تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - مواضع حیرت انگیز حسن روحانی درباره زنان و بی توجهی محض به مسائل مردان


Image
سایت آفتاب - روحانی با اشاره به برابری زن و مرد در نگاه اسلام گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران از آغاز مقام، منزلت و جایگاه زنان را به عنوان یک اصل مهم اجتماعی، سیاسی و صد البته اعتقادی و دینی مورد توجه داشته است. از نگاه منطق اسلام زن و مرد در رسالت‌های اجتماعی و نقش آفرینی‌ها برابرند. قرآن می‌گوید که هم زن و هم مرد دارای برابری کامل در نتایج تلاش‌های خود هستند. آنچه بهره فعالیت مردان است با بهره فعالیت زنان برابر است.

به گزارش آفتاب، وی با بیان اینکه در قرآن آمده: «قبل از اینکه مردان مایه امنیت، حمایت و شکوه باشند اول این زنان هستند که مایه حمایت، حفاظت، امنیت و شکوه مردان هستند (هنّ لباس الکم)»، افزود: مگر امام در نقش آفرینی زنان در صحنه انقلاب و نظام اسلامی تکرار نکرد که نقش زنان از مردان کمتر نبوده. مگر او نگفت تاریخ اسلام گواه احترامات بی‌حد رسول خدا به این مولود شریف (فاطمه (س)) است تا نشان دهد زن بزرگی ویژه‌ای در جامعه دارد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک افزود: امام فرموده اگر زن برتر نباشد از مرد کمتر نیست. او فرمود در نهضت تنباکو، نهضت مشروطه و قیام ۱۵ خرداد نقش زنان کمتر از مردان نبوده بلکه شاید بیشتر هم بوده است. امام اعتقاد داشت که زنان باید در فعالیت‌های اجتماعی هم دوش مردان باشند. این بیان انقلاب است که زن و مرد نقش برابر در مسایل اجتماعی و سیاسی جامعه دارند. رهبر معظم انقلاب هم فرموده‌اند که زن مسلمان باید در درون خانواده ،جامعه و همه فعالیت‌های اجتماعی الگویی از زندگی حضرت فاطمه (س) بردارد.

اگر زنان نقشی برابر در رشد اجتماع و توسعه فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی و سیاسی دارند پس باید دارای حقوق مساوی با مردان باشند. اگر در جامعه امروز می‌بینیم که به مطالبات زنان توجه نمی‌شود این با منطق انقلاب سازگار نیست.

وی در ادامه از افزایش مشارکت زنان در مدیریت جامعه گفت و افزود: در برنامه دولت تدبیر و امید آمده است که افزایش رضامندی و تقویت جایگاه زنان و نگاه برابر بر استعدادهای علمی، پژوهشی و سیاسی آنان از محورهای اصلی برنامه فرهنگی – اجتماعی است. امروز زنان باید دارای منزلت برابر با مردان در جامعه باشند پس ارتقای مشارکت زنان در عرصه‌های مدیریت باید یک اصل باشد.
وی گفت: جبران تفاوت فاحش بین نرخ بیکاری زنان و مردان در دولت تدبیر و امید مورد توجه خواهد بود.

وی افزود: برخورداری همه زنان از پوشش بیمه خدمات تأمین اجتماعی باید مورد توجه باشد، این که گفته شود زنان باید به خانه‌داری یا به کار خارج از خانه تشویق شوند از اساس ناپسند است، انتخاب با خود زنان است. این زنان هستند که برای گزینش نقش خود در جامعه نیازی به قیومیت دیگران ندارند.

رئیس کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان رهبری گفت: اینکه در جامعه آماری امروزی مواجه هستیم که در ۵ سال اخیر ۲۳ درصد حضور زنان شاغل کاهش یافته، غیرقابل قبول است.

وی افزود: در دانشگاه‌ها اگر امروز زنان حضور پر رنگ‌تری دارند باید نسبت اشتغال زنان با نسبت اشتغال تحصیل زنان برابری کند. در دولت آینده تلاش خواهد شد تا نسبت زنان شاغل با نسبت زنان تحصیل‌ کرده نزدیک گردد و این اختلاف کاهش یابد.

او با اشاره بر فشارهای اجتماعی و اقتصادی امروز جامعه گفت: فشار اقتصادی برای زنان ما ملموس‌تر از مردان است. مردان فقط فشار اقتصادی را احساس می‌کنند اما زنان فشارهای عاطفی فرزندان خود را هم احساس می‌کنند. اگر اعتقاد داریم که باید در زمینه علمی، فرهنگی و اجتماعی حقوق برابر برای زنان قائل باشیم پس برنامه تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها با چه معیارهایی آغاز شده است؟

روحانی در ادامه به بیام یک پرسش پرداخت و گفت: در کجای قانون اساسی از تفکیک جنسیتی سخن به میان آمده است؟ محروم کردن زنان ا زتحصیل در برخی از رشته‌ها بر مبنای کدام کارشناسی یا برنامه و اسناد مصوب فرهنگی می‌باشد. حتی اخیراً بعضی بحث تفکیک جنسیتی درکتب درسی را هم به میان آورده‌‌اند. اما دولت آینده میان زنان و مردان در کسب موفقیت‌های تحصیلی و شغلی تبعیض قائل نخواهد شد. دولت آینده به زن ایرانی نگاه جنسیتی نخواهد داشت. امنیت اخلاقی و اجتماعی به معنای واقعی کلمه برقرار خواهد شد. ایجاد دلهره و هراس در دل دختران ایرانی شایسته انقلاب و ایران نیست. امروز زنانی که سرپرستی خانواده را به عهده دارند نیاز به حمایت اقتصادی بیشتری دارند. زنان سرپرست خانوار هم باید نیاز عاطفی را تأمین کنند و هم نیاز اقتصادی خانواده را.

رئیس کمیسیون سیاسی امنیتی و دفاع مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بیمه برای زنانی که سرپرست خانواده هستند ضروری است، ادامه داد: زنانی که از داشتن شوهر محروم هستند نیاز به حمایت جدی دارند، باید مورد بحث قرار گیرد که آیا پس از طلاق زنان سهمی در ثروت همسران سابق ندارند؟

او ابراز امیدواری کرد که دولت تدبیر و امید لوایحی را در حمایت از زنان به مجلس ارائه دهد و افزود: دولت آینده ا زعلمای بزرگ و کارشناسان بزرگ و از حوزه‌های علمیه تقاضا خواهد کرد که به اصل زمان و مکان در اجتهاد مورد توجه ویژه‌ای قرار دهند. در این صورت شاهد شرایط جدیدی در کشور باشیم. نمی‌توان گفت که دختر ۹ ساله در صورت وقوع جرم باید مجازات شود اما پسر ۱۴ ساله نه. در بلوغ عبادی بحثی نداریم ولی در بلوغ سیاسی اجتماعی، اقتصادی و بلوغ کیفری جای بحث دارد.

دکتر روحانی در پایان گفت: به امید روزی که زنان احساس کنند در جامعه با مردان حقوق و فرصت برابر اجتماعی دارند.

نکته ها:
- سایت همگرای آفتاب خبر و سخنان جالب توجهی از حسن روحانی مخابره کرده است که برخی از حرف های بیان شده در آنها جدید و قابل توجه است. این برای ما مهم است که اولین شعارهای و برنامه های دامن زننده به زن سالاری و مرد ستیزی و سخت کردن قوانین و شرایط ازدواج توسط چه افراد و چه جریان فکری زده می شود. همچنین واکنش های رسانه ای به این سخنان نیز برای ما مهم است.

- آقای روحانی در این سخنرانی کم نظیر برای بار اول حرف هایی را مطرح کرده است که قابل توجه است:
الف: فلسفه بافی برای دامن زدن به شعار برابری زن = مرد با تاکید بر برابر کردن جنسیت زن با مرد در همه شئون.
ب: وی در بخشی دیگر از سخنان خود بدون توجه به نقش مردان در جنگ ها و حضور آنها گفته است که این زنان هستند که باعث حفاطت و امنیت مردان هستند!!
ج: وی در ادامه سخنان خود بدون توجه به ردیف های بودجه ای فراوان به زنان در لایحه بودجه سالیانه و تاکید بر برنامه های زن محور در برنامه های کلان و بی توجهی محض به مردان در این برنامه ها گفته است که "اگر در جامعه امروز می‌بینیم که به مطالبات زنان توجه نمی‌شود این با منطق انقلاب سازگار نیست". در اینکه این حرف آقای رئیس جمهور با واقعیت در تضاد است شکی نیست ولی کنکاش ما برای شناخت ماهیت و اهداف پنهان چنین سخنانی است.
د: ایشان در بخش دیگری از سخنان خود بدون توجه و تاکید بر نقش موثر زنان بر حفظ محیط خانه و آسیب های اشتغال و نقش اقتصادی بر روح و روان لطیف زن که بالتبع به تزلزل خانواده دچار می شود گفته است که امام خمینی گفته است که زنان باید حضور اجتماعی همدوش مردان نقش ایفا کنند!!
ه: وی در بخش دیگری از سخنان، سریعا این مسئله را متوجه اشتغال کرده است و در بحران بیکاری و رکود اقتصادی که بسیاری از پسران و مردان را نیز بیکار و کم درآمد کرده است گفته است که دولت وی خواهد کوشید که به اشتغال زنان و دختران دامن زند. این در حالی است که در حال حاضر نرخ بیکاری دختران و زنان در بسیاری از شرکت های خصوصی از مردان و پسران به مراتب بیشتر و گاه 100 درصدی است. همچنین در بسیاری از ادارات دولتی و شهرداری ها، نرخ اشتغال زنان و دختران بیشتر از 80 درصد است.
و: علارغم آنکه رئیس جمهور یک «آخوند» است و از سویی از جانب شورای نگهبان به عنوان فردی «صالح» تایید صلاحیت شده است با این وجود علیه سنت اسلامی «خانه داری زنان» که مورد تاکید پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل بیت (ع) می باشد موضع گرفته است و آن را «ناپسند» تلقی کرده است.
ز: وی در ادامه بدون تحلیل این مسئله که چرا حضور زنان در دانشگاه ها کمرنگ تر از مردان است گفته است که همانطور که نرخ تحصیل دختران و زنان در دانشگاه ها بیشتر است می بایست نرخ اشتغال شان نیز بیشتر است. این بخوبی نشان می دهد که برنامه هدفمندی پیش از ورود دختران به دانشگاه ها که با شانتاژ تبلیغاتی صدا و سیما و رسانه ها همراه بود وجود داشته و دارد. همچنین قرار دادن مانع سربازی و سخت گیری های قانونی برای تحصیل پسران با قوانین رضاخانی همچون سربازی نیز کاملا هدفمند طراحی شده است.
ح: وی در ادامه گفته است که تفکیک جنسیتی امری ناپسند است. بدیهی است که این مسئله با ارزش های اسلامی و دینی بطور کامل در تضاد است ولی چیزی که جالب است این است که این حرف ها بطور کامل با برنامه های فراماسونری غربی برای غربزده کردن جوامع و از بین ارزش های دینی در آنها همخوانی و همگرایی دارد. امروز عدم تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها باعث سرد شدن عطش جنسی پسران و دختران شده و ضمن افزایش سن ازدواج، باعث ایجاد رقابت و جنگ بین دو جنس می شود. طبیعی است که اولین نتیجه این برنامه زشت و غیر اخلاقی، سست شدن بنیان خانواده است.
ط: وی در ادامه به بحث تفکیک جنسیتی در کتب درسی که یک خواسته بحق و بجای اندیشمندان مسلمان است واکنش داده و با آن مخالفت کرده است.
ی: وی در ادامه بدون توجه به حقوق متعدد زنان و عدم حقوق مردان در مواردی همچون مهریه، نفقه، اجرت المثل، هبه و اخیرا شرط ضمن عقد تقسیم 50 درصدی اموال مرد پسر از طلاق گفته است که آیا نباید زن (علاوه بر این موارد) از حق سهم بردن از اموال مرد برخوردار باشد؟
ک: وی در ادامه رد مثالی ضد مرد و زن گرایانه از اینکه پسر 14 ساله محاکمه نمی شود ولی دختر 9 ساله می شود گلایه کرده است! چیزی که وجود دارد این است که چنین قانونی در حال حاضر در کشور ما در عمل نیست و مجرمان تا سن 18 سال تمام به جای به زندان فرستاده شدن به اماکن مخصوص تربیت فرستاده می شوند.

- به عبارت بهتر، رئیس جمهور مرد کشور ما در این سخنرانی بطور تمام و کمال به جنسیت زن پرداخته و در این سخنان ابدا به مسائل و مشکلات مردان و پسران نپرداخته است. این مسئله بخوبی ثابت می کند که جریانی هدفمند در کشور ما در حال دامن زدن به بخث ها و مطالبات زن محور هستند تا زن سالاری بر تمام شئون کشور حاکم شود و در نتیجه آن جامعه از یک جامعه سنتی و دینی به یک جامعه منطبق با هدف هایشان تبدیل شود.


نظرات()   
   
http://livestreet.diva-milano.com/
چهارشنبه 22 آذر 1396 22:11
Do you have any video of that? I'd like to find out
some additional information.
home security systems reviews cnet
پنجشنبه 25 آبان 1396 01:44
Shield you and your family from harm?
Lelio Vieira Carneiro Junior
شنبه 20 آبان 1396 03:57
I do not even understand how I stopped up right here, but
I believed this put up was great. I do not understand who you might be but certainly you are going to a well-known blogger if you happen to aren't
already. Cheers!
Foot Issues
سه شنبه 17 مرداد 1396 10:50
For hottest information you have to go to see the web and on web I found this web
page as a finest website for most recent updates.
annaleeContois.jimdo.com
یکشنبه 8 مرداد 1396 23:18
I like reading through an article that can make men and women think.
Also, thanks for permitting me to comment!
مسعود
پنجشنبه 29 مهر 1395 10:00
بنظر من زن ایرانی نباید جایگاهش با یک مردبرابر باشه چون همه کارارو مردا انجام میدن اونا فقط استفاده میکنن مثلا ماشینا اقایون میسازن - یه مرد زحمت میکشه کار میکنه واسه زنش میخره - یه مرد واسه زنه بنزین میزنه - تصادف میکنه شوهرش باید خسارت بده - یه مرد باید درستش بکنه دوباره خانوم سوار بشن و این داستان ادامه داره البته این فقط درابطه با ماشین بود. ازینا زیاده
اینم از الف
چهارشنبه 28 بهمن 1394 08:27
مدام چرندیات این عوضی های فمینیست در سایت های خبری پر بازدید رسانه ای می شود!!!
پشت پرده کارگردانان سازنده فیلم های فمینیستی
سه شنبه 27 بهمن 1394 08:49
کارگردانی که یک شخصیت معروف و مشهور است و فیلم ها و سریال های زیادی ساخته است و از طرف دیگر باید یا مجرد باشد یا سن بالایی داشته باشد که کسی در خانه وی نباشد.
منصور صادقی
سه شنبه 27 بهمن 1394 08:25
علت تفاوت دید به خاطر نوع جهان بینی مردم نسبت به یکدیگر هست. اونها اصلا نمی فهمند ما چی می گیم. به خاطر اینکه هنوز فکرشون در سی سال پیش گیر کرده. ما خودمون هم سابق مثل همون ها خنگ بودیم. بعد آروم آروم دو زاریمون افتاد.
دوشنبه 26 بهمن 1394 19:55
به نظر من اینقدر در برابر زنان فمنیست موضع گیری نکنید...
مقصر خود ما اقایون هستیم که اینها اینقدر گستاخ شده اند...
هر بلایی سر پسرها میاد حقشونه...
من خودم وقتی مطالب خوب این سایت رو برای بعضی از اقایون در دانشگاه، کوچه و خیابون میگم نه تنها استقبال نمکینن ، کم مونده به من یه فحش هم بدن...
به نظرتون اگه پسرها به خواستگاری این دختران به اصطلاح مدرن نرن ... دخترها به قلت کردن نمی افتن...
حالا هی دولت بیاد قانون علیه اقایون تصویب کنه... در ازدواج کردن قدرت دست اقایونه... ولی همونطور که میبیند این خانم ها هستن که تعیین تکلیف میکنن پس ...
از ماست که برماست
دوشنبه 26 بهمن 1394 14:26
ای ریش طوسی ای ریش طوسی موذی ...
لوازم کامپیوتر
یکشنبه 25 بهمن 1394 20:20
لوازم کامپیوتر
یه الاف
یکشنبه 25 بهمن 1394 19:39
"به امید روزی که زنان احساس کنند که در جامعه با مردان حقوق و فرصت برابر دارند"
زنان هیچوقت به این احساس نمی رسند چون اونها هیچوقت به هیچ چیز قانع نمیشوند حتی اگر حقوقشان و فرصتشان از مردان بیشتر باشد.
اونها همیشه خود را کمتر از مردان میدانند.
میلاد حمیدی
یکشنبه 25 بهمن 1394 13:11
این لیوان کلا خالی است نیمه پری ندارد.
یکشنبه 25 بهمن 1394 02:31
آزادی یه زن قاتل با یه دلیل مسخره.
سید
شنبه 24 بهمن 1394 20:14
سلام به دوستان
یک اشتباه و عیب عمده این انجمن و سایت های مشابه این است که فقط بر نیمه خالی لیوان متمرکز شده اند. براستی چرا ما اینطور شده ایم و تاثیرات روحی روانی این نگاه بر ما و طرز فکر و اخلاق ما چیست؟
آیا به نظر شما این خواستگاه روشنفکران نیست؟ آیا آنها با انتشار اخبار ناامید کننده و حوادث تلخ در صدد بدبین کردن مردم از کشور و جامعه شان نیستند؟
آیا همه چیز بد است و کاستی ها بیش از خوبی های آن است؟ آیا ما دستاوردها و خوبی های وضعیت فعلی را نمی بینیم؟
آیا ما دچار یک اشتباه راهبردی شده ایم؟
شنبه 24 بهمن 1394 15:19
هر گوری که زندگی میکنی برگرد تو دهات خودت یه عن بگیر...
شنبه 24 بهمن 1394 14:41
من سوئد زندگی می کنم. اینجا ولایت ندارد. :دی
شنبه 24 بهمن 1394 12:25
بجای دختر ایرانی و تهرانی برو با همولایتی های خودت ازدواج کن
اجرا گذاشتن مهریه و جهیزیه پس از اولین بحث و جدل خانوادگی توسط یک زن بدحجاب متاهل
شنبه 24 بهمن 1394 09:56
این هم حکایت زن های مدرن امروزی
شکایت دختر از تعرض پسران به وی در پارتی!!!
شنبه 24 بهمن 1394 09:56
واقعا دخترهای ایرانی و تهرانی چه طرز تفکر مزخرفی دارند
پسر خوشتیپ سابفه دار که دختران زیادی را فریب داد
شنبه 24 بهمن 1394 09:44
این دسته از پسرها خوب دخترها را شناخته اند که چه جوری بروند در فازشون. اصولا دخترهای مدرن و امروزی لیاقت همین پسرها را هم دارند.
میلاد حمیدی
شنبه 24 بهمن 1394 09:04
خداوکیلی همچین با لگد بکوبی که فکش دیگه باز نشه
منصور
شنبه 24 بهمن 1394 06:15
حتی اگر چنین کاری را برای رای بیشتر کرده باشد هم کار بسیار زشت و غیر اخلافی و ضد اسلامی انجام داده و شایسته توبیخ هست.
منصور صادقی
شنبه 24 بهمن 1394 06:14
تاریخ بیان این حرف ها برای دو سال پیش است. لینک مطلب به سایت آفتاب موجود هست.
همه چیز را به انتخابات گره نزنید.
مهرداد
جمعه 23 بهمن 1394 22:45
باسلام این بابا به خاطر انتخابات مجلس این حرفارو زده تا بانوان محترم کشور به اصلاح طلبها رای بدن وگرنه اسلام و خدا خیلی بهتر از این بابا به حق و حقوق زن آگاهه
http://bfie.ir
جمعه 23 بهمن 1394 17:54
با سلام و عرض ادب .

بزرگترین فروشگاه ایرانیان
http://bfie.ir
لول
جمعه 23 بهمن 1394 14:29
آفرین، واقعا نمونه ی فارسی سایت the return of kings هستید.
ما شوهر می خواهیم ،‌ چرا به فکر ما نیستید ؟! + تصاویر
پنجشنبه 22 بهمن 1394 19:53
دوستان سایت الف نظر اولی این مطلب که رویکرد مردگرایانه و ضد فمینیستی دارد را پس از اینکه نظرات بسیاری که مطابق نظر مدیران سایت الف بود را منتشر کرد پس از حدود 48 ساعت پس از انتشار مطلب و پس از انتشار همه نظرات دیگر کاربران منتشر کرد.

نکته: سایت الف نظرات پخته و کارشناسی شده ای که خلاف سیاست های سایتش باشد را منتشر نمی کند مگر پس از خارج شدن مطلب از بولد.
پنجشنبه 22 بهمن 1394 17:52

فرموده :"در کجای قانون اساسی از تفکیک جنسیتی سخن به میان آمده است؟ محروم کردن زنان از تحصیل در برخی از رشته‌ها بر مبنای کدام کارشناسی یا برنامه و اسناد مصوب فرهنگی می‌باشد."

3 میلیون مدر ایرانی بخاطر غیبت یا فرار از سربازی از حق ادامه تحصیل و اشتغال دولتی و دریافت جواز کسب محروم هستند عین خیالش نیست اما برای خودشیرینی از محرومیتهای خیالی و دورغی برای زنان می گوید وقتی 70 دردصد ادانشگاه ها دختر هستند 70 درصد اکثر ادارات هم زن هستند دیگر چه محرومیتی چه تبعیض جنسیتی؟ تبعیضی هم اگر هست برای مرد بیچاره است که 2 سال سربازی می رود و چند میلیون نفر سالهاست در محرومیت از حقوق اجتمای هستند و همین آقا تصویب کرده سربازان غایب با 10 سال غیبت 20 میلیون - 30 میلیون بدهند تا کارت معافی بگیرند تا تازه بشوند مساوی با یک زن!
واقعا آدم افسوس می خورد از این حرفها لباس آخوندی تنش است اما ساده ترین احکام اسلام را زیر سوال می برد اگر قرار به کنار گذاشتن احکام فقهی باشد ایا فرصت حکومت به امثال این ها می رسید؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها
html] [/html]