کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - ماجرای عدم تمکین زن و راهکار پوسیده و بی اثر قانون برای آن

شاید زیاد در جامعه شنیده باشیم که قانون یک طرفه با مردان است و برای زنان اختیاری قائل نشده است و این همیشه موضوع بحث محافل خبرنگاری ، سایت های خبری و حقوقی است که امروزه بدجوری هم توسط زنان بلوکه و اشغال شده است. در این میان صدایی که شنیده نمی شود صدای مردان است.

گویی جامعه در خوابی عمیق فرو رفته و مشکلات اقتصادی و سیاسی آنقدر همه را مشغول به خود کرده که کسی متوجه این نیست که بودن قدرت مطلق در دست مردان افسانه ای بیش نیست و به لطف مردان ساده انگاری که بیشتر کرسی های قانوگذاری را اشغال کرده اند، نه تنها قدرت مطلق در دست مردان نیست بلکه باید فکری هم به حال مردان بیچاره کرد.

تقریبا تمامی حقوق شرعی مردان توسط کلک شرعی و یا رجوع به عرف حاکم بر جامعه یا استناد به الحاقیه های قوانین بین المللی از میان برداشته شده و یا بی اثر شده است.

زمانی که قدرت مطلقی مانند مهریه وجود دارد، حق طلاق ناقابل چیزی نیست وقتی که قانون چشمش را بر نشوز زن و عدم تمکین او می بندد و او را صرفا از نفقه محرم می کند! آن هم در روزگاری که منع اشتغال و منع تحصیل زوجه که ناشزه است توسط شوهر امکان پذیر نمی باشد و دخالت ها و حمایت های مادر عروس و خانواده احساسی یا سرکش او بر شعله های این آتش می افزاید.

امروزه دختران زیادی با استفاده از همین حربه برای فرار از اذن پدر و آزاد شدن تن به ازدواج با پسری را می دهند و پس از مدتی با عدم تمکین و از بین رفتن بکارت خود مهریه های خود را از پسر قربانی می گیرند و به خوشگذارنی مشغول می شوند. یا با دوست پسر سابق خود رابطه برقرار می کند و یا آزادانه به هرزگی می پردازند و مهریه ای را که حال به صورت قسطی یا نقدی از شوهر بدبخت می گیرند خرج عیاشی ها خود می کنند و با تحصیل و کار و گسترش حضور اجتماعی ، خود را در معرض اغیار قرار داده و به ریش پدر و شوهر خود می خندند.

و اینجا این قانون ناقص نه تنها چشم بر روی روابط آزاد زن بسته و راه اثباتی هم معمولا وجود ندارد، بلکه شوهر بیچاره راهی هم مانند جلوگیری از اشتغال و تحصیل یا ایجاد هر گونه محدودیت برای برگرداندن او  و یا پیشمان کردن او ندارد و باید مهریه زنی را بپردازد که قانونا طلاق نگرفته ولی عملا از طلاق هم آزادی های بیشتری به دست آورده است. و چه بسیار مردانی که گرفتار این مکر زنانه شده اند. تا کی قانونگذار و سیستم قضایی می خواهد چشمش را بر روی این واقعیت اظهر من الشمس ببندد و تا چه حد میخواهد این گناه و این فساد تداوم یابد و کی می خواهد بساط این اپیدمی برچیده شود.

این شرایط اغلب خانواده های جدید را درگیر خود کرده و بخش زیادی از نشاط و پویایی،خلاقیت و سازندگی، روحیه دینی و اعتقاد به نظام را از جوانان گرفته است و به شدت از پیشرفت کشور جلوگیری می کند. زنی که دنبال آزادی و ولگردی است و مردی که دنبال نجات است و به امید اینکه مهریه بخشیده شود طلاق نمی دهد و این هر دوی اینها و کل جامعه را به گناه و فساد می کشاند و قربانی اصلی این وضع هم مردان هستند و این ظلمی بزرگ است.

خداوند رحم کند.


نظرات()   
   
پروین
یکشنبه 14 خرداد 1396 19:07


قانون باید به شکلی باشه تا دزد و قاتل و کلاهبردار از انجام جرم بترسند و اگر مرتکب شدند به اندازه کافی تنبیه بشن.
نه اینکه قانون طوری باشه که دزد و قاتل و کلاهبردار ترغیب بشن به انجام جرم و زمانی هم که مرتکب جرم شدند تشویق بشن تا به کارشون ادامه بدن.
قوانین ما به شکلیه که زن هوسباز و عوضی و ستمگر به راحتی به ظلم و خیانت هاش ادامه میده و کسی کاری به کارش نداره و در مواردی تشویق هم میشه.ولی زنی که از نظر روانی سالمه و زندگی متعادلی داره و اهل زندگیه و در یک کلام انسانیت داره باید در سختی زندگی کنه و بهش ظلم بشه و حتی از نظر فرهنگی و افکار عمومی هم باید نگاه های تحقیرآمیز و زخم زبون های مردم رو تحمل کنه.

پروین
یکشنبه 14 خرداد 1396 19:00


*هوسباز

پروین
یکشنبه 14 خرداد 1396 18:59


کسی اینجا به همه زنان مطلقه برچسب هوشباز نزده.
ما فقط گفتیم قانون به شکلیه که زنان هوسباز به راحتی میتونن سو استفاده کنن و قصر در برن.
بعضی از شما زن ها اونقدر احمق و نفهمید که اینجا هر چی نوشته میشه دچار کج فهمی و سو تفاهم میشید.بس که تبلیغات فمینیستی مغزتون رو شسته.

یکشنبه 14 خرداد 1396 15:20
همه زن های مطلقه نانجیب نیستند و بعضی ها مجبور شده اند طلاق بگیرند و چه مهریه رو گرفته باشند یا بخشیده باشند؛ طبق نص صریح قرآن، مهریه حق زن هست. لطفا به همه زنان مطلقه برچسب هوسباز نزنید.
پروین
شنبه 13 خرداد 1396 18:58


دوستان توجه کنید که چه راه طولانی در پیش داریم.در صورتی که تمام رسانه های کشور رو در اختیار ما قرار بدن حداقل 10 سال زمن نیاز داریم تا مراحل 1 و 2 رو کاملا انجام بدیم.
پس با توجه به قدرت رسانه ای قوی فمینیسم و رسانه های کمی که در اختیار داریم حالا حالا ها باید کار انجام بدیم.
برای موفق شدن ما باید شروع کنیم و نسل آینده ادامه بده.....
آیا میدانید فمینیسم بعد از چقدر تلاش و بعد از گذشت چه مدت زمان موفق شد به این میزان قدرت و نفوذ برسه؟حدود سه قرن دارن تلاش میکنن و خیلی از فمینیست ها تمام زندگیشون تلاش برای دستیابی به اهداف زن سالارانه است.
و آیا میدانید مبارزه ی فمینیست ها هنوز تموم نشده و این فرقه ی مرد ستیز هنوز هزار راه نرفته در پیش داره و هزار هدف نرسیده که باید به دستشون بیاره؟
آدم وقتی غیرت و تلاش این فمینیست ها رو میبینه انگیزه میگیره بیشتر با فمینیسم مبارزه کنه.
دوستان توجه کنید که چه راه طولانی در پیش داریم.

پروین
شنبه 13 خرداد 1396 18:44


به سه شنبه 9 خرداد:
آفرین برادر.
خلاصه ی کاری که باید انجام بدیم اینه:
1.اکثریت مردم رو با خودمون همراه کنیم که ازمون حمایت کنند.
2.سرباز جمع کنیم.کسانی که مرد جنگیدن باشند.چه جنگ نرم و فرهنگی چه جنگ سخت و مسلحانه.
3.متحد بشیم و دست به قیام مسلحانه بزنیم تا به خواسته هامون برسیم.

فقط به این نکته توجه کن که مراحل 1 و 2 فقط کار فرهنگی و تبلیغات نیاز داره و تا کاملا به موارد 1 و 2 دست پیدا نکردیم نباید سراغ مرحله ی سوم بریم که اگه در انجام مرحله ی سوم عجله کنیم فقط خودمون رو نابود کردیم و حداقل بلایی که سرمون میاد شکست و بدنامیه.

منصور صادقی
پنجشنبه 11 خرداد 1396 20:20
میلاد جان
سلام داداش مقاله هات رو سعی کن ساختار یافته تر و جامع تر و اندکی طولانی تر و با شرح و متن بیشتر و البته پربار تر نگارش کنی. ایده ات خوبه ولی نوشته ات آنطور که باید ثقیل نیست.
به میلاد حمیدی
سه شنبه 9 خرداد 1396 09:57
البته قیام مسلحانه به عنوان اولین مرحله به قول شما بسیار ناکارامد بوده و تغییر نیمی تونه ایجاد کنه.ابتدا باید در مقابل ترورهای غیرفیزیکی مبارزه کرد و در اخرین مرحله بعد از کسب حمایت از اکثریت و با مجوز از مردم قیام مسلحانه فیزیکی اونم نه به صور تروریستی، مثل مبارزات امام علی انجام داد یعنی جهاد فیزیکی و نه مبارزه مسلحانه. زمان امام زمان میگن با شمشیر می جنگه. میگن شمشیر استعاره هست. اما اگر واقع بین به سلاح های امروزی نگاه کنیم نااکارآمدی آنها را در می یابیم. این سلاح ها ابزار مبارزه نیست بلکه ابزار ترور است. هر بمب بالاخره افراد
بی گناه را هم می کشد مثل کودکان خرد سال و این نشان از ناکارامدی این سلاح هاست. هر موشک با هر دقتی بالاخره خطا دارد و این امر بدیهی است و لذا می تواند فردی خارج از مبارزه را بکشد. این سلاح ها ماهیت کشتارجمعی نژاد دارند و نه مبارزه جهادی. بمب و موشک سلاح هسته ای و ... اگر استفاده شود قربانیان ان کودکان خردسال و یا افرادی هستند که در بطن جهاد نیستند لذا این ابزار علیرغم پیش رفتگی شان ناکارآمد هستند لذا قطعا سلاح های امام زمان نیستند. زیرا امام زمان با نژاد یا مردم خاصی جنگ ندارد که بخواهد آن نژاد را با بمب از بین ببرد و یا با موشک بترساند. لذا شیوه مبارزه قدیم حالا به شکل متفاوت تر اگر عملی شود خیلی دور از ذهن نیست و متاسفانه بسیاری از روحانیون احمق این قضیه را رد کرده و جنگ امام زمان را با سلاح های کشتار جمعی توصیف می کنند. (پس تفاوت امام زمان با امریکا و روسیه چه می شود؟
به میلاد حمیدی
سه شنبه 9 خرداد 1396 09:14
برادر زنها تا دلت بخواد مبارزه مسلحانه کردن، شما می دانید چقدر زن در زمان شاه و اوائل انقلاب در درگیری های مسلحانه کشته شدند؟ زنان متعلق به گروههای چپ و کمونیستی و مجاهدین مثل محبوبه متحدین، فاطمه امینی، غزال آیتی، مرضیه اسکویی، خواهران آل آقا(نسترن لادن سوسن) آذرو فاطمه رضایی، پوران ید اللهی، شیرین فضیلت کلام اشرف رجوی و ...
و اتفاقا با همین مبارزه مسلحانه بود که اوج حضور خود را در سیاست باز کردند و ریشه فمینیسم امروز در همان مبارزات مسلحانه است. من نه دفاع می کنم و نه تایید و نه رد. قضاوت با شما
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 02:53
بخدا قسم که حرف دل میلیونها مرد بدبخت رو زدین
کاش عدم تمکین هم ضمانت اجرایی داشت
حداقل جلوی سو استفاده گرفته میشد
باور کنید قانون باید اصلاح شود
شنبه 23 اردیبهشت 1396 10:59
زیاد خودت را ناراحت نکن...
هیچ چیزی تغییر نمی کنه... هیچ چیز
پس برای چه حتی، این صحبت ها را می شنوی؟
انگلستان، فرانسه، روسیه، چین و آمریکا، تا سر حد مرگ، جنگیدند و الان حق وتو دارند و سایر ملت ها جیره خوار آنها هستند.

تا زمانی که یاد نگیریم، مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت هست، همین هست...
متأسفانه، نود و نه درصد جامعه ما، در بهترین شرایط زندگی می کنند و احساس و نیازی به قیام مسلحانه نمی بینند.
موفق باشید
پاسخ میلاد حمیدی : چه ربطی به قیام مسلحانه داره برادر من؟
مگه زنها قیام مسلحانه کردن که گند زدن به جهان و از جمله ایران؟
درد ما اینه که اسم اسلام داره با این اوضا بد در میره و اسلام داره نابود میشه.
امروزه دارن با نفوذ و کسب قدرت در جهان تغییر ایجاد میکنن. اسلحه هیچ تغییری در دنیای امروز نمیتواند ایجاد کند. اسلحه وسیله حذف کردن فیزیکی است. امروزه حذف غیر فیزیکی و حذف شخصیتی خیلی کارآمد تر است. اتفاقی است که برای اشخاص دینی افتاده.
امروزه امامان ما که همیشه زنده اند از جامعه حذف شدند. مثلا فاطمه س گم شد امام علی گم شد و جای آنها فقط یک پهلوی شکسته و احساسات و خرافات جایگزین شد.
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 20:41
کلید دار عبا بنفش ما مجددا درفشانی نموده:
در انقلاب زمانی پیروز شدیم که زنان به خیابان آمدند و امسال نیز اگر زنان پای صندوق های رای حاضر شوند ما در انتخابات پیروز خواهیم شد.
حالا خوبه اینا شیخن و قرآن و نهج البلاغه و کتب اربعه شیعی رو نصف نیمه هم که شده خوندن و میدونن اصل موضوع حق رای به نسوان که ثمره حکومت شیطانی و طاغوتی پهلوی ها بوده از ابتدا با مخالفت مراجع روبرو بوده و اینجوری برای گرفتن پنج تا رای بیشتر خودشون رو ذلیل و علیل ضعفا نشون میدن!بدبختی اینه فقط کلیدساز نیست که انقدر زن زن راه انداخته همشون در حالیکه خودشون رو مکتبی میدونن سینه چاک زنها هستند.للهی شماها تو لابلای صحبتهای این حضرات دیدید حتی ده درصد طرح شدن زیاده خواهی های زنان درباره مصائب و مشکلات متعدد و جان فرسای آقایون مثل خدمت اجباری زیرپرچم که یادگاری شوم رضا قلدر سوادکوهی است و همین چند روز پیش 9 پسر جوان درس خوانده و ناکام را بکام مرگ و نیستی کشاند صحبت شود.....؟!؟!؟!؟!
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات