تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - نوع نگاه تهمینه میلانی (کارگردان فمینیست) به دشمنان اسلام و انقلاب؟

Image خبرگزاری فارس، گروه سینما - دشمن افسانه است؛ ما سنت‌هایی داریم که دلایل وجودی‌شان از بین رفته است، فیلم سیاه وجود ندارد، مگر خارجی‌ها بیکارند الکی به ما جایزه بدهند، نباید اینقدر دشمن دشمن کنیم، تجاوز فرهنگ غرب افسانه است و... شاید باورش سخت باشد اما همه این جملات را یک ایرانی آن هم در یک برنامه‌ زنده تلویزیونی بر زبان رانده است.

ملاک از دعوت برخی از افراد به رسانه ملی و دادن آنتن زنده تلویزیون هنوز هم ناشناخته است و این موضوع در برنامه سینمایی هفت ناشناخته‌تر جلوه می‌کند. ظاهرا هر فردی که فیلمی در اکران داشته باشد می تواند جزو میهمانان این برنامه شبانگاهی باشد و لابد آنها هم فکر می‌کند چون برنامه در ساعاتی بین شامگاه و صبح‌گاه پخش می‌شود می توانند هر هذیانی که به ذهنشان می‌رسد را بر روی آنتن زنده و به نمایندگی از میلیون‌ها ایرانی بر زبان جاری کنند.

مصداق بارز حکایت بالا حضور تهمینه میلانی کارگردان فمنیست سینمای ایران در برنامه «هفت» است. هذیان‌گویی دوباره این کارگردان نشان دادن که تلویزیون سیاست مشخصی از در اختیار دادن آنتن خود به افراد ندارد. میلانی اگر به جای دوربین «هفت» مقابل دوربین بی‌سی‌سی فارسی و صدای آمریکا هم قرار می‌گرفت همین حرف‌ها را (شاید وقیحانه‌تر) بر زبان جاری می کرد با همین شدت و غلظت از هذیان‌گویی و ناشناختگی از جامعه متدین ایرانی؛ اما جای سوال از مسئولان تلویزیون است که اصلا چرا به چنین افرادی مجال حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی را می‌دهید تا هرچه دلشان خواست را در باب مسایل ارزشی جامعه ایرانی از زبان جاری کنند؟!

در شرایطی که حتی افرادی با کم‌ترین درجه هوشی نیز می‌دانند این روزها ایران در یک جنگ نابرابر گسترده قرار دارد؛ «افسانه خواندن» دشمن و منکر شدن دشمن، حرف ساده لوحانه ای بود که خانم کارگردان با اعتماد به نفسی عجیب در رسانه ملی از آن سخن گفت و دست و پا زدن های مجری در توضیح و توجیه حرف های وقیحانه او راه به جایی نبرد.  

البته شاید برای خانم میلانی که اهل اقامت‌های مکرر در کشور دوست و برادر آمریکا (!) است؛ دشمن موجودیت خارجی نداشته باشد. چرا که ایشان هر وقت از تحریم‌ها به تنگ آمد و اصلا هر وقت فیلشان هوای ینگه دنیا کرد بار سفر می‌بندد و همراه با جناب مهندس روزگار را دور از این مردم فلاکت زده و در میان دوستان مردن شان سپری می‌کنند. لابد موانعی مثل تحریم‌ها و تهاجم فرهنگی و مشکلات متفاوتی که برای مردم سرزمین ما بوجود آمده نیز از طریق دشمن فرضی ایجاد شده است!!    

اما شاید بهتر باشد بخشی از آنچه تهمینه میلانی در برنامه هفت گفت را یکبار دیگر مرور کنیم تا متوجه عمق فاجعه بشویم. فیلمسازی که نه تنها اعتقادی به دشمن ندارد، بلکه نظرات عجیب او درباره بخش اعظمی از جامعه ایرانی که خانواده‌های متدین را تشکیل می‌دهد نیز قابل تامل است.   

او با حضور در برنامه جمعه شب 9 آبان «هفت» با تحقیر از حیای زن مسلمان ایرانی و پرهیز ذاتی او از اختلاط در جمع مردان نامحرم، رفتار جامعه متدین را یک جمود در برابر مدرنیته معنا کرده و می‌ گوید: «ما سنت هایی داریم که دلایل وجودی شان از بین رفته است. اینکه زن را مخفی می‌کنند. خیلی از خانواده ها در خیلی از شهرستان ها یا حتی در همین تهران هم این کار را میکنند. اینها هیچ کدام نمیدانند دلیل اینکه زن مخفی می شده چه بوده است. دلایلش خیلی علمی و درست بوده است. زمانی بوده که تاتار، مغول و قوم های دیگر حمله میکردند و آذوقه را می بردند. زن را می بردند برای کنیزی بچه های را می بردند برای غلامی. بیشتر ساختمان های ما بخصوص در زنجان اگر تشریف ببرید می بینید که دیوارهای دو پوسته وجود دارد. و موقع حمله زن و بچه و آذوقه را در میان دیوار می گذاشتند تا بتوانند یک سال دیگر با آن زندگی کنند. این شکل شیوه جنگ عوض شد. الان بمب می اندازند روی سر مردم ولی هنوز آن شیوه ادامه پیدا کرد. یعنی خیلی ها هنوز زن و بچه شان را مخفی میکنند. دلایل وجودی اش از بین رفت ولی خود این هنوز مانده است.»   

بله؛ خانم میلانی ظاهرا در هیچ کتاب معتبر یا از هیچ استاد فاضلی در فضایل الگوی زن مسلمان ایرانی و سرور زنان جهان حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) چیزی نخوانده و نشنیده است. او هیچ وقت نشنیده که حضرت شان در برابر مرد نابینا هم حجاب کرد تا حتی به قدر لحظه ای از کتم عصمت بیرون نباشد. آیا این پنهان کردن و حجاب داشتن معنایش پنهان کردن زن در دوره حمله مغولان است؟   

این کارگردان در بخش‌ دیگری از سخنانش خطاب به مردم مسلمان ایران که به زعم ایشان همچنان در بی خبری و جهل مرکب زندگی می کنند اظهار داشت: «امروز این سنت‌های غلط باید از بین برود. فیلم سیاه وجود ندارد، مگر خارجی ها بیکارند الکی به ما جایزه بدهند. نباید اینقدر دشمن دشمن کنیم. تجاوز فرهنگ غرب افسانه است».   

بخش جالب دیگر سخنان خانم کارگردان نظرات عجیب او در باره فیلم‌های سیاه‌نما است تا از این طریق میزان و شدت روشنفکرنمایی خود را در یک برنامه زنده فریاد بزند:«فیلم سیاه بی معنی است. من فیلمسازم و کار خودم را دارم می کنم. فیلم سازی هست که میخواهد فیلم اجتماعی سیاه بسازد. بگذارید بسازد. چرا فکر میکنید فستیوال ها از ما استفاده یا سوء استفاده میکنند. من اصلا با این حرف کاملا مخالفم. مگر بیکارند که به ما توجه کنند. برای چی اینقدر دشمن می پرورانیم. من با این کلمه دشمن مشکل بسیار جدی دارم. شما میدونید بیس اینکه ما اینقدر دشمن خیالی میسازیم چیه؟ ما دائما در رسانه میگوییم فرهنگ غربی به ما حمله کرد. دشمن منتظر است از ما آتو بگیرد و اینها. حالا اگر دشمن بفهمد ما چند تا ایدزی داریم در جامعه چه استفاده ای از این میکند؟... بعد می گویند غربیها نمی گذارند ما درست زدگی بکنیم. آیا غربی ها به شما میگویند شما با خانم تان درست صحبت نکنید؟ میگویند دندان تان را مسواک نزنید؟ می گویند حمام نکنید؟ میگویند زبان آلمانی یاد نگیرید؟ می گویند در شغل تان رشد نکنید؟ ببینید اینها همه افسانه است. من نمیدانم چرا دائما این نگرش را در جامعه باب میکنند.... من مشکل جدی با کلمه آبرو دارم. آبرو روزگار ما را سیاه کرده است».    

شنیدن این حرف‌ها از زبان تهمینه میلانی و این میزان از کج‌فهمی درباره مسایل استراتژیک، غفلت در دشمن شناسی و توهم دانستن وجود دشمن، نگاه تحقیرآمیز به خانواده‌های متدین و مذهبی و... اصلا تازگی ندارد. او قبلا نیز بارها این حرف‌ها را گفته است و موضع گیری در برابر این حرف‌ها شاید احساس قهرمان بودن به کارگردان انتولکتوئل سینمای ایران بدهد که اتفاقا با ژستی قهرمانانه که انگار رسانه ملی را فتح کرده است در برنامه «هفت» حاضر شد؛ اما جای سوال از مسولان رسانه ملی است که آیا هیچکس از تفکرات چنین فردی آگاه نبود که آنتن زنده تلویزیون را خرج بیان تفکراتش کردید؟ آیا حاضرید در همین برنامه هفت از آن بخش جامعه که خانم مدعی العموم در سخنانش به آنها توهین کرد عذرخواهی کنید؟ و در آخر اینکه تا چه زمانی قرار است جذابیت یک برنامه و جذب مخاطب بیشتر فدای پاسداری از ارزش‌ها شود؟!
منبع: من پرس فارسی


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 22 دی 1394
نظرات()   
   
commercial window cleaning services near me
شنبه 23 تیر 1397 13:56
Time — Washing windows is a time-consuming job.
home repair services
پنجشنبه 3 خرداد 1397 00:51
We provide educational and restore providers for householders.
hardwood flooring cost near me
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 07:26
Both forms of flooring ought to be saved dry.
mold removal spray home depot
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 12:18
How one can choose an air duct cleaning company?
roofing repair miami
شنبه 15 اردیبهشت 1397 01:52
Yes, shingles can be utilized over an existing roof.
mold removal cost calculator
جمعه 14 اردیبهشت 1397 03:07
Treating carpet molds by yourself may be very harmful.
falcone crawl space & structural repair reviews
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 15:01
Price of Everett Crawl Area Repairs and Cleanup.
window tinting near me
جمعه 31 فروردین 1397 13:19
3M Window Tint isn't just for privateness.
tow truck companies near my location
چهارشنبه 15 فروردین 1397 05:11
But, not all tow vans are created equal.
Phillipp
پنجشنبه 24 اسفند 1396 00:25
Touche. Great arguments. Keep up the amazing work.
Savannah
پنجشنبه 17 اسفند 1396 01:22
fantastic points altogether, you just won a new reader.
What might you suggest in regards to your post that
you just made a few days in the past? Any positive?
big.space
چهارشنبه 16 اسفند 1396 12:50
I have been exploring for a little bit for any high-quality
articles or blog posts in this sort of house . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this web site.
Reading this info So i'm satisfied to express that I have an incredibly good uncanny
feeling I found out exactly what I needed. I most certainly will make sure to do not omit this web site and
provides it a look regularly.
https://www.facebook.com/Elitepetsitting/
یکشنبه 13 اسفند 1396 01:28
I'll take care of your pets in their very own house.
trash removal jobs
سه شنبه 24 بهمن 1396 23:19
Decide up and removing of your metallic objects.
Lelio Vieira Carneiro Junior
یکشنبه 21 آبان 1396 01:16
When I originally commented I appear to have clicked the -Notify me when new comments are
added- checkbox and now each time a comment is added I get
four emails with the exact same comment. There has to
be a way you are able to remove me from that service?
Cheers!
How can you get taller in a week?
سه شنبه 28 شهریور 1396 00:28
Hello it's me, I am also visiting this site daily,
this web page is truly nice and the people are
actually sharing fastidious thoughts.
foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 17:28
I am extremely impressed with your writing skills as well as
with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice
blog like this one these days.
How can you heal an Achilles tendonitis fast?
جمعه 6 مرداد 1396 23:56
I'm more than happy to find this page. I want to to thank you
for ones time for this particularly wonderful read!! I definitely enjoyed every part of it and i also have you bookmarked to look at new stuff in your site.
یکظالم
یکشنبه 4 بهمن 1394 21:48
دقت کردین بعضی از زنها میگن من به زن بودنم افتخار میکنم.
اتفاقا این جور زنها بیشتر از هر زنی دوست داشتن مرد بودن فقط میخوان خودشونو آروم کنن.
یکشنبه 4 بهمن 1394 16:18
فقط خدا میدونه این سلیطه کثافت چهه باطن خبیث و کثیفی داره و چه غلطایی کرده که قیافش به این روز افتاده
یکظالم
چهارشنبه 30 دی 1394 13:18
قبلا میگفتن به زنا ظلم شده الان که حقوق مردارم میخورن میگن داره به زنا ظلم میشه دلم خیلی براشون میسوزه همش ظلم
هرمز
چهارشنبه 30 دی 1394 11:03
قیافه اش عین این دو جنسه هاس . اونم دو جنسه ای از نوع بسیار زشت و کریه المنظرش . قول میدم اگه معاینه اش کنند ................ با این همه آرایش باز عین فلان فلان شده . پس وای به حال قیافه بدون آرایشش .
سه شنبه 29 دی 1394 17:16
خفه شو عقده ای کثافت... قیافشو نگاه مثل جن میمونه...کثافت بیهویت
یکشنبه 27 دی 1394 20:58
قسمت آخر نظر پایینی را بسیار می پسندم و در همین راستا و از آنجایی که سطح شعور کافران ابله فمنیست بسیار پایین تر از آنی است که با عدله شریعت معزز و مکرم اسلام بتوان با آنها مباحثه کرد چند صباحی هر جا یک عده نابخرد شهوت پرست جمعند و از کاسه لیس شدن نسوان احساس خشنودی میکنند سعی میکنم با آنها وارد جدل نشوم که رسول الله(ص)فرمود هرگز با دیوانه و زن سلیطه در بحث و جدل در نیایید و فقط آنها را رهنمون میکنم به مطالعه تاریخ تمدن بشر تا به تفاوتهای عمیق زن و مرد و نقش هر یک از این دو جنس در تمدن بشری واقف شوند هر چند که میدانم این جماعت جاهل اهل این حرفها هم نیستند و زندگیشان شده شهوترانی و تلگرام بازی بجای مطالعه و تفکر!!
یکشنبه 27 دی 1394 14:46
خیلی ممنون از سایت خوبتون فقط میخواستم بگم که شما در سایتتون نوشتین حقوق مردان در حای که فمنیسم در درجه اول به خود زن آسیب می زنه بعد به مردان و بچه ها. چون بر خلاف فطرت زن هست به دین هم ربطی نداره
یک زن
یکشنبه 27 دی 1394 14:36
یک فیلم مسخره دیگه خانم میلانی فیلم تسویه حساب هست. واقعا مسخره...
میلاد حمیدی
یکشنبه 27 دی 1394 12:53
این عکس ام الهول رو گذاشتید اول سایت که میاد بالا حال رو بر هم میزنه.
اه
خودکشی یک دختر جوان در مترو دروازه دولت
شنبه 26 دی 1394 20:51
دوستان
کسی پایه هست یک مطلب بنویسه ارتباط بده خودکشی زنان رو با واگن زنان و نتیجه گیری کنه که واگن مخصوص زنان و نرده های حائل بین آن موجب افزایش خودکشی بین زنان و دختران میشه.
:دی
shabani
شنبه 26 دی 1394 09:56
یکی نیست به این به اصطلاح منورالفکر بگوید اگر دشمن را باور نداشتیم الآن داعش در خاک مملکت جولان می داد و زنان ایران نیز مانند زنان عراق سوریه......
البته شما که زود فرار می کردی می رفتی آمریکا حاج خانوم.
ولی مردان این خاک هزاران کیلومتر دور تر از خانه اشان می روند جان می دهند تا شما زنان در امنیت...


این مدل افراد در دوران جنگ تحمیلی هم ادای روشن فکرا ها رو در می آوردند ولی حاضر نبودند حتی در پشت جبهه ها هم حضور یابندیه سوال تا به حال دیده اید یکی از همین روشن فکر ها شهید بشه؟ در راه حفظ امنیت وطنش بمیره؟
فقط ضر ضر می کنن همین
کشف حجاب یک بازیگر زن دیگر
جمعه 25 دی 1394 21:22
وقتی برخوردها سخت گیرانه نباشه همین میشه.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]