تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - خصوصی سازی و سرمایه گذاری تشدید کننده بیکاری

متاسفانه به علت عدم اطلاع مسئولین از وضعیت بازار کار، راه و حل های پیشنهادی که از سوی رسانه ملی تبلیغ می شوند بسیار یک جانبه و تک بعدی هستند. هیچ گاه نمی توان با تک بعدی نگریستن، مشکلات عظیمی را که گریبان جوانان را گرفته و آنان را از ازدواج و تشکیل خانواده باز داشته است رفع نمود. جهت شفاف شدن موضوع به چند مثال زیر توجه کنید:

نرخ تورم: نرخ تورم در جهتی که کالاهای مصرفی مردم دارای قیمت ثابتی باشند امری مثبت است اما نه در جهت رکود و ایجاد بیکاری امری منفی است. متاسفانه دولت روحانی تاکید در پایین اوردن نرخ تورم به قیمت زیان دهی بسیاری از کارخانه ها و تولیدی های را دارد اما قیمت کالاهای مصرفی رشد فزاینده ای داشته اند. میانگین نرخ تورم ضد اشتغال (بعد منفی کاهش نرخ تورم) و نرخ تورم مربوط به کالاهای مصرفی (بعد مثبت کاهش نرخ تورم) عددی است که اعلام می شود. اما کاهش نرخ تورم مربوط به کالاهای ساختمانی و صنعتی و ... است که میانگین نرخ تورم را پایین اورده و نه قیمت کالاهای مصرفی، در نتیجه این شکل از کاهش دستوری و قلدروار نرخ تورم تنها بیکاری را تشدید کرده است.

خصوصی سازی: متاسفانه در سالهای اخیر بسیاری از پالایشگاهها و تولیدی های وگذار شده به بخش خصوصی بعد از چند سال به کلی محو شده اند و بیکاری را چند برابر کرده اند. آیا این خصوصی سازی باعث رفع بیکاری شد که مسئولین مدام دم از خصوصی سازی می زنند؟ خصوصی سازی افراطی مشکلات جدی را پیش روی جوانان قرار داده است که عبارتند از:

1- نگاه سودجویانه و استثمار وار به جوانان برای کسب سود به شیوه صهیونیسم:

بسیاری از کارخانه ها و شرکت های خصوصی چنان فشاری به کارمندان خود وارد می اورند که این کارمندان بعد از مدتی موقت مجبور به ترک کار می شوند و گروهی دیگر جایگزین انها شده و این سیکل به دلیل حجم زیاد متقاضی کار و سوء استفاده امپریالیسم خصوصی از بیکاری جوانان ادامه می یابد.

2- عملکرد ضعیف شرکتهای خصوصی به دلیل خط مشی نامشروع و مدیریت ضعیف

 اولا این واگذاری ها (واگذاری های شرکتهای ملی به بخش خصوصی یا همان سرمایه دارها) بر اساس رانت و یا در سالم ترین وضع بر اساس سرمایه و پول افراد است و نه عملکرد و اخلاق افراد، لذا افرادی سودجو و سرمایه دار مدیریت این کارخانه ها را گرفته و هیچ کارایی ندارند.

3- برخی از صنایع اگر به بخش خصوصی واگذار شوند بسیار خطرناک است.

متاسفانه صنایعی که اصلا رقابت پذیر نیستند و با دارایی های ملی این مرز و بوم در ارتباط اند نباید خصوصی شوند مثل پالایشگاهها و یا صنایع مس و فولاد و ...
زیرا این صنایع رقابت پذیر نیستند و عملا اموال ملی و بیت المال را در اختیار عده ای چپاولگر قرار می دهند.

4- عدم امنیت شغلی در بسیاری از شرکتهای خصوصی

بنا به دلایل ذکر شده در موارد فوق، احتمال ورشکسته شدن و عدم سوددهی بسیاری از شرکتهای خصوصی بالاست که امنیت شغلی را پایین می اورد. در ضمن بسیاری از شرکتهای خصوصی بنا به سیاست های استثماری خود هر چند وقت یکبار نیروهای خود را اپدیت می کنند و این نیز تشدید کننده عدم امنیت شغلی است لذا جوان نمی تواند با خیال راحت ازدواج کند.

5- به باد دادن سرمایه های خرد مردم

پر و بال دادن به کارخانه های خصوصی از طریق فروش سهام آنها و وادار کردن مردم به هدایت سرمایه شان به سمت این بنگاههای فساد، موضوعی است که باعث از بین رفتن سرمایه های بسیار اندک  مردمی شده است که با رنج و زحمت و نه با چپاولگری و استثمار، این سرمایه را کسب کرده اند. دقیقا به همین دلیل است که مردم بانک را به سرمایه گذاری در این بنگاهها ترجیح داده اند زیرا سیاست این سیستم سرمایه داری به اصطلاح ایرانی اسلامی را فهمید ه اند که شعارشان "تولیدی های سود ده مال ما و ضرر ده مال مردم " است. در ضمن باید اشاره کرد که دلیل ورشکستگی بانکها هم هدایت اجباری سرمایه مردم به سمت تولیدی هاییست که آنقدر عقب مانده و زیان ده هستند که توان پس دادن اصل پول تسهیلات بانکی را هم ندارند تا چه رسد سود آن. آنگاه این بنگاهها که بانکها را ورشکسته می کنند، با سرمایه های اندک مردم چه می کنند؟

6- توقعات سنگین شرکتهای خصوصی از جوانان فارغ التحصیل برای استخدام سبب بیکاری جوانان شده است، کافی است اگهی های استخدام این شرکتها را مرو کنیم " جوانی زیر 25 سال با مدرک فوق لیسانس و دارای حداقل 5 سال سابقه کار در حوزه تخصصی شرکت ما" مسلم است این شرط را تقریبا هیچ کس نمی آورد.

7- استخدام بی رویه دختران و بیکاری پسران
استخدام دختران توسط شرکتهای خصوصی امر بدیهی و با هدفی بدیهی است که بارها در مورد آن و پیامدهای آن در این انجمن بحث شده است.

8- تولید به هر قیمتی

 تولید لزوما همیشه خوب نیست. این چیزی است که دولتمردان ما باید درک کنند. هر چند وقت یکبار به صورت تک بعدی به موضوعی نگاه کرده و بعد از چند سال در آن می مانند مثل مسئله زاد و ولد که یک مدت کاهش جمعیت خوب بود و یک زمان بد و برای هر دو حالت احادیثی فراوان گفته شد!!!!!!
در سالهای اخیر تعدادی چپاولگر به جان طبیعت این مرز و بوم که مهم ترین بیت المال است افتادند لذا در سالهای اخیر شاهد تاسیس کارخانجاتی با مصرف آب فراوان در مناطق خشک کشور (مثل یزد و کرمان) هستیم که با صراحت تمام ته مانده ذخایر آب این مملکت را با تکنولوژی های عقب مانده وارداتی خود از چین می مکند.
چرا تا این حد تک بعدی به موضوع اشتغال باید نگاه شود؟ اگر قرار باشد برای چند میلیون بیکار کارخانه بزنیم، آیا فکر کشش این کشور خشک شده است؟ چرا توریسم یکی از منابع درآمد و اشتغال جوانان نباشد؟ می دانستید 98 درصد درآمد سوئیس که کشوری توسعه یافته و صنعتی است از توریسم است؟ ایران که خیلی بیشتر توانایی جذب توریست دارد! و چرا تجارت منبع اشتغال و درآمد جوانان در کنار تولید نباشد؟ نگاهی به کشور امارات بیندزایم. توریسم انواع مختلف دارد: توریسم گردشگری، توریسم علمی(جذب دانشجو از خارج از کشور)، توریسم پزشکی و ... لذا تنها راه اشتغال و بهبود اقتصاد تولید نیست بلکه تولید یکی از آن راههاست و نگاه تک بعدی به مسائل این کشور نشان دهنده بی کفایتی مسئولین است. متاسفانه هیچکدام از مسئولین حرف جدیدی ندارند و همه از روی هم نگاه می کنند. همچنین توسعه روستاها و توسعه کشاورزی و دامپروری و دادن امکانات برای زندگی مناسب در روستاها هم ایده بسیار مناسبی برای عدم نیاز جوانان این کشور به استثمارگران است اما اگر این کارخانجات ضد آب بگذارند ابی بماند. (جالب است که مسئولین در خیلی جاها از توسعه روستایی هم حرف می زنند اما در کنارش از تولید بی برنامه صنعتی هم می گویند  که با هم در تضاد است.

برای اینکه ما هم تک بعدی نگاه نکنیم، خصوصی سازی برخی اوقات خوب است و برای برخی صنایع مثل صنایع غذایی و کالاهی رقابتی و ... خوب است اما برای همه صنایع بخصوص صنایعی که با ثروت ملی سروکار دارند سم است. خصوص سازی محدود اما با برنامه و نظارت شدید قابل قبول است اما نه خصوصی سازی افراطی. تولید خوب است اما نه هر حجم از تولید در هر جا و به هر قیمتی،  تولید نباید تنها راه امرار معاش جوانان بماند. (آقای جهانگیری تنها راه اشتغال جوانان را تولید و سرمایه گذاری خارجی می دانند که باز تک بعدی است)

از خوانندگان محترم خواهشمندم این مطلب یا گزیده ای از این مطلب را در بسیاری از وبلاگها و کانالهای اجتماعی قرار دهند تا پخش شود و اذهان عمومی از این وضع یک جانبه و تک بعدی خارج شود و نقد جدی صورت گیرد.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 3 فروردین 1396
نظرات()   
   
Sentra upgrade bi xenon projector
پنجشنبه 29 فروردین 1398 08:51
This design is incredible! You certainly know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Great job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!
http://www.siv-marsens.ch/node/330
چهارشنبه 28 فروردین 1398 03:46
日本国内最高品質ルイヴィトンスーパーコピー財布,ルイヴィトンバッグコピー,ブランド財布コピー
2017 jeep wrangler interior led light kit
دوشنبه 26 فروردین 1398 11:25
Hey, I think your blog might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, very good blog!
led lamp heat sink design
جمعه 23 فروردین 1398 19:36
I like the helpful information you provide on your articles. I will bookmark your blog and test again here regularly. I am quite sure I will be informed lots of new stuff proper right here! Best of luck for the following!
how do hid work
جمعه 23 فروردین 1398 12:55
Hi there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the pictures aren't loading correctly. I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different internet browsers and both show the same results.
black aluminum heat sink
جمعه 23 فروردین 1398 12:37
I think this is among the most significant info for me. And i am glad reading your article. But want to remark on few general things, The website style is ideal, the articles is really great : D. Good job, cheers
led car headlight technology
جمعه 23 فروردین 1398 12:35
It's not my first time to pay a quick visit this site, i am browsing this web page dailly and take nice data from here daily.
rotating party light bulb
جمعه 23 فروردین 1398 08:26
Yes! Finally someone writes about %keyword1%.
micota led headlight g7
پنجشنبه 22 فروردین 1398 13:35
Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment didn't show up. Grrrr... well I'm not writing all that over again. Regardless, just wanted to say great blog!
led projector headlight
پنجشنبه 22 فروردین 1398 11:47
Hello! Do you know if they make any plugins to assist with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good results. If you know of any please share. Many thanks!
car led projector headlights
پنجشنبه 22 فروردین 1398 11:47
I feel that is one of the so much significant information for me. And i am happy reading your article. But wanna remark on some basic things, The web site style is perfect, the articles is actually great : D. Excellent task, cheers
led driving light beam pattern
چهارشنبه 21 فروردین 1398 08:39
Woah! I'm really enjoying the template/theme of this site. It's simple, yet effective. A lot of times it's difficult to get that "perfect balance" between user friendliness and visual appearance. I must say that you've done a great job with this. Also, the blog loads extremely quick for me on Internet explorer. Exceptional Blog!
g7 led headlight conversion kit
سه شنبه 20 فروردین 1398 20:47
Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you're just too excellent. I really like what you've acquired here, really like what you're saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it smart. I cant wait to read far more from you. This is actually a terrific web site.
structured cabling Los Angeles
پنجشنبه 15 فروردین 1398 05:55
It's an amazing article for all the online visitors; they will get advantage from it I am sure.
bps lighting g7 led headlight bulbs
دوشنبه 12 فروردین 1398 08:48
Hmm it seems like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I'm still new to everything. Do you have any helpful hints for beginner blog writers? I'd definitely appreciate it.
what is the best h11 led headlight
یکشنبه 11 فروردین 1398 13:11
Hello would you mind letting me know which web host you're working with? I've loaded your blog in 3 different internet browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you recommend a good hosting provider at a fair price? Kudos, I appreciate it!
עיצוב לוגו
یکشنبه 11 فروردین 1398 00:39
An internet site is a vital business tool -- and every business uses its site
differently. Some put it to use to generate
instant revenue through ecommerce sales while others utilize it
to generate leads, phone calls or physical location visits.
There is a very important factor that each business desires to accomplish with its website: leveraging it
to generate more growth. There are numerous ways to boost your leads, sales and revenue without buying
a complete redesign and rebuild. Listed below are 10 hacks
that you should think about trying -- while simple, they can potentially help your organization grow significantly.

1. Perform conversion audit. Are you positive your website is designed to convert traffic?
The truth is, plenty of web design companies are great at creating appealing
websites, however they aren't conversion rate experts.

Having a full-blown conversion audit performed is worth the little out-of-pocket expense.
Related: 5 Tools to Help You Audit Your Web Content When you can identify problems and make changes to fix
them prior to launching marketing campaigns it will reduce
wasted advertising spend and provide you with a stronger base to begin with
perfect light beam pattern
پنجشنبه 8 فروردین 1398 20:47
I will right away grasp your rss as I can't find your e-mail subscription hyperlink or newsletter service. Do you have any? Kindly let me realize in order that I could subscribe. Thanks.
led light beam pattern
پنجشنبه 8 فروردین 1398 14:03
I'll right away clutch your rss as I can't to find your e-mail subscription link or newsletter service. Do you've any? Kindly permit me recognise so that I may subscribe. Thanks.
buy led projector headlight
جمعه 24 اسفند 1397 14:15
naturally like your web site however you need to take a look at the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to inform the reality however I will definitely come back again.
led headlight projector lens
پنجشنبه 23 اسفند 1397 11:45
Just want to say your article is as astonishing. The clarity in your post is simply nice and i can assume you're an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying work.
2006 dodge ram headlight upgrade
چهارشنبه 22 اسفند 1397 11:27
Definitely imagine that that you said. Your favourite reason seemed to be on the internet the simplest factor to bear in mind of. I say to you, I definitely get irked even as other folks consider issues that they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the highest and outlined out the whole thing with no need side-effects , folks could take a signal. Will probably be again to get more. Thank you
dodge ram headlight bulb upgrade
چهارشنبه 22 اسفند 1397 10:24
Woah! I'm really loving the template/theme of this blog. It's simple, yet effective. A lot of times it's very difficult to get that "perfect balance" between superb usability and visual appeal. I must say you've done a fantastic job with this. Also, the blog loads super quick for me on Chrome. Superb Blog!
2010 dodge ram headlight upgrade
سه شنبه 21 اسفند 1397 13:45
Hmm it looks like your blog ate my first comment (it was super long) so I guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole thing. Do you have any tips for rookie blog writers? I'd definitely appreciate it.
how do halogen projector headlights work
سه شنبه 21 اسفند 1397 13:01
Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is magnificent, let alone the content!
how reflector headlight work
سه شنبه 21 اسفند 1397 09:36
Keep on writing, great job!
difference between reflector and projector headlights
چهارشنبه 15 اسفند 1397 16:06
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I've discovered It positively helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & help different users like its helped me. Good job.
space cord coolmath
چهارشنبه 1 اسفند 1397 10:06
I like the blog of you
coolmath minesweeper
چهارشنبه 1 اسفند 1397 10:06
Good post, thank
OstergrüßE
دوشنبه 29 بهمن 1397 11:06
Now I am ready to do my breakfast, afterward having my breakfast coming yet again to read other news.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]