تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - نقد مطالب عمده فمینیستی در چارچوب اسلامی

این مطلب از سایت آثارنامه آورده شده است اما با توجه به طولانی بودن مطلب این سایت، در پست های گوناگون کلیه مطالب این سایت به صورت سریالی مورد نقد قرار می گیرد. امیدوارم بینندگان کلیه استدلالهای رایج را که همگی در این سایت بیان شدند را بخوانند و جواب های قانع کننده تمام مطالب انحرافی را دیده و در تمام مکان ها و موقعیت ها بیان نمایند.

نگاهی تحلیلی به نقش و جایگاه زن در عرصه اجتماعی ایران

نگاهی تحلیلی به نقش و جایگاه زن در عرصه اجتماعی ایران

در تقویم جمهوری اسلامی ایران ، 20 جمادی الثانی روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) دخت گرانقدر نبی مکرم اسلام به عنوان روز زن و روز مادر نامگذاری شده است.
لذا به مناسبت نزدیک شدن به این مناسبت مهم مجله اینترنتی اسرارنامه در سطرهای پیش رو از دیدگاه شخصی خود ، به انجام بررسی و ارائه تحلیلی مختصر از وضعیت زنان ایرانی در طول تاریخ پرداخته است.
در این نوشته وضعیت زنان ایرانی در دوران پس از وقوع انقلاب اسلامی ایران با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گرفته و در این میان توجه ویژه ای نیز به وضعیت اجتماعی زنان در دارالمومنین سبزوار ، ریشه فرهنگی خراسان ، معطوف شده است.

چند نکته مطرح شده در این متن:

1- در این میان هر چند هریک از دو گروه مردان و زنان همواره نقش و جایگاه با اهمیت و غیرقابل انکار خود را دارند ، اما زنان تا همین چند دهه قبل شاید در نتیجه وجود فرهنگ دیرینه مردسالاری مطلق در اکثر مناطق جهان ، کمتر فرصت می یافتند که توانمندی های خود را به اثبات برسانند و هرچند همواره از نیروی زنان در همه زمینه های پرورش و تربیت فرزندان ، کارهای اقتصادی ، هنری ، فرهنگی و حتی گاهی اوقات سیاسی و نظامی بهره گرفته می شد ، اما شعور عمومی جامعه کمتر به نقش مهم زنان در پدیدآمدن نظام های حاکم اجتماعی ، واقف بود.

پاسخ: آن چیزی که در این مطلب دیده می شود، توهین به جوامع انسانی در گذشته و غرور و تکبر نسبت به انسانهای امروزی است که اغلب منحرف اند.  اگر واقعا زنان باید به اندازه مردان به قول نویسنده،  توانمند نمایی کنند چرا مسئولیت ها در اسلام برای امرار معاش بر عهده مرد گذاشته شده است؟ چرا در قرآن مطرح نشده که زن و مرد هر دو توامند بوده و هر کدام که توامند تر بود و لایق تر، مسئولیت مالی خانواده و قوامیت خانواده بر عهده اوست؟ مگر قرآن کلام خدا نیست و مگر خدا خود مرد و زن را نیافریده است؟

2-
به طوری که هم اکنون در سرتاسر جهان زنان زیادی را می توان مشاهده کرد که در بسیاری از فعالیت های اجتماعی دوشادوش مردان حضور فعال دارند و البته در کنار آن از وظیفه همسری و مادری خود نیز غافل نشده اند.


به ویژه در یک قرن اخیر در اکثر کشورها ، زنان زیادی به جهان معرفی شدند ، که توانستند در زمینه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، مذهبی ، هنری ، صنعتی و اقتصادی و حتی سیاسی به بالاترین سطوح ممکن در مملکت خود برسند. مشاهده شمار زیادی از زنان رئیس جمهور ، نخست وزیر ، وزیر ، مدیرشرکت های بزرگ تجاری و اقتصادی ، نماینده مجلس ، استاد دانشگاه و نظریه پرداز ، هنرپیشه ، شاعران بزرگ و ... همه نشان از آن دارد که دیگر نمی توان ، توانمندی و استعدادهای زنان را نادیده گرفت و انکار کرد.

پاسخ: اگر واقعا از مسئولیت همسری و مادری خود غافل نشده اند پس چرا در تمام این کشورها که نویسنده بدان اشاره کرده است در طی اتفاقا همین یک قرن اخیر خانواده فروپاشی شده است؟ زنان می خواهند خود را به کی اثبات کنند؟ این چه تقاضای سخیفی است که مدام در این سایت از آن صحبت شده است؟ تمام خصوصیات انسان از خداست و جایی برای اثبات کس خاصی نیست زیرا هیچ کس هیچ چیز از خود ندارد و این تلاش مذبوحانه اثبات کسی برای دیگری چیزی جز کفر نیست. متاسفانه تمام جنبش حقوق زنان در دوران مدرن به فکر حقوق زنان نیست بلکه تنها برای همین تلاش مذبوحانه است. خدا خودش مسئولیتی را به مردان داده و این مسئولیت تامین امرار معاش خانواده که بر عهده مردان است خود زاینده رئیس جمهور ، نخست وزیر ، وزیر ، مدیرشرکت های بزرگ تجاری و اقتصادی ، نماینده مجلس ، استاد دانشگاه و نظریه پرداز ، هنرپیشه ، شاعران بزرگ و ...شدن است. و اینها همه زیر مجموعه مسئولیت تامین امرار معاش خانواده هستند و به خودی خود ارزشی ندارند و اتفاقا زمانی که این چیزها برای خودش ارزش پیدا کرد (هر چیزی برای خودش) نشان دهنده ظهور جهل در بشر بود. چرا باید این ها ملاک قرار بگیرند و حتی اگر هم قرار بگیرند چه کسی از خدا اگاه تر است که مسئولیت زاینده تمام موارد گفته شده را بر عهده مردان گذاشته است؟ 

3- اما پس از ظهور دین مقدس اسلام که منابع تاریخی فراوان برای پژوهش در دسترس است ، به نظر می رسد با وجود آنکه درچند قرن ابتدایی ظهور این دین آسمانی ، دوره های با شکوهی از رونق و توسعه همه جانبه سرزمین های اسلامی مشاهده شد ، زنان هنوز در اکثر جوامع نتوانسته بودند به نقش و جایگاه شایسته خود دست یابند. حتی امروز هم در بسیاری ازکشورهای اسلامی نقش و توانمندی های زنان در جامعه ناشناخته باقی مانده است.


این ایرادی است که بی شک ریشه آن را نه در ماهیت دین اسلام بلکه باید در اجرای ناصحیح تعالیم این دین آسمانی توسط حکام و سلاطین ناعادلی جستجو کرد که علی رغم ظواهر دینی ، رفتارو کردارشان در عمل نشان می داد و نشان می داد که روح تعالیم اسلام را درنیافته اند و بیشتر تلاش و جدیتشان بر سر جنگ قدرت بود تا بر سر اجرای صحیح تعالیم دینی در سرزمین های تحت فرمان خود.


در واقع با وجود پذیرفته شدن دین اسلام توسط عموم مردم و حضور همیشگی عالمان دینی آگاه و مبارز در اکثر مناطق ، حاکمان فاسد در سلسله های پادشاهی با خفقانی که در جامعه ایجاد می کردند ، مانع از آن می شدند که تعالیم دینی به درستی در میان مردم رواج یابد و اجرا شود.


جهل و کم سوادی توده های مردم نیز علت دیگری بود برای مهجور ماندن بخش های مهمی از تعالیم دین مقدس اسلام از جمله آن بخش هایی که در رابطه با نقش و جایگاه زن در جامعه بود.

پاسخ: نقش زنان در اسلام و قرآن چیست؟ مشابه بودن در تعداد وزیر و پست مدیریتی؟ کجای قرآن این تفکر سخیف را قلمداد می کند و تمام این ها همانطور که در مورد 2 هم گفته شد، با تقسیم وظایف قرآن بین زنان و مردان در تضاد است. از طرفی چرا تقاضا در جهت برابر سازی در پست ها و ... می شود وقتی که اغلب مشاغل سخت و خطرناک بر عهده مردان است و کسی در صدد برابر سازی در این حوزه نیست.(حتی اگر فرض غلط نویسند را بپذیریم)

4- امروز برای عموم زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی ترین سطوح ممکن وجود ندارد حتی حضور دختران و زنان در دانشگاه ها از مردان بیشتر شده است .


در ایران امروز اکثر زنان در انتخاب همسر خود مختار هستند و دیگر مانند گذشته در سن بسیار پایین و در عالم بی خبری با تصمیم مستبدانه خانواده های خود به حجله هیچ مردی نمی روند.


امروز زنان ایرانی به راحتی از حقوقی نظیر حق رأی در انتخابات ، داشتن شغل دولتی و حتی به دست گرفتن برخی پست ها و مناصب مدیریتی برخوردارند.


در ایران زنان همچنین در برخی رشته های ورزشی حضور فعال دارند و نیز حق رانندگی اتومبیل برای زنان کاملاً پذیرفته شده است . علاوه برآن برای حضور زنان به شرط رعایت حجاب اسلامی در برنامه های صدا و سیما به عنوان مجری ، میهمان یا کارشناس و ایفای نقش در سریال های تلویزیونی ، فیلم های سینمایی و تئاتر به عنوان بازیگران نقش های اول یا دیگر نقش ها ، هیچ منع و محدودیتی وجود ندارد.

پاسخ: تحصیل تا مقاطع بالا را در ایران اجبار کرده اید و نه آزاد!!! ، به دلیل بیکاری و عدم مدیریت درست، به جای اینکه کار به جوانان بدهید، مرتب آنها را بدون هیچ هدفی و نیازی وارد دانشگاهها کردید و تنها سن ازدواج آنها را بالا بردید که باعث ایجاد این همه فساد حتی نسبت به زمان قبل از انقلاب شد. بسیاری از دختران در حالی که در عالی ترین سطح آموزشی هستند که دیگر دختر نیستند و عفافت خود را از دست داده اند و انگاه این افتخاری است برای شما و یا اسلام؟

اگر به قول نویسنده این مطلب،  زنان در انتخاب همسر خود مختار هستند و دیگر مانند گذشته در سن پایین و در عالم بی خبری و با تصمیم مستبدانه خانواده های خود به حجله هیچ مردی نمی روند دلیل عمده اش عدم خواستگار برای انان است که این هم از برکات نویسنده هایی این چنینی است. در این متن نویسنده با کمال بی ادبی به خانواده های ایرانی در طی قرن ها توهین کرده است در صورتی که خانواده دلسوز ترین نهاد برای دختران خود است و حداقل از نویسنده مذکور دلسوز تر است. اجازه پدر برای عقد دختر را تصمیم مستبدانه نامیده است. و به طور پنهان روابط نامشروع را تبلیغ کرده است. زیرا چگونه دختری می تواند مختار برای انتخاب همسر باشد؟ چگونه شناخت پیدا کند؟ زن و دختر دارای میل جنسی ثانویه هستند و در رابطه می توانند علاقه مند شوند و نه مانند مردان با نگاه. زیرا اگر بخواهند مختار همسر خود را انتخاب کنند باید در ارتباط خارج از ازدواج با فرد باشند. نویسنده حتی به طور پنهان به پیامبر هم توهین کرده است زیرا پیامبر فرموده:«مِنْ سَعَادَةِ الرَّجُلِ أَنْ لَا تَحِیضَ‏ ابْنَتُهُ‏ فِی بَیْتِه» از سعادت مرد آن است که دخترش در منزل وی خون حیض نبیند. اما ایشان کاملا بر خلاف پیامبر بالا رفتن سن ازدواج را سعادت دانستند. از نظر ایشان بالا رفتن سن ازدواج دختران و افزایش فساد ناشی از ان دستاورد است.

نویسنده بیان کرده که زنان حقوق حق رأی در انتخابات ، داشتن شغل دولتی و حتی به دست گرفتن برخی پست ها و مناصب مدیریتی را دارند. اما از حقوق ابتدایی و فطری شان محروم شده اند. باید اغلب تمام اوقات خود را تنها باشند یا زناکار شوند. 

5-

البته بعضی از موضوعات دیگر نظیر اجبار حجاب ، سهم کمتر زنان در ارثیه نسبت به مردان ، حق طلاق در زندگی زناشویی و تعدادی دیگر از مسائل از این دست ، پیرامون حقوق زنان ایرانی هنوز در داخل و خارج از کشور مورد مناقشه است که در اینجا اسرارنامه بازهم بدون ورود به این موضوعات که هریک جای بحث مفصلی دارند ، به یک نتیجه گیری کلی از وضعیت زنان ایرانی می پردازد.


در واقع با در نظر گرفتن همه آنچه گفته شد ، با اطمینان بیشتری به این نتیجه می رسیم که زنان ایرانی در دهه های اخیر در مسیر رشد و بازپس گیری شمار زیادی از حقوق از دست رفته خود قرار گرفته اند. در همین مدت قدرت و منزلت زن ایرانی تا بدان حد رسیده است که نه تنها زنان در انتخابات های مختلف حق رأی دارند ، بلکه حتی حق انتخاب شدن نیز برای آنان وجود دارد. به طوری که در اکثر دوره های مجلس شورای اسلامی و یا شورای اسلامی شهر و روستا نام تعدادی از زنان در لیست نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخاباتی به چشم می خورد.برخی از این زنان حتی در یک یا چند دوره ، رأی اعتماد مردم را جلب کرده اند.

پاسخ: عملا حتی حجاب و ... را قصد دارد تا زیر سوال ببرد و هیچ اشاره ای به نفی مواردی که کاملا بر خلاف قرآن است نکرده است.

عملا دشمنی این افراد که با نام دین از حقوق زنان دفاع می کنند با اسلام و قرآن و پیامبر و حضرت علی، طبق موارد اشاره شده مشهود است. اینان دشمن حضرت علی اند. اینان از ابن ملجم مرادی بسیار بدتر و خطرناک تر اند.نظرات()   
   
descargar facebook
یکشنبه 27 مرداد 1398 20:47
This is very interesting, You are a very professional blogger.
I have joined your rss feed and stay up for in search of more of your excellent
post. Additionally, I have shared your site in my social networks
quest bars cheap
پنجشنبه 20 تیر 1398 05:44
Can I simply say what a comfort to find an individual who really knows what they are
discussing on the internet. You certainly know how to bring a problem
to light and make it important. More and more people must check
this out and understand this side of the story.
It's surprising you are not more popular given that you surely
have the gift.
how to get help in windows 10
شنبه 8 تیر 1398 03:44
Everything is very open with a very clear description of
the challenges. It was definitely informative. Your website
is very useful. Thanks for sharing!
gamefly free trial 2019 coupon
دوشنبه 20 خرداد 1398 17:37
Hello there! I could have sworn I've been to this website
before but after browsing through a few of the articles I realized it's new to me.
Nonetheless, I'm definitely delighted I came across it and I'll be bookmarking it and checking
back often!
generico del viagra come si chiama
یکشنبه 19 خرداد 1398 17:14

I blog frequently and I truly appreciate your information. The article has really peaked my interest. I will bookmark your site and keep checking for new details about once per week. I opted in for your Feed as well.
minecraft download
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 11:56
Hi there would you mind stating which blog platform you're using?
I'm looking to start my own blog in the near
future but I'm having a tough time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your design seems different then most blogs
and I'm looking for something unique. P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!
coolmath minesweeper
پنجشنبه 2 اسفند 1397 05:24
Good post, thank
math playground green mission
پنجشنبه 2 اسفند 1397 05:23
Good post, thank
brazilian wax kit
سه شنبه 25 دی 1397 09:38
Fantastic goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you're just too wonderful.
I really like what you have acquired here, really like what
you are stating and the way in which you say it.
You make it enjoyable and you still take care
of to keep it sensible. I can not wait to read much more from you.
This is actually a great site.
klefer
دوشنبه 17 دی 1397 23:39
May I simply say what a comfort to uncover someone who genuinely knows what
they're discussing on the internet. You definitely know how to bring a problem to light and make it important.
More and more people should check this out and understand this side of the story.
I was surprised you're not more popular given that you definitely possess the gift.
fence installation okc
سه شنبه 4 دی 1397 00:33
The common building permit prices about $800.
Cortney
دوشنبه 3 دی 1397 05:28
Your style is very unique in comparison to other
folks I've read stuff from. Thank you for posting
when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this web
site.
acting classes near me cheap
سه شنبه 17 مهر 1397 08:57
Great actors proceed the learning process.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 08:16
Since the admin of this website is working, no hesitation very
rapidly it will be famous, due to its quality contents.
Where is the Achilles heel?
جمعه 6 مرداد 1396 19:30
First of all I want to say great blog! I had a quick question which I'd
like to ask if you do not mind. I was curious to know how you center
yourself and clear your mind before writing. I've had a hard time clearing my
thoughts in getting my ideas out. I do take pleasure
in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually lost simply just trying to figure out how to begin. Any recommendations or
tips? Thanks!
دوقلو های افسانه ای کنکور
یکشنبه 4 مرداد 1394 15:54
http://www.rajanews.com/news/217899
میلاد حمیدی
یکشنبه 4 مرداد 1394 08:32
رواج آمارهای توهمی برای طلاق عاطفی و موجه سازی طلاق ثبتی توسط فمینیسم آنلاین
یکشنبه 4 مرداد 1394 06:26
دوستانی که دم از اسلام می زنند باب جهاد در عراق و سوریه باز است چرا نمی روید و دست بدامن دیگران میشوید؟
یکشنبه 4 مرداد 1394 06:16
فیمینیستهای ملعون و غربزدها و جاسوسهای بیگانه برای اشغال ایران بدست بیگانه و تغییر بافت مذهبی و قومی ایران بدنبال تغییر تابعیت از خون به خاک هستند
در قوانین ایران، ایرانی کسی است که پدرش ایرانی است اما می خواهند کاری کنند که تابعیت از خاک منتقل شود تا هر خارجی که در ایران متولد شد ایرانی محسوب شود. سوت و کف فیمینیستها را در سایت ... و ... نمی بینید
یکشنبه 4 مرداد 1394 06:08
اینها در آینده هزار مشکل برای ما درست می کنند همین الان شما به عملکرد تعدادی از این خارجیهایی که در بعضی رسانه های به اصطلاح انقلابی فعالیت می کنند دقت کنید بوضوح می بینیم که با شعارهای انقلابی مدام دم از حق و حقوق هموطنان خود می زنند و در برابر بازگشت آنها جنجال می کنند.( یکی از آنها در یکی از سایتهای انقابی وابسته به ... مقاله ای منتشر کرده بود و مدعی شده بود اگر ما خواهان بازگشت مهاجران خارجی باشیم باید در مسلمانی خود شک کنیم! ببینید برای تداوم مفت خوری چه توجیحاتی می کنند مسابقه فوتبال چند ماه پیش ایران با اففانستان که یادتان هست دیدیم چگونه کسانیکه 30 سال نان ایران را خوردند برای کشور خود فریاد زدند. تیم ایران با عراق هم که مسابقه می دهد عراقیهای بیشتر از ایرانیها جمع میشوند!
یکشنبه 4 مرداد 1394 06:04
وقتی ما 17 میلیون بسیجی سهمیه بگیر داریم دیگر چه نیازی داریم عده ای پاکستانی وافقانی بروند در عراق و سوریه بجنگند؟ مگر اینجا امریکاست که به طمع گرین کارت مزدور خارجی برای جنگ اجیر کند؟ اگر کسی در عراق و سوریه کشته میشود چرا باید توقع تابعیت از ایران داشته باشد چرا از همان دو کشور تابعیت نمی گیرند. آیا تا حالا کسی این را پرسیده که چرا سوریه و عراق حاضر نیستند به خارجیهایی که برایشان می جنگند تابعیت یا حتی اقامت بدهند که این آقایان اینگونه دست و دلبازی می کنند و مملکت را به حراج گذاشته اند.در حالیکه می دانیم میلیونها ایرانی فقط بخاطر سربازی از تمام حقوق اجتماعیمحروم هستند و انها ککشان هم نمی گزد
به اقای منصور صادقی
یکشنبه 4 مرداد 1394 06:03
نمی دانم شما ماجرای آن دندانپزشک عراقی را که در مطب خود در تهران به ده ها زن ایرانی تجاوز کرد شنیده اید یا نه اگر ماجرای زندگی او را بخوانید او هم خانواده اش توسط حزب بعث عراق کشته شده بود و با همین شعارهای انقلابی و اسلامی به عنوان پناهنده به ایران آمد و اجازه اقامت و دانشگاه و بازکردن مطب گرفت! و در همان مطب تعداد زیادی دختر ایرانی را با شیوه ای ناجوانمردانه هتک حرمت کرد. همین الان خیلی از آنها که به اصطلاح ضد انقلاب و فتنه گر نامیده میشوند و در زندان هستند یا از کشور فراری سابقه جنگ و ایثارگری دارند! پس خودتان را با این شعارهایی که اینها خدمت به انقلاب کرده اند دلخوش نکنید و به این راحتی بیگانه و اجنبی را وارد بافت هویتی جامعه نکنید.
اساسا ما چه نیازی به اینهمه همکار خارجی( بخوانید جاسوس و مزدور داریم؟) چه مشکلی با همسایگانمان داریم؟ اگر نیازی هم داشته باشیم پول آنرا می پردازیم دیگر چرا بحث تابعیت را پیش می کشند.آنهم وقتی قرار است اختیار آنرا به ... بدهند که رسانه اش روزانه چند مقاله در مظلومیت و مشکلات مهاجران در ایران و بدرفتاری ایران با آنها می نویسد. نهایت به تعداد کمی اگر واقعا نیاز داشته باشند اقامت موقت می دهند . تا هنگامش که رسید به کشور خود برگردند. اجنبی پرستی باعث شده هست و نیست این مملکت به پای خارجی ریخته شود
رئیس سازمان نظام پزشکی که هر انتقادی را به دادگاه میکشونه اینه:
شنبه 3 مرداد 1394 21:14
عکسش رو ببینید.
احسان
شنبه 3 مرداد 1394 20:35
اتفاقا واسه اونایی که میخوان ازدواج کنن خیلی بهتره که حق طلاق رو به زنشون بدن و در ازاش مهریه 14 سکه .
چون هر جا بری بگی حق طلاق رو نمیدم میگن 500 سکه حداقل .
جالبه که من دخترایی رو دیدم که گفتن حق طلاق نمیخوایم ولی حداقل 300 سکه باید مهرمون باشه . اینا مشخصه دزد و غارت گرن.
حواستون باشه دختری که تاکید روی مهریه داره یعنی حتما میخواد اجرا بزاره
فرمانده ارتش در ارتفاعات کلکچال
شنبه 3 مرداد 1394 18:09
جالبه حتما ببینید
شنبه 3 مرداد 1394 17:46
حالا خدا وکیلی کسی تو این انجمن فکستنی یا تو هواداراش هست که با یه دختری که هنوز پریود نشده حاضر باشه ازدواج کنه؟ نه خداوکیلی ! نه واقعا بابا ای ول شما که کلن مختون تاب داره
منصور صادقی
شنبه 3 مرداد 1394 12:22
منظورشون از نخبگان،افرادی هستند که با دستگاه های اطلاعاتی و انقلابی ایران همکاری داشته اند و مثلا الآن از سوی کشورشان لو رفته اند و نیاز دارند پناهنده شوند.

کلا اگر همین طرحی باشد که اینجا گفته شده است خیلی خوب است به شرطی که در دوران صلح و بدون جنگ، بکار نرود که در این قانون چیزی به آن اشاره نشده است.
مطمئنا دولت افغانستان از خانواده شهدای شیعه افغانی حمایت نخواهد کرد و این وظیفه شرعی ما مسلمانان و شیعیان است که از این اینها حمایت کنیم.
به کجا چنین شتابان
شنبه 3 مرداد 1394 07:09

طبق طرح جدید مجلس نخبگان غیر ایرانی می توانند درخواست تابعیت ایران بکنند!
دقت کنید این نخبگان همان خارجیهایی هستند که بدون مشکل سربازی جای یک جوان ایرانی را در دانشگاه گرفته اند
نخبگان ایرانی را فراری می دهند جلوی تحصیل و دانشگاه چند میلیون جوان ایرانی را فقط بخاطر سربازی می گیرند بعد یک عده خارجی طماع ترسویی که از وطن خود گریخته اند و آنرا به امریکا و و... واگذار کرده اند را ریختند در این کشور و امکانات تحصیل و اشتغال به آنها می دهند. اینها کم است تابعیت ایران را هم می خواهند بدهند آنهم از کشورها همجوار که بدترین دشمنان ما هستند.
شنبه 3 مرداد 1394 07:03

طرف رفته تو سوریه و عراق چند روزی چندتا تیر هوایی شلیک کرده از ایران تابعیت می خواهد یکی نیست بگه تو در عراق و سوریه جنگیدی از همان کشورها در خواست تابعیت بکن( البته مطمئن باشید نمی دهند آنجا که ایران نیست)
واقعا کسانیکه اینقدر به کشور آبا و اجدادی خود بی تفاوت هستند اگر تابعیت داد در آینده بر سر این کشور چه خواهد آمد
پروژه جدید!
شنبه 3 مرداد 1394 07:00

دست اندازی به هویت و تابعیت ایرانی

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها
html] [/html]