کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - جنسیت و تفاوت های مغزی

در تمامی جلسات و صحبت های فمنیستی صحبت از توانایی برابر و بلکه بالاتر جنس مونث در برابر جنس مذکر است.  فمنیست ها سرسختانه و با لجاجتی خاص سعی در توجیح ضعف های عقلانی خود با این بهانه که در جامعه فرصت مناسبی در اختیار زنان قرار نمی گیرد هستند. آنان با کمک سیاستمداران و رسانه ها تلاش دارند نشان دهند جامعه امروز بدوی تر از آن است که حقوق زنان را رعایت کند و با این روش به دنبال گرفتن امتیازات اضافی و سهمیه های ناعادلانه برای کسب قدرت و ثروت در جامعه هستند. اما واقعیت چیست؟

اگر نگاهی به دستاوردها و خلاقیت های علمی معاصر و گذشته بیاندازیم، منصفانه اقرار خواهیم کرد تمامی این پیشرفت ها مدیون مردان بوده و هست. بنیانگذاران شرکت های چند ملیتی که زندگی انسان ها را دستخوش تغییرات اساسی کرده اند، کاشفین، سیاستمداران بزرگ و تمامی پیامبران مرد هستند. بنابراین باید اقرار کنیم که نیرویی عظیم و خداگونه در جنسیت نهفته است که اساس وظایف و اهداف انسان را مشخص می کند. یکی از تفاوت هایی که جنسیت تعیین کننده آن است تونایی فیزیکی و فکری است.

در بحث توانایی فیزیکی، همگان (حتی فمنیست ها) معتقد به برتری مردان هستند. از اینرو کسی اعتراضی به مجزا بودن بازی های ورزشی در المپیک نمی کند و حتی این جدایی یک امتیاز اضافی برای زنان محسوب مچی شود. فقط کافی است تصور کنیم مسابقات بوکس بصورت مختلط برگزار شود در اینصورت بعید است هیچ زنی حتی مشت دوم رقیب مرد خود را بتواند تحمل کند. بنابراین مسابقات ورزشی بصورت غیر مختلط برگزار میشود که دلیل آن عدم تناسب بین نیروهای فیزیکی دو جنس می باشد.

اما سول اینجاست که چرا شطرنج بصورت مجزا برگزار می شود؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

آیا برگزاری این مسابقه سرتاسر فکری نوعی اقرار ضمنی به برتری مطلق مردان در این ورزش نیست؟؟؟؟؟؟

یک شطرنج باز موفق باید ضریب هوشی بالا، خلاقیت، توانایی در تجسم فضایی، تمرکز مناسب و آنالیز حرکات حداقل 20 حرکت آتی حریف خود را داشته باشد. موارد بالا، از توانایی های خاص مردان می باشد که دارای انطباق کاملی با کارکرد مغز آن هاست. بررسی های زیادی در این زمینه انجام شده است و فمنیست ها سعی در تغییر نتایج تحقیقات و نفسیر آنان مطابق با مقاصدشان داشته اند.

در مقاله ای مشهور با عنوان Participation rates and gender differences in intellectual domainsکه توسط Bilalic و همکارانش انجام شده است، رویه فمنیستی به وضوح به چشم می خورد. آنان در مقاله خود ذکر کرده اند اگرچه عملکرد 100 مرد شطرنج باز انتخابی از 100 زن انتخابی به مراتب بهتر بوده است ولی دلیل این اختلاف را بالاتر بودن تعداد شرکت کننده های مرد در مسابقات شطرنج می دانند (استدلالی عجیب و غیر منطقی) و این در حالی است که انتخاب شوندگان برای این تحقیق بصورت رندوم بوده و تعداد آنها نیز با یکدیگر برابر بوده اند.  این مقاله با تاکید فراوان و در مقیاسی وسیع، در سطح دنیا تبلیغ و نتایج آنرا نتایج نهایی و قطعی دانستند. حال آنکه شبهات زیادی مطرح بود و اشکلات فراوان و بسیار بدیهی بر مقاله مورد نظر گرفته شد. در ادامه مشخص شد آمار اعلام شده از نظر کمتر بودن شطرنج بازان زن، بدون پایه و اساس می باشد و تفسیرها به شدت غیر واقعی می باشند(Michael Knapp). حتی در تحقیقات بعدی مشخص شد که در فدراسیون هایی که زنان بیشتری برای مسابقات شطرنج مشارکت می کنند، ضریب تفاوت عملکرد زنان با مردان حتی افزایش نشان داده است(Robert w Howard ). Howard در نتایج خود اعلام داشت در فدراسیون هایی که شطرنج بازان آن حدود 30 درصد تعداد شرکت کنندگان (که آمار بسیار بالایی محسوب می شود) را تشکیل می دهند، این ضریب برخلاف تصورات فمنیست ها که قاعدتا باید روند نزولی داشته باشد، رونی صعودی نشان داده است. بدان معنی که با افزایش در تعداد شکت کنندگان زن، عملکرد آنان در مقایسه با مردان ضعیف تر بوده است. او در تحقیقات خود اعلام کرده است از آنجا که ساختار مغزی دو جنس متفاوت می باشد این اختلاف کاملا طبیعی و انطباقی کامل با نظریه تکامل از خود نشان می دهد.

متاسفانه مد روشنفکری دنیای امروز شامل رعایت مواردی همچون بی حجابی زنان، کشیدن قلیان ، استفاده از لباس های زننده و پاره شده و دفاع از حقوق زنان است. چیزی که امروزه خلاف انجام آن نوعی بدویت محسوب می شود. از بحث ارائه شده متوجه نکته ای حساس و بسیار خطرناک تر می شویم. اینکه علم هم در خدمت سیاست قرار گرفته است. رسانه ها نتایج مربوطه را مطابق منافعشان تفسیر می کنند، سیاستمداران علم را وسیله ای برای توسعه سیطره خود می گیرند و اگر به همین منوال پیش رود دیگر نمیتوان قداستی برای علم و تحقیقات علمی در نظر گرفت.

 

 


نظرات()   
   
منصور صادقی
پنجشنبه 19 شهریور 1394 22:37
کشورهای اروپایی که از طرفی با کاهش رشد جمیت دست پنجه نرم می کنند و از طرفی اوضاع اقتصادی به مراتب بهتری نسبت به ایران دارند حاضر نیستند سیل میلیونی مهاجران افغان و عراقی و سوری را بپذیرند.
پس از اخبار اخیر درباره کشته های فراوان مهاجران سوری در رسانه ها، برخی از مقاماتشان حاضر شده اند تحت تاثیر فشار رسانه ای و سیاست عوام فریبی جهانی ورود 100 هزار مهاجر با شرایط ویژه (مثل کشور های ناامن و امن) و ویزای بلند مدت (چند ساله) بدهند. بعد یک مشت عوضی نفهم انتظار دارند میلیون های افغانی کشور حاضر در کشور ما که حداقل 75 درصدشان غیرمجاز هستند و یا کارت سبز اقامتشان تمام شده بدون هر گونه هزینه ای و سازماندهی مشخصی در کشور ما بمانند. بعد اظهار فضله هم می کنند.
منصور صادقی
پنجشنبه 19 شهریور 1394 22:07
این کسی که کامنت گذاشته به احتمال 80 درصد خارجی (خارج ایران) و متصل به سرویس فرهنگی اجتماعی غربی برای به لجن کشاندن جامعه ایرانی.
دقیقا داره سیاست های سازمان ملل رو توجیه می کنه.
سید
پنجشنبه 19 شهریور 1394 13:00
اصلاح می کنم. مردم تاجیکستان فارس هستند.
قبلا گفته بودم ازبک. که اشتباه بود.
منصور صادقی
چهارشنبه 18 شهریور 1394 20:55
دوستان دقت کردین اکثر پولدارها آدم های پست و نفرت انگیزی هستن؟
سه شنبه 17 شهریور 1394 19:29
مطالب سایت شما نسبت به فمینیسم اکثرا درست است هرچند درباره زنان برخی انتقادها به شما دارم. نسبت به مبحث مهاجران و مهاجمان خارجی نیز اکثر مطالب دوستان درست بنظر می رسد چون توطئه ای جهانی بر علیه کشور در کار است اما بجاست درباره این موضوع مهم سایتی جدا درست شود که منحصرا به این مسایل و مسایل سیاسی دیگر بپردازد. تا نظر شما چه باشد
در بازار تهران هر کسبه یک کارگر اقغانی واسه خودش استخدام کرده. بعد جوان ایرانی باید بیکار بمونه
سه شنبه 17 شهریور 1394 19:05
منصور صادقی
منصور صادقی به افغانی
سه شنبه 17 شهریور 1394 19:04
این آدم بی عقلی که کامنت گذاشته و از افغانی ها حمایت کرده فکر کرده ما مثل اون غربزده های نفهم و بی شعوری هستیم که به صرف اینکه خارجی ها یک کاری کردند ما هم مثل میمون تقلید می کنیم.
آدم نادان اینجا چرت و پرت نگو. وگرنه فحش می خوری. کره خر!
پاسخ محمد مهدی : ایران در حق مهاجران انسانیت به خرج داده است و آنها را از حقوق انسانی مانند تحصیل و بهداشت محروم نکرده در حالیکه اروپایی ها بسیار این کاررا کرده اند و مهاجران را مانند حیوان در کمپ ها زندانی کرده اند
+
سه شنبه 17 شهریور 1394 18:30
می گم مجارستان و مقدونیه و اسلواکی هم جزء اروپایی ها هستن که ارتش تو مرزشون مستقر کردن که جلو مهاجران را بگیرن؛ چرا اونا را نمی گی؟؟؟
اروپا از ابروش ترسید وگرنه حرف اصلیش، همون اقدام اولیه بود...
همین الانش روزانه هزاران نفر که از لیبی می رن به ایتالیا تو دریا غرق می شن...
همین الانش، اروپایی که بهش می نازی قانون تصویب کرده که به پناه جویان غیر مجاز که در دریا غرق می شن، کمک نکن... تو برو خود را باش... برو اول بفهم دور و برت چی می گذره بیا حرف بزن...
در ضمن اووووووووووستا:
این اروپا که داشت جونش در می آمد که جلو مهاجران را بگیره، فقط به خاطر 200 هزان نفر یا یک میلیون نفر هست اونم برای کمتر از یک سال...
نه مثل 10 میلیون افغانی انگل صفت، که سی سال هست، زالو مآبانه، خون ملت ایران را می مکنه و به همون خواهر و مادری که تو می گی، تو کرمان و یزد تجاوز به عنف می کنن و تو همین تهرانش، فوتبالیست نوجوانش را می دزدن و می برن می کشنن... تو برو خود را باش.
سه شنبه 17 شهریور 1394 16:37
چقدر کوته نظرین اروپا و تمام دنیا کورس گذاشتن برای اوارگان جنگی با اینکه خیلی از این کشورا وضعشوون خیلی بدتر
از ایرانه یه مشت بی عقلو کوته نظرو بیسوادو بی خبر از هیچجا که از انسانیت و دین بوییی نبردند اینجا دایم دارن یا بر علیه اوارگان افقان و یا بر ضد زنانو خوااهرانو مادرنشون قبول قانوون ما باید اصلاح بشه وللی اینقدر بددذاتتی بیشتر در روح ما نهفته اسست خوواهشن خودمونو اصلاح کنیم دوستان
دوشنبه 16 شهریور 1394 23:57
آقای منافی:
ای که دستت می رسد کاری بکن.
می گم ما که افاغنه را بیمه سلامت می کنیم.
تو مدرسه هامون که ثبت نام دارن می کنن
تو دانشگاه هامون که درس می خونن
تو فنی حرفه ای که دارن می رن و آموزش رایگان می بینن
با زنان و دختران کشورمون که ازدواج و زنا می کنن
فردا هم که قرار است تو ورزشگاه آزادی بازی می کنن؛ می گم بهتر نیست نام ایران را عوض کنیم بزاریم افغانستان؟
پاسخ محمد مهدی : به نظر شما این صدور فرهنگ نیست؟
در بحث کارگری ، افاغنه اغلب کارهایی را میکنند که ایرانی ها نمیکنند یا با قیمتی منصفانه کار میکنند نه اینکه ارزان کار کنند بلکه ایرانی ها طمع میکنند و آنها نه البته هم در ایرانی ها و افغانی ها خوب و بد هست من به شخصه از هردو کشور کارگر داشته ام افغانی ها تنها در مشاغلی که نیاز به دقت ندارد میتوانند بر کارگر و تکنیسین ایرانی برتری داشته باشند
دوشنبه 16 شهریور 1394 22:33
منصور بحث مجاز اعدام را گفتی.
این بحث، مثل بحث ورود زنان به ورزشگاه، یک شمشیر دو لبه برای نظام هست و از کلیدی ترین مباحثی که سرنوشت نظام را می تونه مشخص کنه.
ببین خودت می دونی که فمنیسم اسلامی تو ایران چه بیدادی می کنه.
مسئله این هست که برای عاملان تخصلص سه هزار میلیاردی نزدیک چهار سال زمان برد که تحقیق کنن و زندانی کنن و بعد از چند سال، هویت اصلی شون افحشاء شد و اعدام عاملین آن هم به صورت غیر علنی در زندان بود.

اما اگر یک تجاوز به عنف صورت بگیره، در کمتر از 48 ساعت، متهمین و عاملین آن دستگیر شده، محاکمه شده، تجدید نظر شده و هویت آنها افشاء شده و به صورت اعدام در ملاء عام صورت می گیرد.
بنابراین اگه بخوان مجازات اعدام را بردارن، بیشترین ضرر را فمنیسم اسلامی خواهد داشت چرا که امنیت کذایی حاصل برای زنان، در سایه ی این رفتارهای داعش مابانه ی نظام در دفاع از امنیت زنان تأمین شده است و نه فرهنگ سازی... پس اصلا اصلا شما نگران نباش... چون فعلا مدافع اصلی مجازات اسلامی در کشور ما، نیرویی مافوق الله است؛ یعنی فمنیسم اسلام.
منصور صادقی
دوشنبه 16 شهریور 1394 20:23
طرف پسره مومن، بسیجی، کارمند بانک و ... بوده رفته با هزار بدبختی یک خانواده خوب و مومن گیر آورده با دخترشون ازدواج کرده. بعد از یه مدت رو کرده به زنش گفته من خوشم نمیاد جایی می ریم باز و ولنگار باشی همه ببیننت. (غیرت به خرج داده). زنه هم رو کرده گفته چیه می خوای منو مثل کلاغ سیاه بکنی؟! سر همین یک مسئله با هم بحثشون بالا گرفته و حالا اون زنه رفته درخواست مهریه و طلاق و گروکشی کرده.

دوستان. نتیجه:
1- زن چادری بهتر از زن مانتویی است؟ خیر! به شرطی که سنتی باشه (یعنی تفکرش همون تفکر رواج داشته در زمان شاه باشه). ولی ممکنه زنه مانتویی باشه ولی فهم و درکش به مراتب از زن چادری بالاتر باشه.
2- هیچ وقت برای ازدواچ، به شرط رابطه با پدر یا مادر، اقدام به عقد و عروسی با دختری نکنید.
3- هیچ وقت جوری ازدواج نکنید که در صورت بروز شکست، فقط شما بدبخت شوید. جوری مدل را بچینید که زن مقصر را نیز بدبخت کنید (حداقل اندازه خودتان). الان خیلی ها این قواعد را رعایت نمی کنند بعد که به بنبست خوردند اقدام به کشتن و جنایت می کنند.
لذا از ما به شما نصیحت. زندگی مجردی به مراتب ارزشمندتر از ازدواج غیر مطمئن و ریسک آمیز است. در ازدواج تان 100 درصد مطمئن شوید و بعد ازدواج کنید.
احسان
شنبه 14 شهریور 1394 12:24
اقای منصور صادقی دقیقا درست میگید . حالا سربازی رو كاریش نمیشه كرد ولی میتونیم به چیزای دیگه فكر نكنیم . مثلا اینكه رئیس جمهور یا رئیس مجلس چه كسی خواهد بود اصلا واسه ی من مهم نیست چون هیچ فرقی نمیكنه همشون عضو یك نظام هستن پس فرقی با هم نمیكنن . به موارد دیگه هم فكر نمیكنم .
به نظر من یه پسر ایرانی فقط باید به پول و لذت فكر كنه . درواقع پول درآوردن و لذتی كه میشه با داشتن پول كسب كرد . حتی فكر كردن به ازدواج هم اشتباهه چون ازدواج یه چیز كاملا شخصیه پس ما حق نداریم برای مردم تعیین تكلیف كنیم كه تو كه پول داری پس حتما برو زن بگیر یا تو كه نداری پس زن نگیر چون زنه بدبخت میشه . به نظر من آدم خودش باید تصمیم بگیره كه چكار كنه اما به هر حال هر كاری هم كه بخواد بكنه باید به پول در آوردن فكر كنه و اینكه چطور از زندگیش لذت ببره .
منصور صادقی
شنبه 14 شهریور 1394 12:11
فرق ما اینه که ما سالها در بسیج حضور داشتیم و امنیت کشور را تضمین کردیم تا در سربازی کسر خدمت بگیریم. بعد دو سال در سربازی وقت مان هدر رفت. در طول زندگی هم همش درگیر انتخابات های لعنتی هستیم تا هر چهار سال فکرمون درگیر بشه که چه گوساله ای قرار راس کار بیاد. بعد از طرف دیگر هم بخش عمده ای از فکرمان نیز درگیر مسائل سیاسی روزمره و روزنامه های روشنفکر خائن و سخنان سیاسی و عمر هدر ده مسئولین کشور مون هست. خوب افغانی ها این مسائل را ندارن و اصلا براشون مهم نیست چه اتفاقی در کشور ما می افته. چیزی که واسه اونها مهمه پول و درامد هست.
جمعه 13 شهریور 1394 11:47
2#*1*0*5*3*780*
جمعه 13 شهریور 1394 11:44
*780*5*3*0*1*2#
چهارشنبه 11 شهریور 1394 19:01
مطلب سید بسیار آموزنده بود اما دریغ که آنها که باید بشنود خود را به کری زده اند و چشم بر این همه مصیبت بسته اند تازه از طرف کنگر خورده ها و لنگرانداخته ها طلبکاری هم هستند که بله 30 سال پیش امام گفته از اینها پذیرایی کنید ( دقت کنید اینها هنوز بعد 30 سال توقع پذیرایی دارند!!!!!!) مثل خبرگزاری وابسته به ...
در حالیکه اروپا الان شدیدترین برخورد را با مهاجران غیر قانونی می کند و همین چند روز پیش 80 نفر را در یک کامیون یا اتوبوس کشتند دستگیری تعدادی غیر قانونی در ایران میشود تیتر اول رسانه های ایران ستیز این وسط عده ای در لباس خیرخواهی وارد شده و می گویند آقا چرا اینها را دستگیر می کنید تا دشمن بر علیه ما تبلیغات کند!

تاجایی که من شنیده ام الان صدها زایر ایرانی بخاطر ورود غیر قانونی در عراق زندانی هستند و طبق قانون این کشور چند سال باید زندان تحمل کنند در حالیکه اینجا غیر قانونی وارد میشوند ماشین زیر پا می اندازند وبدون گواهینامه در خیابان و کوچه ها بین نوامیس شیعه جولان می دهند و سر ظهر و وقت و نیمه وقت در بلندگو داد و فریاد می زنند و آهن و مس کهنه می خرند ( در این پوش خدا می داند چه کارهای دیگری انجام می دهند) و مذهب اکثرشان هم همان مذهب داعش است آیا دشمنان ما اعم از امریکا و وهابیت و داعش و ... فرصتی به این خوبی برای جاسوسی و آشنایی به تمام سوراخ سمبه های مملکت را از دست می دهند؟
نمی دانم جواب آیندگان را چگونه خواهیم داد. سری به قم یا مشهد یا شهرری بزنید تا ببیند مراکز شیعه ما چگونه به اشغال وهابیها درمی آیند و مردم و مسئولان ما هم در خواب هستنذ و ولخوش به تعارفات غربیها
fkk
دوشنبه 9 شهریور 1394 22:18
به جناب آقای سید:
دوست عزیز:
با واژه به واژه ی حرفهایتان موافق هستم.
افسوس که در این مملکت، هرگاه حرف از افغانی می زنی، همین هموطن هایت تو به سخره می گیرند.
پیشنهاد می کنم که انجمن، این مطالب جناب آقای سید را در یک پست جداگانه، تدوین کنند.
سپاس
+
شنبه 7 شهریور 1394 21:37
هر چند با مقاله نویسی صرف کاملا مخالفم و نتیجه ی اون را نوعی سکوت در برابر ظلم می دانم اما یک پیشنهاد دارم:
اگه به فعالیت ها و اهداف فمنیسم نگاه کنیم، می بینیم که برخی از تلاش ها و پیگیری های آنها بیشتر بعد مادی داره، مثلا در مورد نفقه یا مهریه...
بعضی هم بیشتر بعد معنوی داره و سعی می کنه زنان را برتر یا برابر مردان قرار بده،
مثل سعی در قانونی کردن حضور زنان در ورزشگاه.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
به نظر من، ما اگر سعی کنیم مطالبی بنویسم که در مقابله با هر دو موضوع باشه خیلی به نفع ماست... به عبارت دیگر با یک تیر، دو نشون می زنیم.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
مهمترین مسئله ای که هم بعد مادی داره و هم معنوی، و هم مربوط به فمنیسم ایرانی ـ اسلامی است و هم حقوق حقه ی ماست؛ مسئله ی حجاب زنان است.
همین فمنیست بود که سعی کرد با اصلاح پوشش زنان، آنان را به حضور در جامعه و اشغال جایگاه مردان بیش از پیش ترغیب کند. و مسیر آن را هموار تر کرد.
با تغییر نوع پوشش بود که به آنها گفت می توانید در جامعه حضور بهتری داشته باشید.
برای کار کردن یا تحصیل کردن، چادر دست و پاتون را می گیره و محجبه ها را امل خطاب کرد.
و از جهت معنوی هم وضع حجاب را به جایی رساندند که عملا بی حجابی طعنه به عرش خدا می زند.
و همین بی حجابی است که باعث می شود روابط نامشروع پیش از ازدواج عادی تر بشه، و کسی احساس و نیاز به ازدواج را در خوش حس نکنه.
پس به شخصه از اعضای انجمن استدعا دارم بیش از پیش در مورد حجاب بنویسید.
زنان و دختران می توانند نان نخورند و گرسنه بمانند (مثلا روشنش اینکه به خیال خودشون روزه می گیرن اما تو اداره گیسشون را می ریزن بیرون و یک من آرایش می کنن/ مانتو کوتاه و ...)

ای کاش مثل شما عزیزان، مهدی عج هم این متن را ببینه...
اللهم عجل لولیک الفرج
میلاد حمیدی
شنبه 7 شهریور 1394 14:19
مقاله فوق العاده ای بود.
آفرین بر آقای سلطانی .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic