تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - واکنش مردان سیستانی به مواضع دشمن پسند مولاوردی

Image

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی روزهای گذشته خبری از سوی رسانه ها منتشر شد که شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان اظهار کرده بود: «روستایی را در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده‌اند.»

وی با ابراز نگرانی از بی‌مسئولیتی جامعه در قبال بازماندگان خانواده های اعدام شده افزوده است: «بازماندگان آنها امروز قاچاقچی بالقوه هستند؛ هم از این نظر که بخواهند انتقام پدران خود را بگیرند هم برای تامین منابع مالی خانواده ها، اما هیچ حمایتی از این افراد نمی‌شود.»

این خبر با حمایت رسانه های معاند و ضد نظام همراه شد تا جایی که به یکی از مهمترین سوزه های خبری آنها تبدیل شده و گزارش های متعددی مبنی بر عدم رعایت حقوق بشر در ایران منتشر کردند.

پیگیری های اولیه خبرنگار دانا جهت یافتن این روستا بی نتیجه ماند و مولاوردی هنگامی که با خبرنگار دانا در این زمینه مواجه شد بدون پاسخ به این سوال اظهار داشت که اگر می خواستم نام روستا را بگویم قبلا اعلام می‌کردم.

در همین راستا برخی از مقامات محلی استان سیستان و بلوچستان ادعای مولاوردی را رد کرده و گفتند همچین روستایی در استان سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

جمال زهی مدیر کل امور شهری و روستایی استانداری سیستان و بلوچستان نسبت به این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: بنده به عنوان مدیر کل امور شهری و روستایی از وجود روستایی که تمام مردان آن اعدام شده اند بی اطلاعم خانم مولاوردی بر اساس چه استنادی چنین صحبت و اظهار نظری از استان کرده اند.

در ادامه واکنش ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس در تذکری به رئیس جمهور خواستار پیگیری اظهارات معاونت زنان ریاست جمهوری در مورد وضعیت خانواده های معدومین و قاچاقچیان در سیستان و بلوچستان شدند.

زهره طبیب زاده، فاطمه آلیا، لاله افتخاری، فاطمه رهبر و حمید رسایی نمایندگان مردم تهران و نیره اخوان نماینده مردم اصفهان در تذکری به رئیس جمهور در لزوم پیگیری اظهارات معاونت زنان ریاست جمهوری در مورد وضعیت خانواده های معدومین و قاچاقچیان در سیستان و بلوچستان تذکر دادند.
سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در خصوص ادعای خانم معاون ضمن تکذیب چنین ادعایی اظهار داشت: چنین روستایی که مردان آن اعدام شده باشند، وجود ندارد مگر اینکه آن روستا زیر 5 نفر جمعیت داشته باشد که آنهم بعید است.
محمد علی حمیدیان، معاون رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: مسئولین قضایی استان پیگیر این مسئله به صورت جدی خواهند شد؛ به هیچ عنوان چنین روستایی در سیستان و بلوچستان وجود خارجی ندارد و این گفته کذب است.
معاون رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بهتر است خانم ملاوردی به جای هزینه تراشی برای نظام به فکر مسائل مهمتری در حوزه کاری خود باشد، ادامه داد: در صورت وجود چنین روستایی  که قطعا وجود ندارد هم پرداختن به این موضوع از سمت معاون رئیس جمهور کار صحیحی نیست و تشویش اذعان عمومی را در پی دارد.
وی در رابطه با برخورد مسئولین قضایی سیستان و بلوچستان با این مطلب گفت: پس از پیگیری این مطلب مسئولین قضایی استان پیگیر این مسئله به صورت جدی خواهند شد.
حجت الاسلام علی اکبر کیخا، امام جمعه زابل با کذب خواندن ادعای معاون رئیس جمهور در خصوص روستاهای سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بازتاب سخنان به دور از واقعیت و بدون تحقیق رئیس جمهور سبب شد تا چهره استان محروم تر و مظلومیت مردم بیشتر شود.
امام جمعه زابل با بیان اینکه مسئولین قضایی و نمایندگان مردم به طور جد پیگیر این ادعا باشند، بیان کرد:  برای جلوگیری از اقدامات و ادعاهای این چنینی مسئولین این موضوع را به طور جد پیگیری نمایند تا دیگر کسی با ادعاهای کذب فرصت های منطقه را تبدیل به تهدید نکند.

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه هم در اعتراض به اظهارات مولاوردی گفت: چنین ادعایی عجیب است، مردم و مسئولین سیستان بلوچستان چنین روستایی که تمام مردان آن اعدام شده باشند را سراغ ندارند و ظاهرا برخی بدون شناخت از این استان درباره مردم آن اظهار نظر می کنند.

وی در ادامه به توجهات مقام معظم رهبری به مردم سیستان و بلوچستان اشاره کرده و گفت: متاسفانه برخی بدون شناخت از این استان فقط به دنبال جلب توجه افکار عمومی و رسانه ها هستند و معاون رییس جمهور از کجای دنیا صحبت می کند ما در طول این 37سال چنین روستایی ندیدیم، چرا برخی افراد سعی دارند تا چهره بدی را از این استان منعکس کنند در حالیکه مردم این استان مرزدارانی غیور، با فرهنگ و باغیرت هستند.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با انتقاد از سخنان مولاوردی گفت: باتوجه به شرایط کنونی کشور و اینکه همیشه انگشت اتهام دشمنان درباره نقض حقوق بشر به سوی ماست بیان چنین مطالبی غیرواقعی، صحیح نیست و  فقط  آب در آسیاب  می ریزد.

از طرف دیگر اهالی سیستان و بلوچستان نیز نسبت به این اظهارات واکنش نشان داده و بیان چنین مسائلی را توهین به اهالی سیستان و بلوچستان دانستند. این اهالی در معتقد هستند که چنین اظهاراتی شأن و منزلت استان سیستان و بلوچستان را زیر سوال می برد و مولاوردی به خاطر توهین خود باید از این مردم عذرخواهی کند.

روستائیان در برخی از شهرستان های سیستان و بلوچستان نیز در اعتراض به اظهارات مولاوردی کمپین " توهین به روستاییان ممنوع" را به راه انداختند.

احسان الله ریگی، بخش دار بخش لادیز در استان سیستان و بلوچستان هم در واکنش به اظهارات معاون رییس جمهور اظهار کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی روستاهای ما از لحاظ زیرساختی ، آبادانی های مدنی و رعایت حقوق انسانی، تفاوت چشمگیری با قبل از انقلاب دارند و ما چنین روستایی سراغ نداریم.

وی افزود: بیان چنین صحبت هایی از طرف معاون رییس جمهور در مورد روستاهای استان سیستان و بلوچستان ممکن است مورد سوء استفاده رسانه های معاند  و ضد انقلاب قرار گیرد و مسئولین باید با تحقیق ، پژوهش و شناخت بیشتری درباره وضعیت استان ها اظهار نظر کنند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است تا مسئولین مشاورینی آشنا با وضعیت استان ها و قومیت ها داشته باشند و با اطلاعات صحیح و تحقیق و بررسی کامل اظهار نظر کنند تا زمینه برای سوء استفاده دشمن فراهم نشود.

اظهارات مولاوردی تنها چند روز مانده به برگزاری انتخابات با توجه به مانور شبکه های معاند و ضد نظام بر روی آن می توانست تا حد زیادی انتخابات در سیستان بلوچستان را به حاشیه براند.

سرویس : اخبار لادیز 


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 18 اسفند 1394
نظرات()   
   
mhllfodia
شنبه 2 شهریور 1398 21:50
dissertation writers http://dissertationwritingxwgb.com/ - dissertation abstract best dissertations <a href="http://dissertationwritingxwgb.com/#">dissertation buy</a> essay dissertation http://dissertationwritingxwgb.com/
lbyybramp
شنبه 2 شهریور 1398 20:39
duloxetine reviews http://duloxetinecymbaltdfr.com/ - cymbalta coupon cymbalta generic name <a href="http://duloxetinecymbaltdfr.com/#">cymbalta generic name</a> cymbalta 30 mg http://duloxetinecymbaltdfr.com/
lbyyCoisp
شنبه 2 شهریور 1398 17:58
duloxetine 30mg http://duloxetinecymbaltdfr.com/ - duloxetine hcl duloxetine online <a href="http://duloxetinecymbaltdfr.com/#">generic for cymbalta</a> cymbalta coupon http://duloxetinecymbaltdfr.com/
kmilWreve
شنبه 2 شهریور 1398 04:43
what is fluoxetine used for http://prozacfluoxetinesq.com/ - fluoxetine brand name fluoxetine withdrawal <a href="http://prozacfluoxetinesq.com/#">side effects of prozac</a> fluoxetine hydrochloride http://prozacfluoxetinesq.com/
jwxfUndem
شنبه 2 شهریور 1398 00:36
eliquis vs warfarin http://warfarincoumadinsg.com/ - coumadin side effects coumadin rat poison <a href="http://warfarincoumadinsg.com/#">coumadin diet</a> warfarin sodium http://warfarincoumadinsg.com/
quest bars cheap
جمعه 1 شهریور 1398 21:28
I have been exploring for a little for any high
quality articles or weblog posts on this sort of house .

Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this web site.
Studying this info So i am satisfied to exhibit that I've
a very just right uncanny feeling I came upon just what I needed.
I so much unquestionably will make sure to do
not put out of your mind this site and provides it a look on a relentless
basis.
mhllBeevy
جمعه 1 شهریور 1398 15:43
doctoral dissertation writing service http://dissertationwritingxwgb.com/ - dissertation writing help dissertation writing service <a href="http://dissertationwritingxwgb.com/#">professional dissertation writers</a> best dissertation services http://dissertationwritingxwgb.com/
fhhjAponi
جمعه 1 شهریور 1398 14:45
zoloft for anxiety http://sertralinezolofted.com/ - side effects of sertraline zoloft weight loss <a href="http://sertralinezolofted.com/#">how long does zoloft stay in your system</a> how does zoloft work http://sertralinezolofted.com/
fhhjgemia
جمعه 1 شهریور 1398 13:22
sertraline hcl http://sertralinezolofted.com/ - what is sertraline used for sertraline 25 mg <a href="http://sertralinezolofted.com/#">is zoloft an ssri</a> side effects for sertraline http://sertralinezolofted.com/
kmilJeori
جمعه 1 شهریور 1398 03:17
side effects of fluoxetine http://prozacfluoxetinesq.com/ - fluoxetine dosage fluoxetine 40 mg side effects <a href="http://prozacfluoxetinesq.com/#">does prozac cause weight gain</a> fluoxetine side effects http://prozacfluoxetinesq.com/
mhllfodia
جمعه 1 شهریور 1398 00:20
dissertation editing rates http://dissertationwritingxwgb.com/ - thesis dissertation writing writing dissertation service <a href="http://dissertationwritingxwgb.com/#">editing dissertation services</a> any company that can help others in dissertation http://dissertationwritingxwgb.com/
lbyybramp
پنجشنبه 31 مرداد 1398 23:45
cymbalta dosing http://duloxetinecymbaltdfr.com/ - cymbalta sexual side effects cymbalta 30 mg <a href="http://duloxetinecymbaltdfr.com/#">cymbalta cost</a> cymbalta 60 mg http://duloxetinecymbaltdfr.com/
njkmPhags
پنجشنبه 31 مرداد 1398 19:31
thesis editing service http://writethesistrgf.com/ - thesis writing help malaysia professional thesis writing <a href="http://writethesistrgf.com/#">help me write my thesis statement</a> phd thesis writing services http://writethesistrgf.com/
fvbhFlith
چهارشنبه 30 مرداد 1398 04:34
any company that can help others in dissertation http://dissertationservicedhj.com/ - dissertation statistics help dissertation help service <a href="http://dissertationservicedhj.com/#">free dissertation writing</a> dissertation writing uk http://dissertationservicedhj.com/
fvbhionix
چهارشنبه 30 مرداد 1398 02:16
edit dissertation http://dissertationservicedhj.com/ - dissertation essay writing service buying dissertation <a href="http://dissertationservicedhj.com/#">buy dissertation product development</a> write dissertation in 2 weeks http://dissertationservicedhj.com/
jwxfUndem
چهارشنبه 30 مرداد 1398 00:47
what is warfarin used for http://warfarincoumadinsg.com/ - coumadin therapeutic icd 10 code for coumadin therapy <a href="http://warfarincoumadinsg.com/#">warfarin davis pdf</a> vitamin k and coumadin http://warfarincoumadinsg.com/
mhllBeevy
سه شنبه 29 مرداد 1398 20:53
dissertation purchase http://dissertationwritingxwgb.com/ - phd dissertation writing services write a good dissertation <a href="http://dissertationwritingxwgb.com/#">buy dissertation plagiarism free</a> dissertation writing methodology http://dissertationwritingxwgb.com/
dvgterepe
سه شنبه 29 مرداد 1398 07:51
lisinopril hctz http://zestoreticlisinopriluj.com/ - lisinopril 10 mg zestoretic 20 12.5 <a href="http://zestoreticlisinopriluj.com/#">lisinopril used for</a> zestoretic 20/25 http://zestoreticlisinopriluj.com/
mhllfodia
سه شنبه 29 مرداد 1398 02:03
proofreading dissertation http://dissertationwritingxwgb.com/ - buy dissertation papers professional writers for dissertation <a href="http://dissertationwritingxwgb.com/#">buy a dissertation paper</a> buy dissertation product development http://dissertationwritingxwgb.com/
descargar facebook
سه شنبه 29 مرداد 1398 00:18
I was recommended this blog by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my
difficulty. You are wonderful! Thanks!
njkmNeask
دوشنبه 28 مرداد 1398 21:32
help make a thesis statement http://writethesistrgf.com/ - best thesis writing services help on making a thesis statement <a href="http://writethesistrgf.com/#">university thesis writing</a> master thesis helper http://writethesistrgf.com/
gwhhfourb
دوشنبه 28 مرداد 1398 20:59
help with argumentative essay http://writinghelptfj.com/ - a level sociology essay help help with college essay topics <a href="http://writinghelptfj.com/#">help economics essay</a> college application essay helpers http://writinghelptfj.com/
njkmPhags
دوشنبه 28 مرداد 1398 20:08
help for thesis statement http://writethesistrgf.com/ - writing thesis paper master thesis help <a href="http://writethesistrgf.com/#">want a site to write thesis essay for me</a> help writing a good thesis statement http://writethesistrgf.com/
jwxficeno
دوشنبه 28 مرداد 1398 19:53
coumadin clinic near me http://warfarincoumadinsg.com/ - how does coumadin work warfarin moa <a href="http://warfarincoumadinsg.com/#">warfarin coumadin</a> what is warfarin used for http://warfarincoumadinsg.com/
lbyyCoisp
دوشنبه 28 مرداد 1398 19:26
cymbalta coupon http://duloxetinecymbaltdfr.com/ - cymbalta generic name cymbalta generic name <a href="http://duloxetinecymbaltdfr.com/#">duloxetine treating neoropathy</a> does duloxetine help balance http://duloxetinecymbaltdfr.com/
minecraft games
دوشنبه 28 مرداد 1398 12:22
Your way of explaining all in this article is truly fastidious,
every one be able to easily understand it, Thanks a lot.
kmilWreve
دوشنبه 28 مرداد 1398 05:16
prozac generic http://prozacfluoxetinesq.com/ - fluoxetine side effects fluoxetine weight gain <a href="http://prozacfluoxetinesq.com/#">prozac for cats</a> how long for prozac to work http://prozacfluoxetinesq.com/
mhllBeevy
دوشنبه 28 مرداد 1398 02:39
professional dissertation editors http://dissertationwritingxwgb.com/ - custom written dissertation dissertation proofreading service <a href="http://dissertationwritingxwgb.com/#">research proposal dissertation</a> dissertation proofreading uk http://dissertationwritingxwgb.com/
fhhjAponi
یکشنبه 27 مرداد 1398 15:04
side effects of zoloft http://sertralinezolofted.com/ - zoloft headache sertraline side effects <a href="http://sertralinezolofted.com/#">zoloft side effects</a> zoloft dosages http://sertralinezolofted.com/
dvgterepe
یکشنبه 27 مرداد 1398 07:34
zestoretic generic name http://zestoreticlisinopriluj.com/ - zestoretic drug class zestoretic dosing <a href="http://zestoreticlisinopriluj.com/#">zestoretic cost</a> zestoretic weight loss http://zestoreticlisinopriluj.com/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]