اما چیزی به ذهنشان خطور نکرد!یا سرودن شعری مانا و نوشتن داستانی در حد شاهکارهای تاریخ ادبیات جهان به چیری جز یک ورق کاغذ،قلم و البته ذوق و قریحه که اکثریت زنان از آن بی بهره اند نیاز ندارد!مضاف بر اینها حال که زنان یکباره از راه رسیده اند و با شبیخون زدن به گنجینه های علوم مردان و بلطف کتب و مقالات مدون آقایان توانسته اند ره هزار ساله را یک شبه طی کنند باز هم آبی از آنان گرم نمیشود تا جایی که بزرگترین نوآوران و پیش قراولان علم زنان و زایمان نیز آقایان هستند!و.............این قصه سر دراز دارد!
تهران فقط ۶ معلم خانم جذب می‌کند
یکشنبه 18 مرداد 1394 14:33
80 درصد پرسنل آموزش و پروش شهر تهران را زنان تشکیل می دهند در حالی که 51 درصد دانش آموزان پسر هستند. چرا از اینگونه مطالب جنسیتی برای مردان و پسران منتشر نمی کنید؟
چرا در حال حاضر که 80 درصد بیشتر ادارات را زنان و دختران گرفته اند مطلبی برای پسران نمی زنید؟
ایدز در بین دختران نوجوان بیشتر شده است
یکشنبه 18 مرداد 1394 13:39
متاسفانه خبرگزاری های داخلی با انتخاب جهت دار تیتر ها سعی می کنند زنان را در همه مسائل قربانی تر از مردان نشان دهند. کافی است نگاهی به وضعیت اعتیاد در جامعه (که نود درصد معتادان را مرد تشکیل می دهند) یا وضعیت بیکاری پسران (که هشتاد درصد کارمندان دستگاه های دولتی را زنان و دختران تشکیل می دهند و اکثر شرکت های خصوصی نیز به اشتغال زنان و دختران می پردازند) نگاهی بیاندازید و آنگاه آنها را با خبرسازی های موجود در رسانه هایی مثل روزنامه های اصلاح طلب (روشنفکر) و خبرگزاری فارس و ایسنا و مهر مقایسه کنید تا متوجه شوید که چه جریان مشکوکی در بطن این رسانه ها وجود دارد که سعی می کند مسائل اجتماعی را با دیدی منطقی و مستدل بیان کند فارغ از آنکه هدفگیری های کلان فمینیستی را دنبال می نماید.
از رجانیوز به عنوان سایت خبری انقلابی، تقاضا داریم همانطور که در برابر مسائل سیاسی تیز بین هست، در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز تیز بین باشد و در دام فمینیسم و فمینیست های داخلی که در همه جا رخنه کرده اند نیفتد.

در رابطه با خبر بالا هم همنقدر بگویم که احتمال قربانی شدن مردان نسبت به زنان بسیار بیشتر است. چون یک دختر هرزه همزمان با ده ها پسر دیگر ارتباط برقرار می کند. مهمترین راهکار برای حل مسئله ایدز، نه طرح تیتر های فمینیستی که در آن دخترها به عنوان قربانیان یک سیستم شهوترانی مردانه شناخته می شوند (مثل همین تیتر بالایی)، بلکه می بایست راهکار قانونی و آزادانه و چارچوب مند ارضای نیاز جنسی پسران را به جامعه عرضه و ترویج کنیم تا پسرانی که از سنین 14 و 15 سالگی نیاز به ارضای نیاز خود دارند، بتوانند این نیاز را ارضا کنند. ولی هیچگاه این موضوع مورد توجه رسانه هایی که مطالب بالا را منتشر می کنند قرار نمی گیرد زیرا یکی از راهبردهای فمینیسم ایرانی، عدم شیوع ازدواج موقت و چندهمسری مردان و راه حل های خانواده محور است و سکوت فمینیست ها، نشانه رضای آنها از روند شیوع فساد و فحشا در جامعه ایرانی است.
با تشکر
تابناک خودش را جر داد
یکشنبه 18 مرداد 1394 08:20
ببین چجوری دارن به طبلب اشتغال زنان می کوبند؟!!!
دبنال سوژه هستن.
زاویه دید رو ببینید!
مروی
شنبه 17 مرداد 1394 22:10
این الف لعنتی سیاسی ترین نظرات رو نشون میده تا حدی که توکلی رو دادگاهی کردن اونوقت خایشو نداره که یه نظر ضد فمینیستی رو که توش توهین به هیچ شخص و گروهی نیست تایید کنه.
گند بزنن این مملکتو که لجن از همه جاش داره بالا میره.
سعید پور احمد
شنبه 17 مرداد 1394 21:42
اون بزرگی که مهریه را در میان این امت وضع کرد، توصیه به کمی آن کرد. آنهایی این سنت را به لجن کشیدند که اسراف و زیاده روی کردند.
اون پیامبری که این سنت حسنه را آورد، در کنارش از زن خواست از شوهرش تمکین کند و حتی بدون اجازه او از خانه بیرون نرود، به او گفت، بهترین جا برای عبادت تو کنج خانه است. به او گفت رسالت تو تربیت انسان (شوهرت و فرزندت) است. به جای اینکه بخواهی حضور فعالی در جامعه داشته باشی حضور فعالی در خانه و برای خانواده ات داشته باش. گفت من مهریه ات می دهم تا تو اجر و مقام داشته باشی. و در این سنگر بمانی.
آنهایی این سنت حسنه را به گند کشیدند که تابع هوای نفسشان بودند و دین را برای میل خویش
شنبه 17 مرداد 1394 13:04
متاسفانه عملکرد ما امام زمان را خشنود نمی کند شیعه را ضعیف کردیم شهرها و روستاهای آنها به اشغال دشمنان اهل بیت درآمده اما سکوت می کنیم و تنها نگران اشغال فلسطین هستیم.
دوستان کمی از مظلومیت شیعه در تنها مملکت شیعه بگویید از محاصره مشهد و جمکران و قم توسط دشمنان اهل بیت ( داخلی و خارجی) و سکوت و لاپوشانی به بهانه وحدت بگویید.
شما اهل بیت را کمک کنید مطمئن باشید خودشان گره از کارها باز می کنند مثل موفقیتهایی که در اوایل انقلاب داشتیم.
سامان امامی به یوئیوی
شنبه 17 مرداد 1394 12:59
خوب چرا باری احیای حقوق زنان تلاشی نمی کنید؟ مشکل اینجاست که در ایران دور زدن قانونی خیلی راحته و خیلی اوقات مرد اموال خود را هنگام طلاق پنهان می کنه تا به زن چیزی نرسه. این پنهان سازی مکر و خیانت باید در دادگاههای ایران از بین بره. اما متاسفانه شیوه غلط و مبارزه انحرافی برای حقوق زنان در نظر گرفته شده که تشابه زن و مرد است. یعنی زن به جای گرفتن حقوق خود می خواهد جای مرد را بگیرد. حداقل من در این وبسایت هیچ گاه خواستار ظلم به زنان نبوده ام. اما با تشابه سازی به شدت مخالفم. مکر قانونی در کشور ما خیلی راحته و هر کس که شارلاتان تر باشه در دادگاه حق با اونه.
یوئبوی
شنبه 17 مرداد 1394 12:24
عجب مطلب مزخرفی بود.کم مونده مردها با وجود این همه قوانینی که به نفعشونه بیان دوباره از خودشون هم حمایت کنند.فکر کنم این همه همه قوانینی که مرد حق انجام هر کاری رو میده براتون کافی نیست و خواستار قانونی هستید که کلا کشتن زن را ازاد کنه.در رابطه با هوش هم باید بگم تنها جنسیت بر روی هوش تا ثیر گزار نیست و طرز رفتار افراد هم تا حد زیادی بر روی هوش تاثیر داره.در جامعه ای که زن ها از بعد از تولد تحقیر می شوند و با سیل عظیمی از قوانین نا برابر روبرو می شن که حق هر تصمیمی رو از ان ها می گیره واضحه که بخشی از هوش و توانایی سون هم سرکوب میشه.پس مردا حمافتتون ننازید.
پاسخ میلاد حمیدی : حرف شما مزخرفه که با وجود اشغال بیش از 70 درصد دانشگاه، اشغال 80 درصد شغلهای اداری و این اوضاع حجاب و دور دور کردن با ماشین ها با وضعیت های افتضاح در سطح شهرها و گرفتن حق طلاق و سایر حقوق در شروط عقدنامه و از بین بردن حق طلاق مرد با استفاده از مهریه های نجومی و ابزار نفقه و مهریه و 13 شرط دیگر عقدنامه و هزاران فسادی که بوجود آوردید و آمار طلاق را بالا بردید باز هم می گویید که محدودید و تحقیر می شوید.
همین دو روز پیش بود که خبرآنلاین از قول مولاوردی زنهای خانه دار را زنان بی فایده و خانه نشین معرفی کرد.
جالب است که فمینیست ها شما را تحقیر می کنند و شما به ما حمله می کنید!
فمینیست ها شما رو تحقیر کردند و حق انتخاب رو برای شما بستند با آموزشهای غلطی که به شما دادند و با تحقیر مادری و خانه داری با تاکتیک های رسانه از روزنامه گرفته تا رسانه ملی عملا تنها راهی که پیش پای یک دختر باقی می گذارند شاغل شدن یا مرد شدن است و برای شما راهی جز مرد شدن باقی نمی گذارند زیرا شما برای فرار از تحقیری که نسبت به خانه داری در جریان است راهی جز انتخاب سالها تحصیل و کار و پیر دختر شدن نخواهید داشت.
+
شنبه 17 مرداد 1394 09:30
مقاله جالبی بود... فضاسازی فمنیست ها این برابری در قدرت منطق را برام جا انداخه بود.... مرسی.
+
شنبه 17 مرداد 1394 09:30
مقاله جالبی بود... فضاسازی فمنیست ها این برابری در قدرت منطق را برام جا انداخه بود.... مرسی.
شنبه 17 مرداد 1394 08:52
بوهای خوبی میاد از بستر جامعه...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
html] [/html]
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic