تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - نوع نگاه تهمینه میلانی (کارگردان فمینیست) به دشمنان اسلام و انقلاب؟

Image خبرگزاری فارس، گروه سینما - دشمن افسانه است؛ ما سنت‌هایی داریم که دلایل وجودی‌شان از بین رفته است، فیلم سیاه وجود ندارد، مگر خارجی‌ها بیکارند الکی به ما جایزه بدهند، نباید اینقدر دشمن دشمن کنیم، تجاوز فرهنگ غرب افسانه است و... شاید باورش سخت باشد اما همه این جملات را یک ایرانی آن هم در یک برنامه‌ زنده تلویزیونی بر زبان رانده است.

ملاک از دعوت برخی از افراد به رسانه ملی و دادن آنتن زنده تلویزیون هنوز هم ناشناخته است و این موضوع در برنامه سینمایی هفت ناشناخته‌تر جلوه می‌کند. ظاهرا هر فردی که فیلمی در اکران داشته باشد می تواند جزو میهمانان این برنامه شبانگاهی باشد و لابد آنها هم فکر می‌کند چون برنامه در ساعاتی بین شامگاه و صبح‌گاه پخش می‌شود می توانند هر هذیانی که به ذهنشان می‌رسد را بر روی آنتن زنده و به نمایندگی از میلیون‌ها ایرانی بر زبان جاری کنند.

مصداق بارز حکایت بالا حضور تهمینه میلانی کارگردان فمنیست سینمای ایران در برنامه «هفت» است. هذیان‌گویی دوباره این کارگردان نشان دادن که تلویزیون سیاست مشخصی از در اختیار دادن آنتن خود به افراد ندارد. میلانی اگر به جای دوربین «هفت» مقابل دوربین بی‌سی‌سی فارسی و صدای آمریکا هم قرار می‌گرفت همین حرف‌ها را (شاید وقیحانه‌تر) بر زبان جاری می کرد با همین شدت و غلظت از هذیان‌گویی و ناشناختگی از جامعه متدین ایرانی؛ اما جای سوال از مسئولان تلویزیون است که اصلا چرا به چنین افرادی مجال حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی را می‌دهید تا هرچه دلشان خواست را در باب مسایل ارزشی جامعه ایرانی از زبان جاری کنند؟!

در شرایطی که حتی افرادی با کم‌ترین درجه هوشی نیز می‌دانند این روزها ایران در یک جنگ نابرابر گسترده قرار دارد؛ «افسانه خواندن» دشمن و منکر شدن دشمن، حرف ساده لوحانه ای بود که خانم کارگردان با اعتماد به نفسی عجیب در رسانه ملی از آن سخن گفت و دست و پا زدن های مجری در توضیح و توجیه حرف های وقیحانه او راه به جایی نبرد.  

البته شاید برای خانم میلانی که اهل اقامت‌های مکرر در کشور دوست و برادر آمریکا (!) است؛ دشمن موجودیت خارجی نداشته باشد. چرا که ایشان هر وقت از تحریم‌ها به تنگ آمد و اصلا هر وقت فیلشان هوای ینگه دنیا کرد بار سفر می‌بندد و همراه با جناب مهندس روزگار را دور از این مردم فلاکت زده و در میان دوستان مردن شان سپری می‌کنند. لابد موانعی مثل تحریم‌ها و تهاجم فرهنگی و مشکلات متفاوتی که برای مردم سرزمین ما بوجود آمده نیز از طریق دشمن فرضی ایجاد شده است!!    

اما شاید بهتر باشد بخشی از آنچه تهمینه میلانی در برنامه هفت گفت را یکبار دیگر مرور کنیم تا متوجه عمق فاجعه بشویم. فیلمسازی که نه تنها اعتقادی به دشمن ندارد، بلکه نظرات عجیب او درباره بخش اعظمی از جامعه ایرانی که خانواده‌های متدین را تشکیل می‌دهد نیز قابل تامل است.   

او با حضور در برنامه جمعه شب 9 آبان «هفت» با تحقیر از حیای زن مسلمان ایرانی و پرهیز ذاتی او از اختلاط در جمع مردان نامحرم، رفتار جامعه متدین را یک جمود در برابر مدرنیته معنا کرده و می‌ گوید: «ما سنت هایی داریم که دلایل وجودی شان از بین رفته است. اینکه زن را مخفی می‌کنند. خیلی از خانواده ها در خیلی از شهرستان ها یا حتی در همین تهران هم این کار را میکنند. اینها هیچ کدام نمیدانند دلیل اینکه زن مخفی می شده چه بوده است. دلایلش خیلی علمی و درست بوده است. زمانی بوده که تاتار، مغول و قوم های دیگر حمله میکردند و آذوقه را می بردند. زن را می بردند برای کنیزی بچه های را می بردند برای غلامی. بیشتر ساختمان های ما بخصوص در زنجان اگر تشریف ببرید می بینید که دیوارهای دو پوسته وجود دارد. و موقع حمله زن و بچه و آذوقه را در میان دیوار می گذاشتند تا بتوانند یک سال دیگر با آن زندگی کنند. این شکل شیوه جنگ عوض شد. الان بمب می اندازند روی سر مردم ولی هنوز آن شیوه ادامه پیدا کرد. یعنی خیلی ها هنوز زن و بچه شان را مخفی میکنند. دلایل وجودی اش از بین رفت ولی خود این هنوز مانده است.»   

بله؛ خانم میلانی ظاهرا در هیچ کتاب معتبر یا از هیچ استاد فاضلی در فضایل الگوی زن مسلمان ایرانی و سرور زنان جهان حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) چیزی نخوانده و نشنیده است. او هیچ وقت نشنیده که حضرت شان در برابر مرد نابینا هم حجاب کرد تا حتی به قدر لحظه ای از کتم عصمت بیرون نباشد. آیا این پنهان کردن و حجاب داشتن معنایش پنهان کردن زن در دوره حمله مغولان است؟   

این کارگردان در بخش‌ دیگری از سخنانش خطاب به مردم مسلمان ایران که به زعم ایشان همچنان در بی خبری و جهل مرکب زندگی می کنند اظهار داشت: «امروز این سنت‌های غلط باید از بین برود. فیلم سیاه وجود ندارد، مگر خارجی ها بیکارند الکی به ما جایزه بدهند. نباید اینقدر دشمن دشمن کنیم. تجاوز فرهنگ غرب افسانه است».   

بخش جالب دیگر سخنان خانم کارگردان نظرات عجیب او در باره فیلم‌های سیاه‌نما است تا از این طریق میزان و شدت روشنفکرنمایی خود را در یک برنامه زنده فریاد بزند:«فیلم سیاه بی معنی است. من فیلمسازم و کار خودم را دارم می کنم. فیلم سازی هست که میخواهد فیلم اجتماعی سیاه بسازد. بگذارید بسازد. چرا فکر میکنید فستیوال ها از ما استفاده یا سوء استفاده میکنند. من اصلا با این حرف کاملا مخالفم. مگر بیکارند که به ما توجه کنند. برای چی اینقدر دشمن می پرورانیم. من با این کلمه دشمن مشکل بسیار جدی دارم. شما میدونید بیس اینکه ما اینقدر دشمن خیالی میسازیم چیه؟ ما دائما در رسانه میگوییم فرهنگ غربی به ما حمله کرد. دشمن منتظر است از ما آتو بگیرد و اینها. حالا اگر دشمن بفهمد ما چند تا ایدزی داریم در جامعه چه استفاده ای از این میکند؟... بعد می گویند غربیها نمی گذارند ما درست زدگی بکنیم. آیا غربی ها به شما میگویند شما با خانم تان درست صحبت نکنید؟ میگویند دندان تان را مسواک نزنید؟ می گویند حمام نکنید؟ میگویند زبان آلمانی یاد نگیرید؟ می گویند در شغل تان رشد نکنید؟ ببینید اینها همه افسانه است. من نمیدانم چرا دائما این نگرش را در جامعه باب میکنند.... من مشکل جدی با کلمه آبرو دارم. آبرو روزگار ما را سیاه کرده است».    

شنیدن این حرف‌ها از زبان تهمینه میلانی و این میزان از کج‌فهمی درباره مسایل استراتژیک، غفلت در دشمن شناسی و توهم دانستن وجود دشمن، نگاه تحقیرآمیز به خانواده‌های متدین و مذهبی و... اصلا تازگی ندارد. او قبلا نیز بارها این حرف‌ها را گفته است و موضع گیری در برابر این حرف‌ها شاید احساس قهرمان بودن به کارگردان انتولکتوئل سینمای ایران بدهد که اتفاقا با ژستی قهرمانانه که انگار رسانه ملی را فتح کرده است در برنامه «هفت» حاضر شد؛ اما جای سوال از مسولان رسانه ملی است که آیا هیچکس از تفکرات چنین فردی آگاه نبود که آنتن زنده تلویزیون را خرج بیان تفکراتش کردید؟ آیا حاضرید در همین برنامه هفت از آن بخش جامعه که خانم مدعی العموم در سخنانش به آنها توهین کرد عذرخواهی کنید؟ و در آخر اینکه تا چه زمانی قرار است جذابیت یک برنامه و جذب مخاطب بیشتر فدای پاسداری از ارزش‌ها شود؟!
منبع: من پرس فارسی


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 23 دی 1394
نظرات()   
   
quest bars cheap
شنبه 2 شهریور 1398 18:58
Hi! Would you mind if I share your blog with my myspace
group? There's a lot of folks that I think would really appreciate
your content. Please let me know. Cheers
quest bars cheap
جمعه 1 شهریور 1398 13:26
Hello There. I found your blog the use of msn. That is a very neatly written article.

I will make sure to bookmark it and return to read more of your helpful info.
Thanks for the post. I will definitely comeback.
minecraft games
دوشنبه 28 مرداد 1398 05:02
Hello there! I know this is kinda off topic however I'd figured I'd ask.
Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog
article or vice-versa? My site goes over a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other.
If you might be interested feel free to send me an e-mail.

I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!
natalielise
پنجشنبه 3 مرداد 1398 02:43
Very good write-up. I certainly appreciate this site.
Keep it up! natalielise plenty of fish
plenty of fish dating site
دوشنبه 24 تیر 1398 14:20
Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!

Appreciate it
viagra probepackung kostenlos
یکشنبه 19 خرداد 1398 17:13

I'll immediately take hold of your rss as I can't to find your email subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you've any? Please permit me know in order that I may subscribe. Thanks.
minecraft pc download
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 13:08
Hello, There's no doubt that your site may be having internet browser compatibility problems.

Whenever I look at your website in Safari, it looks fine however, when opening
in IE, it has some overlapping issues. I merely wanted
to provide you with a quick heads up! Other than that,
excellent website!
g
یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 11:20
Write more, thats all I have to say. Literally,
it seems as though you relied on the video to make your point.
You definitely know what youre talking about, why waste
your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving
us something enlightening to read?
math playground green mission
پنجشنبه 2 اسفند 1397 04:43
I like the blog of you
space cord coolmath
پنجشنبه 2 اسفند 1397 04:43
Good post, thank
commercial window cleaning services near me
شنبه 23 تیر 1397 13:56
Time — Washing windows is a time-consuming job.
home repair services
پنجشنبه 3 خرداد 1397 00:51
We provide educational and restore providers for householders.
hardwood flooring cost near me
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 07:26
Both forms of flooring ought to be saved dry.
mold removal spray home depot
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 12:18
How one can choose an air duct cleaning company?
roofing repair miami
شنبه 15 اردیبهشت 1397 01:52
Yes, shingles can be utilized over an existing roof.
mold removal cost calculator
جمعه 14 اردیبهشت 1397 03:07
Treating carpet molds by yourself may be very harmful.
falcone crawl space & structural repair reviews
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 15:01
Price of Everett Crawl Area Repairs and Cleanup.
window tinting near me
جمعه 31 فروردین 1397 13:19
3M Window Tint isn't just for privateness.
tow truck companies near my location
چهارشنبه 15 فروردین 1397 05:11
But, not all tow vans are created equal.
Phillipp
پنجشنبه 24 اسفند 1396 00:25
Touche. Great arguments. Keep up the amazing work.
Savannah
پنجشنبه 17 اسفند 1396 01:22
fantastic points altogether, you just won a new reader.
What might you suggest in regards to your post that
you just made a few days in the past? Any positive?
big.space
چهارشنبه 16 اسفند 1396 12:50
I have been exploring for a little bit for any high-quality
articles or blog posts in this sort of house . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this web site.
Reading this info So i'm satisfied to express that I have an incredibly good uncanny
feeling I found out exactly what I needed. I most certainly will make sure to do not omit this web site and
provides it a look regularly.
https://www.facebook.com/Elitepetsitting/
یکشنبه 13 اسفند 1396 01:28
I'll take care of your pets in their very own house.
trash removal jobs
سه شنبه 24 بهمن 1396 23:19
Decide up and removing of your metallic objects.
Lelio Vieira Carneiro Junior
یکشنبه 21 آبان 1396 01:16
When I originally commented I appear to have clicked the -Notify me when new comments are
added- checkbox and now each time a comment is added I get
four emails with the exact same comment. There has to
be a way you are able to remove me from that service?
Cheers!
How can you get taller in a week?
سه شنبه 28 شهریور 1396 00:28
Hello it's me, I am also visiting this site daily,
this web page is truly nice and the people are
actually sharing fastidious thoughts.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 17:28
I am extremely impressed with your writing skills as well as
with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice
blog like this one these days.
How can you heal an Achilles tendonitis fast?
جمعه 6 مرداد 1396 23:56
I'm more than happy to find this page. I want to to thank you
for ones time for this particularly wonderful read!! I definitely enjoyed every part of it and i also have you bookmarked to look at new stuff in your site.
یکظالم
یکشنبه 4 بهمن 1394 21:48
دقت کردین بعضی از زنها میگن من به زن بودنم افتخار میکنم.
اتفاقا این جور زنها بیشتر از هر زنی دوست داشتن مرد بودن فقط میخوان خودشونو آروم کنن.
یکشنبه 4 بهمن 1394 16:18
فقط خدا میدونه این سلیطه کثافت چهه باطن خبیث و کثیفی داره و چه غلطایی کرده که قیافش به این روز افتاده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]