تبلیغات
کفسابی انجمن حمایت از حقوق مردان - جنگ بر علیه خانواده

مقاله پیش رو ترجمه شده از متفکران جنبشهای اجتماعی آمریکاست که در نهایت غربت شروع به مبارزه با سلطه تمام عیار فساد و جریانهای خانواده ستیز در آمریکا کردند ولی در حال حاضر به دلیل استمرار در فعالیت ،  موفقیتهای خوبی بدست آورده اند . این مقاله از این جهت حائز اهمیت است که بدانیم در شرایطی به مراتب بدتر از شرایط ایران ، میتوان در مقابل هجمه سرمایه داری و فساد و تباهی ایستاد و با آن مقابله کرد پس ما که به مراتب شرایط بهتری داریم نباید دست از تلاش برداشته و نا امید شویم

جنگ بر علیه خانواده 

چطور می توان با آن مبارزه کرد و چطور می توان بر آن پیروز شد؟

ما در جنگ هستیم.  بنیادی ترین پایه استحکام و قدرت در امریکا و انگلیس که همان خانواده سنتی است به طور هولناکی از هر طرف مورد حمله قرار گرفته است.

فقط کافیست به این کشاتر دسته جمعی خانواده ها نگاه کنید!  افراد کمتری ازدواج می کنند و کسانی که ازدواج می کنند بیشتر مستعد جدایی هستند ، نقش ها در ازدواج و خانواده تغییر کرده است و ریاست در خانواده ها جابجا شده. زنا به طور فزاینده ای رایج شده است و ازدواج هم جنس ها قانونی تلقی می شود.

واضح است که ازدواج و اخنواده به زنجیر کشیده شده است.

از هر 10 کودک آمریکایی چهار نفر از والدینی که ازدواج نکرده اند متولد می شوندو امروزه بیش از هر زمان دیگری ممکن است کودکان بدون والدین بیولوژیکی خود بزرگ شوند. آنها در خانواده هایی زندگی می کنند که در آنها پرخاش و بی احترامی ، تحمیل و حتی تشویق می شود. رابطه جنسی بدون ازدواج تقریبا جهانی شده است. پورنوگرافی شدت گرفته و آمار حاملگی های بدون ازدواج و بیماری های جنسی رو به افزایش است. هر ساله یک میلیون کودک آمریکایی سقط می شوند و خانواده در حال عقب نشینی کامل است.

بله ، در خانه های سراسر آمریکا و انگلستان که روزگاری بسیار قدرتمند بوده اند جنگی بوجود آمده است و پس از گذشت چند دهه از تسلیم شدن زمین به یک دشمن خشن و متعصب، اکنون خانواده برای بقا تلاش می کند.

اگر شما به طور جدی درگیر این جنگ نباشید یقینا شما و خانواده تان در این جنگ نابود خواهید شد حتی در حال حاضر هم شما بیش از آنچه که متوجه هستید از این جنگ لطمه دیده اید.

برای موفقیت در برابر این روند خطرناک، شما باید آن را به روشنی ببینید و نیروی پشت پرده ای که این روند را تحریک می کند تشخیص دهید و بدانیدچه کسی پشت این جنگ است و چرا اینچنین مرگبار ؟

آیا می توان آن را متوقف کرد؟ چگونه و با چه استراتژی هایی؟

نقش زن و مرد در خانواده تغییر کرده

در کتاب "دموکراسی در آمریکا" که در دهه 1800 منتشر شد، الکسیس د توکویل ، خانواده آمریکایی قرن نوزدهم را ستود. توکویل نوشت: "قطعا هیچ کشور دیگری در دنیا وجود ندارد که پیوند ازدواج در آن بیشتر از امریکا با ارزش باشد و شادی زن و شوهر اینچنین مهم تلقی شده و تحسین شود".

امروزه، گسترده شدن بی اخلاقی در جامعه ، وارونه شدن نقش ها در خانواده و قوانین طلاق توافقی و صادر شدن حکم طلاق بدون اینکه دلیل خاصی وجود داشته باشد ، ازدواج را به یک قرارداد فوق العاده بی اهمیت تبدیل کرده است. شصت و دو درصد از آمریکایی ها طلاق را یک "روش اخلاقی" برای فرار از یک اتحاد ناخوشایند می دانند!

ما نه تنها فاجعه طلاق را پذیرفته ایم بلکه در حال حاضر بسیاری افراد طلاق را به عنوان یک "حق اخلاقی" میشناسند.

ازدواج هایی که باقی می مانند ، اغلب از مسایل دیگری رنج می برند مانند نارضایتی جنسی و سردرگمی نقش جنسیتی در زندگی مشترک.

توکویل خانواده آمریکایی قرن نوزدهم را به خاطر تأکید بر نقش های "متنوع و متفاوت" مردان و زنان در زندگی مشترک ستایش می کرد. او گفت: "آنها به وضوح فعالیت های مرد و زن را جدا کرده اند تا در ساخنار بزرگ جامعه کار بهتر انجام شود." او توضیح داد که نقش های زن و مرد تکمیل کننده یکدیگر هستند. توکویل نوشت: "شما زنان آمریکایی را هرگز پیدا نخواهید کرد، که مسئولیت روابط خارجی خانواده، مدیریت کسب و کار یا دخالت در سیاست را بپذیرند، آنها هرگز مجبور به انجام دادن کار خشن و یا هر کاری که نیاز به اعمال سخت فیزیکی دارد نیستند و هیچ خانواده ای آنقدر ضعیف نیست که این قانون را نقض کند.

این راه بسیار نزدیک به راهی است که خدا از ابتدا آن را طراحی کرده است. در نخستین بخش انجیل ، خداوند برای ساخت بشریت کار را ابتدا با ساختن مرد و سپس با ایجاد یک زن سازماندهی کرد. در آیه 18، او زن را "کمک کننده" نامیده است، به معنی همتا یا مکمل.

به گفته توکویل، آمریکایی ها متوجه شده اند در حالی که مردان و زنان برای انجام نقش های مختلف در سلسله مراتب خانواده ساخته شده اند ، هر نقش از نظر اهمیت برابر است.

امروزه این نقش های منحصر به فرد بر عکس شده اند. مردان مسئولیت های خود در خانه را به عنوان رهبر، تامین کننده، محافظ و مربی اصلی خانواده از دست داده اند. تعداد روزافزونی از همسران و کودکان تاثیر مثبتی که پدر در خانواده داشت را از دست داده اند و بدتر از همه،  جنجال و هیاهوی غم انگیز سیاستمداران، فعالان اجتماعی، روانشناسان و هنرمندان است که القا می کنند : وجود شوهران و پدران برای سلامتی و رفاه عمومی جامعه ضروری نیست و در چنین شرایطی است که زنان از انجام وظایف مهم خود در خانه  که باید یک شریک و کمک کننده برای مرد و مایه عشق ورزیدن به کودک باشند ، باز مانده اند. به عنوان مثال در سال 1950، یک نفر از هر چهار زن متاهل بین 25 تا 44 ساله در خارج از خانه کار میکرد اما امروزه این رقم به سه نفر از چهار نفر رسیده است . درحالی که ساعت هایی که زنان و مردان در در شبانه روز کار می کنند تقریبا مشابه 50 سال پیش است، ساعت هایی که زنان متاهل در خارج از منزل کار می کنند سه برابر شده است و مراقبت از کودکان در زمانی که پدر سر کار است دیگر جزو مسئولیتهای اصلی مادران نیست ، در نتیجه فرزندان بدون جهت گیری صحیح، خدایی یا اخلاقی که بر اساس آن بتوانند خانواده های فردای خود ر ا بسازند به حال خود رها می شوند.

فرزندان هدف گیری شده اند

اگر والدین در خانه تاثیر قوی نداشته باشند فرزندان به راحتی هدف نیروهای شیطانی قرار می گیرند بخصوص در مورد ورابط جنسی. اکثر آمریکایی ها و بریتانیایی ها در حال حاضر روابط جنسی پیش از ازدواج را به عنوان موضوعی حتمی برای نوجوانان پذیرفته اند، به همین دلیل است که آموزش های جنسی برای جوانان انجام می شود تا زمانی که آنها از نظر جنسی فعال شدند رابطه جنسی "بی خطر" داشته باشند. البته این آموزش ها خود فعالیت جنسی در میان نوجوانان را تشویق می کند که به نوبه خود باعث افزایش موارد زایمان غیر قانونی، بیماری های جنسی و سقط جنین می شود.

نشانه های زمانه

هربرت وست آرمسترانگ این جنگ برعلیه نهاد خانواده را از دهه های قبل شناخت و به طور دقیق پیش بینی کرد **-که این جنگ به چه جهتی هدایت خواهد شد. او در سال 1976 نوشت تهدید از دو جهت است: اول، ازدواج و بنیاد سنتی خانواده و روابط خانوادگی نابود می شود و دیگر اینکه: "توطعه ای گسترده و پرخاشگرانه برای نابودی نهاد ازدواج انجام می شود" (Plain Truth، July 1976).

هشداری که وی  در سال 1976 داده است را امروز چه کسی می تواند انکار کند؟

آقای آرمسترانگ نوشت: "این یک جنگ با حملات شدید و متعصبانه است و در آن از هر روش ظریفی برای درگیر کردن ذهن کسانی که پیش از سن ازدواج هستند استفاده می شود." واضح است که این ذهن ها اسیر شده اند و اکنون که 33 سال سن دارند (این مقاله در 2009 نوشته شده مترجم) در جهل و خطا گیر افتاده اند ، رشد کرده اند و نسل جدیدی که بیشتر از خود آنها در مورد ازدواج و خانواده فریب خورده است را بوجود آورده اند.

اکثر مردم این روند را کورکورانه دنبال کرده اند اما حتی در میان کسانی که این جریان را مخرب می دانند و معتقدند باید در مقابلش مقاومت کرد ، عده خیلی کمی متوجه می شوند که چرا این جریان اتفاق می افتد و چرا تا این حد مخرب است!

چرا چنین حمله سهمگین و حیرت انگیزی به ازدواج و خانواده شده و چرا روند سقوط اینقدر سریع است؟

یک دلیل معنوی غیر قابل مشاهده وجود دارد!

درست است، همانطور که آقای آرمسترانگ گفت تخریب ازدواج و بنیاد خانواده سنتی پیش بینی شده بود و در حقیقت، این همان نشانه ای است که پیامبران و کتاب مقدس از روزهای آخرالزمان و قبل از بازگشت عیسی داده بودند.

همه چیز در مورد جامعه مدرن ناکارآمد ما ، دقیقا همانگونه است که اشعیاء (از حواریون) اظهار داشته: زنان بر خانواده ها ریاست کرده ، فرزندان را مطیع خود می کنند و رفتار بی ادبانه ای نسبت به بزرگان خود خواهند داشت و مردم جامعه وحشتناک ترین گناهان خود را با افتخار بیان می کنند. (اشعیا 3: 12، 5، 9). پولس نیز در مورد خودخواهی شایع انسان ها، مشغله با چیزهای مادی، کودکان نافرمان، از دست دادن احساسات خانوادگی غریزی (مانند افزایش تمایل سقط جنین و کاهش تمایل به فرزند آوری) و سایر مشکلات شایع امروز پیشگویی کرد(2 تیموتی 3: 1-5) * و خود مسیح پیشبینی کرد که درست قبل از بازگشت او به این زمین ، در ، جامعۀ ای پیشرفته ، فوق مدرن و ضد خدا در اوج قدرت و شکوه وجود خواهد داشت همانطور که قوم لوط اینگونه بود (لوقا 17: 28-30) .

شواهد قانع کننده ای مبنی بر این که ما واقعا در آخر الزمان زندگی می کنیم!

 همانطور که آقای آرمسترانگ در ابعاد گمشده در جنسیت نوشت، تمدن در راه افت و نابودی است ، مگر آنکه بنا به وعده الهی با دخالت دستی قدرتمند نجات یابد.

اما این سوال هنوز باقی مانده است که چرا بشریت به دنبال این روند مخرب است؟ چه کسی در پشت صحنه آن است؟ چگونه خداوند میدانست این جاده ای است که ما در آن سفر خاوهیم کرد؟ و چگونه می توانیم در مقابل  آن مقاومت کنیم و این جنگ را درخانه های خودمان برنده شویم؟

پاسخ را در این عبارت می توان جستجو کرد: چرا از ابتدا خداوند ازدواج و خانواده را ایجاد کرد؟

خدا انسان را خلق کرد

آیا می دانستید در میان همه مخلوقات خداوند ، ازدواج و نهاد خانواده تنها منحصر به انسان است؟

درست است. هیچ حیوان دیگری روی زمین ، حتی هیچ یک از فرشتگانی که خداوند خلق کرده ، از برکت زندگی خانوادگی بهره نمی برند ! ازدواج و روابط خانوادگی برای ما کاملا منحصر به فرد است اما چرا؟

در فصل اول کتاب مقدس می بینیم خداوند در زمین تمام انواع زندگی گیاهی و حیوانی را قرار داده است ، تا شرایط ایده آل برای انسان ها ایجاد شود. سپس می نویسد و خدا گفت:" بگذار انسانها را خلق کنیم ، پس از شباهت ما ...   .  بنابراین خدا انسان را در قالب خودش ساخت، به سبب خود او را ساخت؛ مرد و زن را او ایجاد کرد "(پیدایش 1: 26-27). در این آیات کلیدی مفاهیم زیادی قابل توجه است.

اول، لغت "انسانها" چه کسی است؟ کتاب مقدس نشان می دهد که در واقع دو مخلوق در اینجا وجود دارد که اعضای یک واحد خدایی هستند(به عنوان مثال، یوحنا 1: 1، 14): این دو بعدا به یک خانواده تبدیل می شوند.

سرانجام، چرا خداوند مرد و زن را خلق کرد؟ واضح است که او این تصمیم آگاهانه را به این قصد گرفت که ما را به این دو گروه تقسیم کند و در طراحی خدا کمال ، با پیوند یک مرد و یک زن آغاز می شود هرچند علم برای نابودی این پیوند تلاش زیادی می کند ، تفاوت جنسیت ها نه یک اتفاق تصادفی است و نه یک تزئین بی هدف در خلقت، بلکه یک انتخاب آگاهانه و عمدی با طراحی و هدفی معین است که توسط خالق فوق العاده هوشمند در انسان ها قرار داده شده است و جریانی افسار گسیخته و بی رحم در طول نیم قرن گذشته برای برابر کردن جنس ها ، دلایل الهی برای تفاوت های جنسیتی را نابود کرده و جوامع را سرگشته ساخته است.

چرا ازدواج و خانواده؟

در فصل دوم از کتاب مقدس گفته شده که خدا حوا را به عنوان "کمک  و همیار" برای آدم خلق کرده و این دو را با ازدواج برای یک زندگی منحصر به فرد پیوند داد.

اگر دوباره می پرسید چرا به حیوانات نگاه کنید ، می توانید ببینید که ازدواج برای تولید مثل ضروری نیست. حیوانات ممکن است وفاداری خاصی به یکدیگر نشان دهند، اما فقط انسان ها چنین روابط عاطفی و حقوقی را در ابعاد مختلف مرتبط با ازدواج و خانواده درک میکنند.

تا چند نسل پیش، مفهوم ازدواج و خانواده به عنوان وسیله ای برای پرورش کودکان مسئول و ایجاد یک جامعه پایدار و پذیرفته شده بود با این حال، بطور عمومی درک عمیقی از این که "چرا ازدواج؟" ، وجود نداشت.

ازدواج اساسا یک مفهوم معنوی دارد!

ازدواج صرفا یک سنت نیست. این در واقع یک نهاد مقدس است که خدا در خلقت بشر قرار داده است! این نهاد مقدس برای مقاصد خاصی ساخته و طراحی شده است تا با توجه به قوانین معینی عمل کند. همچنین خدا ساختار طبیعی بدن ما را طوری ایجاد کرده است تا از این رابطه دو نفره فرزندانی متولد شوند. او سیر تکامل انسانی را کند و با سرعت کم قرار داده است تا یک "زندگی خانوادگی" ضروری باشد: کودکان به طور کامل وابسته به والدین خود هستند و والدین باید فرزندان خود را دوست داشته باشند، پرورش دهند، محافظت کرده و تعلیم و تربیت کنند. خداوند این تعهد را در زندگی ما قرار داده است تا ثبات را در زندگی ما به ارمغان بیاورد، تا به ما وفاداری و پایبندی یاد دهد و فرصتی تا بصورت غیر خود خواهانه در یک تیم هماهنگ زندگی کنیم.

خداوند می توانست همه ما را به طور یکسان خلق کند، ازدواجی وجود نداشته باشد  و راه های دیگری برای تولید مثل وجود داشته باشد یا ما را طوری بوجود آورد که با بدن و ذهنی کاملا بالغ به دنیا بیاییم. او می توانست همه چیز را به روش های دیگری انجام دهد اما او این راه را انتخاب نمود و این بی دلیل نیست. بشری که اهداف خدا را نمی فهمد، ممکن است همه این مسایل را اتفاقی در نظر بگیرد. چرا زن و مرد؟ چرا ازدواج؟ چرا ما از طریق جنسیت تولید مثل می کنیم؟ چرا بچه؟ چرا خانواده؟

پاسخ برای هر کسی که حقیقت گفته شده در کتاب مقدس را فهمیده، واضح است اما همه این را نفهمیده اند . پاسخ در پتانسیل باور نکردنی انسان روشن می شود.

راهی که خدا برای خلقت مرد، زن، ازدواج و کودکان طراحی کرده است، واحد خانواده است که ساختار جامعه را تشکیل می دهد و خدا همه این چیزها را به طریقی سازمان داده است که ما را برای زندگی ابدی در "خانواده خودش" آماده کند.

به همین دلیل است که خانواده برای خدا اینقدر مهم است. ما به خانواده همانطور که خدا آنرا طراحی کرده است نیاز داریم، ، تا بتوانیم برای حضور در خانواده خدا آماده شویم و در شکل صحیح آن ، ازدواج درس های معنوی زیادی از خانواده خدا به ما می دهد(مرجع: افسسیان 5: 31-33). کودکی که در یک خانواده خدا پسندانه رشد می کند، درس های معنوی زیادی یاد می گیرد. به عبارت دیگر، اگر یک خانواده به شکل خدا پسندانه پیش رود، خداوند عاشقانه های زیادی را درون آن خانواده قرار  می دهد.

پشت پرده اقدامات بر علیه خانواده در جهان

درست است که در صورت وجود نداشتن چنین خانواده ای به هیچ وجه کسی از پادشاهی خدا محروم نمی شود با این حال، مردم  باید عمیقا اهمیت ازدواج و اهمیت خانواده را بدانند برای اینکه ما با غرور و حماقت می خواستیم خانواده را از نو تعریف کنیم، برای اینکه استاندارد خدا را را نادیده گرفته و استاندارد شخصی خود را تعریف کردیم تا با پر رویی ثابت کنیم که ایده های ما که کاملا با خدا مخالفند، طرحی برتر از طرح او بوده است.

بله، جنگی بر سر ازدواج و خانواده در جریان است و در یک سوی این جبهه کسانی هستند که تلاش می کنند تا طراحی خدا را حفظ کنند و در طرف دیگر کسانی هستند که تلاش می کنند تا طراحی خدا را نابود کنند!

نیروی واقعی که جنبش ضد خانواده را تحریک می کند، نیرویی است که در کتاب مقدس نشان داده شده است، نیرویی که هرگز فرصتی برای حضور در خانواده خدا را نداشت (کتاب "رمز و راز قرون وسطی" این حقیقت را توضیح می دهد) نیرویی که به او قدرت خلاقانه ای برای تشکیل خانواده داده نشد. او از خانواده متنفر است و می خواهد آن را برای همیشه از بین ببرد! این دشمن همان شیطان است که از همان روز اول حوا را فریب داد تا از خدا سرپیچی کند (پیدایش 3: 1-6) و از آن پس تمام جهان را فریب داده است (مکاشفه 12: 9). او به چیزی کمتر از نابودی کامل بشریت راضی نمی شود. او می داند که با از بین بردن خانواده ها، می تواند ملت ها را نابود کند و دید مردم را به حقیقت ساده و امیدوار کننده خدا کور کند - پس او هر چه در توان دارد را برای نابوده این رابطه خدایی به کار می گیرد.

پس ما در یک جنگ تمام عیار در حوزه ازدواج و خانواده هستیم. اما خدا در این جنگ پیروز خواهد شد!

راه خدا برای پیروزی در این جنگ

خداوند انسان را در تصویر و جهان خود خلق کرد تا مولد ، نجیب و آزاد باشد - از طریق تجارب غنی و مسئولیت های زندگی خانوادگی، شخصیت او خدایی رشد کند تا در نهایت به خانواده خدا بپیوندد.
و اعمال ضد خانواده  این پتانسیل را نابود کرده و جنبه الهی خانواده را از بین می برند. لیکن ما در سفسطه ها، بد را خوب نشان میدهیم! هر چیزی که خداوند کمال دانسته را مایه تحقیر انسان می خوانیم و هر ارزشی که انسان بوجود آورد را ، تحسین میکنیم در حالیکه خدا آن را بی ارزش می داند!

بنابراین خداوند این پیام را به دنیای مدرن ما می فرستد: "وای بر آنانی که بد را خوب و خوب را بد می نامند. وای بر آنانک که تاریکی را برای نور و نور را برای تاریکی قرار دادند؛ که تلخی را برای شیرینی و شیرینی برای تلخی قرار دادند! وای بر اینان که در چشم خود عاقل و هوشیار هستند"(اشعیا 5: 20-21)
بله، وای! به پیشگویی هایی که در مورد شکست خانواده شده بود نگاه کنید به ازدواج هایی که در آنها جای زن و مرد عوض شده، به فرهنگ پر از خیانت و زنای ما، به عدم توانایی ما برای کنترل فرزندانمان، بازگشت ما به گناهان قوم لوط - و همچنین خواهید دید که خدا نیز وعده داده است که به طور موثری این مشکلات را اصلاح کند!

پیتر از حواریون ارشد، در مورد تاریخ ضد خانواده در دوره قوم لوط به اینچنین سخن گفته است.  خداوند این شهرها را به خاکستر تبدیل کرد و با این کار آن را "نمونه ای برای کسانی که غیر خدایی زندگی می کنند" قرار داد (2 پیتر 2: 6).  رساله یهودا از این شهر ها به عنوان «آتش سوزی برای انتقام» سخن می گوید. یهودا نوشت که خداوند آن را به عنوان درس عبرتی برای این روزهای ما آورده است!
به انسان ها هشدار داده شده است که هر کسی که در این گناهان گرفتار شود، باید همان پایان را نیز انتظار داشته باشد! هنگامی که شما در شهرهای آلوده مانند شهرهای قوم لوط زندگی می کنیدبا کمی دقت آنها در شرف نابودی و آتش خواهید دید که در این زمان، احتمالا به شکل بمب های هسته ای و دیگر تسلیحات مدرن در آمده اند و  این احتمالا قویترین هشدار در کتاب مقدس است!

این یک داستان قدیمی عهد عتیق نیست - این دکترین عهد جدید است.  خود مسیح پیشگویی کرد که در آخر الزمان، شرایط تخریبی که قوم لوط با آن مواجه بود را دوباره جاری خواهد کرد (لوقا 17: 28-30) او در مورد تخریب به طور کامل هشدار داد : بطوریکه هیچ بشری زنده نخواهد ماند مگر اینکه او شخصا مداخله کند (متی 24: 22)
عیسی همچنین زمان حضرت نوح را به ما یادآوری کرد و گفت: «همانطور که در دوران نوح بوده ، در روزهای من هم همینطور خواهد بود. آنها می خوردند ، می نوشیدند ، همسرانی برای خود می گرفتند ، ازدواج می کردند ، تا روزی که نوح وارد کشتی شد و سیل همه آنها را نابود کرد "(لوقا 17: 26-2)  بدیهی است که خدا خوردن و نوشیدن یا ازدواج را محکوم نمی کند بلکه این یک پیشگویی از جامعه ای است که رفتار آنها در این مسایل به طور کامل منحرف شده است!  مانند جامعه امروز ما که در حال جنگ بر علیه خانواده است!
و خدا می گوید، درست همانطور که او شهرهای قوم لوط را در به خاکستر تبدیل کرد و همانطور که او در زمان نوح  آنها را نابود کرد، اکنون در حال نابودی جهان بیمار و پرگناه امروز ماست.

اما پیشگویی ها  نشان می دهد که این امر حتمی نیست و راه امیدی برای آینده وجود دارد و آن راه حل پیروزی در این جنگ است . جنگی که آتش آن همین حالا و همین جا در خانه های ما شعله ور است.

جواب خانواده است

هنگامی که خدا سریع و قطعی جریانات ضد خانواده را به پایان می رساند، شروع به درست کردن امور خواهد کرد و آیا می دانید که او چگونه این کار را خواهد کرد؟
با آموزش بشریت و پیاده سازی قوانین خانواده که او از ابتدا قرار داده بود!
هنگامی که خدا پادشاهی خود را پس از بازگشت عیسی مسیح ایجاد می کند، خانواده به جایگاه واقعی خود در قلب تمدن بازگردانده می شود. مسیح با همسر خود کلیسا ازدواج می کند (وحی 19: 7).  و خداوند می گوید؛ مجددا این صداها در شهرهای یهودا و در خیابان های اورشلیم، که ویران شده اند، شنیده شود ... صدای شادی و صدای خوشبختی، صدای عروسی، صدای آنها که می گویند: "پروردگار را ستایش می کنیم؛ زیرا خداوند خوب است؛ زیرا رحمت او تا ابد ادامه خواهد یافت (Jeremiah 33: 10-11).

دیگر زنان بر خانواده ها ریاست نخواهند کرد، کودکان احترام بزرگ ترهایشان را نگه خواهند داشت و همه در این شرایط خوشحال تر خواهند بود. این ها اثرات شگفت آوری است که پیاده سازی قوانین الهی برای ما بوجود خواهند آورد. بین تمام اصول زندگی ، قوانینی برای نقش های زن و مرد در خانواده وجود دارند قوانینی برای  رابطه جنسی در قالب زناشویی ، مادام العمر بودن خانواده ، اصول روابط بین والدین و فرزندان و همچنین سلسله مراتب ریاست در خانواده.

 این قوانین مانند قوانین فیزیکی در جهان هستند هنگامی که این قوانین شکسته شود، در نتیجه ناخشنودی و نارضایتی به جامعه تحمیل می شود همانطور که این مسئله در جامعه بیمار ما ثابت شده است و زمانی که این قوانین حفظ شده و به دیگران آموزش داده شده و به آنها احترام می گذاریم ، همه سود می برند.
این راهی است که - حتی امروز- شما می توانید با جنگ بر علیه خانواده مبارزه کنید: مطالعه و پیروی از قوانین معنوی اساسی که خدا برای خانواده تعیین کرده است. حتی اگر کسی فهم دقیقی از اینکه چرا این سلسله مراتب در خانواده گذاشته شده نداشته باشد، ولی نگهداری این قوانین تغییر نیافتنی و تن دادن به اصولی که توسط خالق ازدواج و خانواده تعیین شده، ثبات، هماهنگی، شادی و صلح را در خانه به ارمغان خواهد آورد.

خداوند خانواده فیزیکی در زمین را به عنوان وسیله ای برای معرفی ما به خانواده اش ایجاد کرد!  چه چیزی می تواند زیبا تر از یک خانواده قوی و خدایی باشد؟ ما باید زیبایی خانواده را بفهمیم. این همان جایی است که هیجان درآن وجود دارد. هنگامی که شما هدف خدا را درک کردید، روشن است که امید واقعی به خانواده بر می گردد؛ همانطور که خدا آن را طراحی کرده است!

ما می توانیم از خدا تشکر کنیم که مداخلات فوق العاده او در امور بشری، همانطور که در صدها عبارت از کتاب مقدس پیشگویی شده، اکنون راهی جلوی ما نهاده است . در آینده ای نه چندان دور، خانواده با قوانین الهی و عادلانه اداره خواهد شد جهان به شدت به همه انسان ها قوانین درست و مقدس را آموزش خواهد داد. ا

خداوند همیشه قصد داشت که نهاد مقدس ازدواج و خانواده را حفظ کند.


نظرات()   
   
پروین
چهارشنبه 1 فروردین 1397 01:01


عید ما روزی بود کز ظلم آثاری نباشد
در کمند درد و رنج و غم گرفتاری نباشد

پروین
چهارشنبه 1 فروردین 1397 00:59


سلام رفقای ضد فمینیست من.سال نوی شما مبارک.به امید سالهایی بدون ظلم و تبعیض علیه مردان.

پروین
شنبه 26 اسفند 1396 08:25


بچه ها یه چیز بهتون بگم.
با بحث کردن و استدلال آوردن نمیشه همچین وحشی های مرد ستیزی رو آدم کرد.
چرا که اینها خودشونو زدن به نفهمی.یعنی به نفعشون نیست بفهمن.پس شما هیچوقت با بحث کردن نمیتونین چیزی به این دیکتاتور های جنسیت پرست بفهمونین.باید بگردید دنبال راه دیگه ای.
ببینید اینا وقتی جواب ندارن بدن چطور میپرن رو یه شاخه دیگه و از اصل موضوع فرار میکنن.کاری کردم چاره ای نداشته باشه بحثش در مورد ایرلند و سوئد رو تموم کنه و اذهان شما رو به جای دیگه ای ببره.
ببینید وقتی یه نفر به نفعش نیست حقیقت رو بفهمه شما قدرتمند ترین سخنران ها فیلسوف ها با بهترین فن بیان رو هم براش بیاری اینشکلی فرار میکنه و از فهم حقیقت در میره.
به فکر راه حل دیگه ای باشید برای فهموندن حقیقت به اینا.
بهش فکر کنید.

سیما
جمعه 25 اسفند 1396 17:54
خانم بی نام عزیز
شما برو سر کار و با همسرت تو کارای خونه همراهی کنین. مشارکت کنین. به هم کمک بدین. خوش باشین. ایرادی نداره که هر جور راحتین زندگی کنین. اشتغال زنان که ممنوع نیست. هر جور راحتی زندگی کن دختر گل.
مهم اینه که تفاهم داشته باشین و خوش باشین
جمعه 25 اسفند 1396 17:00
آقای پروین
پروین فامیلتون دیگه
بعضی ها باید گفت ادب مرد به ز دولت اوست ببخشین ولی هیچ قانونی نمی تونه شخصیت مردان رو پایین بیاره به اندازه وقتی که یه مرد بدون قدرت منطق و استدلال فقط توهین می کنه .

تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد
پروین
جمعه 25 اسفند 1396 15:14


ایرلند و سوئد پیشرفته اند قبول.اما چرا نمیگی تفاوت اونا با ما چی بوده که اونا پیشرفت کردن و ما نکردیم؟
تفاوت هامون اینا بوده:
اونجا قانون مهریه ندارن و هزاران زندانی مهریه ندارن.
اونجا قانون تنصیف اموال 2طرفه هست و نصف اموال زن رو هم موقع طلاق به مرد میدن.
اونجا سربازی رفتن اختیاریه و اینجا اجباری اونم فقط پسر ها باید برن.
اونجا مردم و رسانه ها پسرها و مرد ها رو تحقیر نمیکنن و اعتماد به نفسشونو له نمیکنن.
اونجا مرد فقط وظیفه داره نفقه خودشو بده و زن وظیفه داره نفقه خودشو بده.
اینجا هزاران مرد سال ها بی گناه تو زندون عمرشون تلف میشه و نمیتونن کار کنن که کشور پیشرفت کنه اونجا اینطوری نیست.
اینجا قانون حق حبس داریم و هزاران مرد مجبورن تمام درآمدشونو باج بدن به یه دختر.درآمدی براشون نمیمونه که بتونن موجبات پیشرفت کشور رو فراهم کنن.اتفاقا ما هم میخوایم مثل ایرلند و سوئیس و... پیشرفت کنیم اما امثال شما مانعی.
اونایی که مانع پیشرفت کشور ما هستند فمینیست ها هستند.
ما با این قدرت کم و تعداد اندکی که داریم تاثیر گذار تریم یا فمینیست هایی که جمعیت دارن پول دارن حکومت دارن بین مسئولین و مردم طرفدار دارن تاثیر گذار ترند.
اونایی که ریدن به این مملکت امثال شما دیکتاتور های متعصب بی منطقید.
آدمی که خودشو زده به خواب رو نمیشه بیدار کرد.من با آدم بی ارزشی مثل تو بحث نمیکنم.اگه اینجا جوابتو دادم میخوام به این رفقام یاد بدم وقتی دارن با متعصب عصر حجری مثل تو بحث میکنن چطوری باید استدلال کنن.

جمعه 25 اسفند 1396 08:14
باور کنین خانم هایی که در کنار مدیریت داخلی منزل در حد خودشون نه یه کار سنگین در بیرون اشتغال دارن و مردانی که در کنار مدیریت بیرون منزل و تامین منزل به کارهای خونه و بچه ها کمک می کنند به درک و تفاهم بیشتری می رسند و مشکلات و مسائل همدیگه رو بیشتر درک می کنن .همین طور بچه ها در حد خودشون مسئولیت بپذیرن و در تصمیم گیری ها مورد مشورت قرار بگیرن و نظرشون شنیده بشه .

و گرنه خانواده ای که پدر دو شیفته بیرون کار می کنه مادر همش دنبال شست و شو و پخت و پزه , بچه ها یا جلوی تلویزیون هستند یا تبلت به دست و موبایل به دست داخل اتاق دیگه خانواده نیست . کما آن که این صحنه بیشتر خانواده های ایرانی شده .

نه صحبتی نه تفریحی نه درد و دلی نه مشارکتی نه درکی از شرایط بقیه ...
جمعه 25 اسفند 1396 08:04
مشارکت همون کمک کردنه . تقسیم وظایف که باید باشه ولی همه بار یه مسئولیت روی دوش یه نفر نباشه و در همه کارها هر کس به سهم خودش کمک کنه و مخصوصا خیلی خیلی مهمه بچه ها از همون بچگی مسئولیت هایی را در حدخودشان بپذیرن و مسئولیت پذیر و مستقل تربیت بشن
جمعه 25 اسفند 1396 07:59
خانم سیما بچه داری نه وقت گذاشتن برای بچه ها

دخترانی که در کنار مهر و محبت مادر با پدر بیشتر وقت می گذرونند خیلی کمتر دچار انحراف می شوند یا نیاز به توجه جنس مخالف دارند .

پسرانی که در کنار مهر و محبت مادر با پدر بیشتر وقت می گذرونند مستقل تر و مردتر تربیت میشن .

وقت گذاشتن بسته به سن بچه شامل کوه رفتن , سینما رفتن , درد و دل کردن , داستان خوندن , کمک به تکالیف و .... میشه .


وقتی هم در کار خارج و هم داخل منزل مشارکت باشه حتی بچه ها هم چه پسر چه دختر در خونه چه بیرون کمک کنند و فقط مصرف کننده باشن . هم همه خسته نمیشن هم کانون خانواده گرمتر میشه . هم همه سختی های کار دیگری رو درک می کنن . هم بچه ها مسئولیت پذیر میشن .
سیما
پنجشنبه 24 اسفند 1396 23:33
پاسخ به نظر آخر خانم بی نام:

صحبت هایی که شما می کنین که با هم مشارکت داشته باشن حالت شعاری داره. یعنی ظاهر قشنگی داره ولی در عمل اگر تقسیم وظایف نشه و زن و مرد کارهای یکسانی انجام بدن به مشکل می خورن . چون استعدادهای مختلفی دارن. مثلا مردها زیاد حوصله نگهداری از بچه رو ندارن و یا زن ها اون توانمندی که مرد در پول در آوردن داره رو ندارن. البته اگر در حد کمک کردن باشه ایراد نداره و خوب هم هست.
بعد باز هم میگمخیلی از خانم هایی که مجرد هستن مثل شما چون در خونه وظیفه خاصی ندارن واقعا حوصلشون سر میره و دوست دارن که بیرون از خونه کار کنن ولی وقتی ازدواج می کنن و بچه دار میشن انقدر کار سرشون میریزه که به کار بیرون از خونه اصلا فکر هم نمی کنن. همیشه خونه رو تمیز نگه داشتن. لباس ها رو شستن اتو کردن غذا درست کردن و .... اگه برسن یه کمی فیلمی چیزی نگاه کنن.
پنجشنبه 24 اسفند 1396 20:27
آخه کجای مشارکت معنی خودخواهی رو می رسونه اتفاقا عین ایثار و فداکاری هست

چه طور کشوری ها که پدر و مادر به کلاس های فرزند پروی می روند و به مشارکت پدر در کنار مادر در تربیت فرزند می پردازند به مفهوم خانواده اهمیت نمی دهند .

پدر تکیه گاه است ولی فقط عابر بانک نیست دوست , پشتیبان و مشاور خانواده هم هست .

چه اشکال داره مادر در امور خارجی با پدر مشارکت کنه و پدر در تربیت فرزندان به مادر کمک کند این طوری هیچ کدوم خسته نمی شوند و تازه معنی خانواده شکل می گیره. بچه هایی که به جای دائم داشتن مادر هم حضور مادر و هم پدر دارند قطعا سالم ترن و موفق ترن .
مهدی
پنجشنبه 24 اسفند 1396 19:01
در ضمن از ایرلند حرف نزن این همه کشور دیگه مثل سوئد و فنلاند و نروژ و .... هستن که خانواده اصلا توش معنی نداره اون وقت تو هی از ایرلند که معلوم نیست آمارت درسته یا نه حرف میزنی، در ضمن یاد بگیر که یک خورده هم فداکاری و ایثار هم خوبه داشته باشی ولی بعید میدونم افراد فمنیستی مثل تو که فقط به فکر خودشونن این چیزها براشون معنی و مفهوم داشته باشه، من هم آرزو میکنم قوانین ما روزی مثل کشورهای غربی بشه تا تکلیف همه روشن بشه و فمنیستهای خبیث قران و شرع را تفسیر به رای نکنن به امید آن روز
مهدی
پنجشنبه 24 اسفند 1396 18:56
خانم محترم خود خواه این در ژن مرد است که تکیه گاه باشد، این در ژن مرد است که اگر نتواند به تو نان بدهد از خجالت بمیرد این از فطرت مرد است که تکیه گاه خانواده اش باشد حالا من به تو نفهم هر چی بگم که نمی فهمی، میدانی وقتی مردی جلوی خانواده اش شرمنده می شود یعنی چه؟ تو نمی فهمی چون یک مشت خزعبلات فمنیستی تو کلت کردن و فکر میکنی هر چی ظاهرا به نفعت بود همون خوبه و هر چی هم در ظاهر محدودت کرد بد است از قدیم گفته اند کسی خواب است بیدار می شود ولی که خود را به خواب زده نه. در ضمن توصیه میکنم بری کتاب دروغهایی که زنان باور می کنند را بخونی تا بفهمی که خزعبلات فمنیستی فقط در ظاهر به نفعت ولی در باطن ریشه کنت خواهد کرد
پنجشنبه 24 اسفند 1396 16:26
در مثلا ایرلند زن و مرد به سهم خودشون هم در بیرون هم در خانه و تربیت فرزندان مشارکت دارند .هر دو پدر و مادر دوره های فرزند پروری و چگونه پدر یا مادر موفقی رو باشیم گذروندن . نتیجه اش اینه که آمار جرم و جنایت خیلی کم شده خیلی کمتر از ایران .
آمار طلاق در ایرلند کمتر از ایرانه . زن و مرد در همه زمینه ها به همدیگه کمک می کنند و نتیجه اش وقت اضافه برای هر دو که صرف خانواده و بچه هاشون می کنند .
پنجشنبه 24 اسفند 1396 15:55
اتفاقا بهتر منعی خانواده رو فهمیدن .
در خانواده ما پدر سنتی نقش عابر بانک و لولو خوره رو بازی می کنند کسی که باید ازش پول بگیری و بترسی آیا نقش پدر اینه ؟!
مادر نقش آشپز و خدمتکار و احیانا سپر رو بازی می کنه .

چند دفعه با پدرتون درد و دل کردین ؟ چند دفعه با مادرتون رفتید سینما ؟ چند دفعه با پدرتون رفتید کوه ؟ چند دفعه از خواسته ها و آرزوهاتون با پدر ومادرتون صحبت کردین ؟
مهدی
پنجشنبه 24 اسفند 1396 14:30
شما شرع رو به ما یاد نده ما از حفظیم، برو شرع رو همش رو بخون و یاد بگیر بعد بیا اینجا افاضات کن، خوب همه حرف ما همین است یا باید کشور غربی باشد یا اسلامی، تو اصلا شرایط ضمن عقد خوندی؟ رحمت به عهدنامه ترکمن چای!! میدونی خود من از این سربازی و دو سال تلف شدن عمرم چقدر ضربه خوردم؟ دو سالش به کنار موانع قانونی نداشتن پایان خدمت دردی بسیار بدتر از آن دو سال است. اون کشورهایی هم که گفتی خانواده اصلا توش معنی ندارد، در ضمن اسلام دین پیشگیری است نه درمان اگر می گوید در خانه بمان حتما به نفع خودته، اگر زنی حجاب را حفظ میکند در حقیقت به زنان دیگر لطف میکند تا پای همسر نلغزد و خانواده متلاشی نشد،
پنجشنبه 24 اسفند 1396 01:44
آقا مهدی الان دقیق بگم ایرلند کمترین آمار طلاق بیشترین تسهیلات برای اشتغال زنان و هفتمین کشور امن جهان از لحاظ جرم و جنایته . خوب به دنیا نگاه کتید .

زنان ایران الان بیشتر از وظایف شرعیشون انجام می دهند چرا نباید بیشتر از حقوق شرعی شون داشته باشند . شرعا نه کار درون خونه وظیفه زنه نه بیرون ولی هر دو را انجام می دهند . در ضمن مهریه و ... حذف بشه به شرطی که قانون های مثل حق طلاق و ارث و ... هم عوض بشه .
مهدی
پنجشنبه 24 اسفند 1396 00:23
آقا یا خانوم بینام کجای این کشورهایی که گفتی از نظر طلاق خوبن، ما میگیم یا باید همه قانون اسلامی باشه یا اینکه غربی اینکه نمیشه نفقه و مهریه و مسئولیت هایی مانند سربازی و دفاع از وطن مال ما مردا باشه ولی همه شغلها و امتیازات مال نسوان، همه چیز که پیشرفت دنیایی نیست کمی هم انصاف داشته و باش و فقط به خودت فکر نکن، زن و مرد هر دو انسانند اما راه تعالی آنها متفاوت
مرگ بر فمنیسم و طرفداران و مروجان آن
چهارشنبه 23 اسفند 1396 14:12
نه تنها مشارکت زنان باعث پیشرفتشون شده بلکه از لخاظ مسائل خانوادگی و تربیتی هم خیلی بهتر از کشورهای دیگه هستند .
چهارشنبه 23 اسفند 1396 14:10
تا کی می خواین در دایره افکار بسته خودتون قضاوت کنین یک کم هم به دنیا نگاه کنین .

کشورهایی مثل سوئد , فنلاند , سوئیس و .... با بیشترین آمار مشارکت اجتماعی زنان
جزو کشورهای پیشرفته جهان هستند .
هم از لحاظ آمار طلاق و فساد و چرم و جنایت هم وضعشون خیلی بهتر از کشورهای دیگه به خصوص ایرانه .
رضا
چهارشنبه 23 اسفند 1396 13:40
فوری
رفقا برید کلیپ دو تا ماده ای رو که شب چهار شنبه چند نفر رو کشتن تو اینستا ببینید.
Farhadsedighimola
رضا
چهارشنبه 23 اسفند 1396 13:36
فوری
سلام رفقا برید کلیپ دو تا ماده ای که شب چهارشنبه سوری چند نفر رو به کشتن دادند رو ببند.
Farhadsedighimola
پروین
چهارشنبه 23 اسفند 1396 07:59


جداگانه به دوست عزیزم درویش سلام میکنم(مخلصیم)
و همچنین میلاد حمیدی و باقی دوستان گرداننده و بازدیدکننده سایت....
درود به همه تان که نیمیگذارید مردانگی بمیرد.

پروین
چهارشنبه 23 اسفند 1396 07:53


نیاز جنسی چیزیه که یوسف پیامبر نزدیک بود کم بیاره(قدرت روحی پیامبر چند برابر توئه).نیاز جنسی چیزیه که دو سوم عقل آدم رو از بین میبره(حدیث داریم)
اینقدر به این مردهایی که مهریه سنگین قبول کردند نگید احمق و کودن.عاقل ترین آدم ها هم زمانی که شدیدا هیجانی میشن احمق میشن و شدید ترین هیجان هم شهوته.
اکثر این پسر هایی که رسما سند بردگی خودشونو امضا میکنن پسر های عفیفی هستند کا هرگز سمت گناه زنا نرفتند.در نتیجه فشار جنسی رو حس کردند و تو حالتی شبیه کما رفتند و اون لحظه حالیشون نمیشد دارن چه کار میکنن.خیلیاشون قبل ازدواج این پسرهایی که شرایط ظالمانه رو میپذیرن و تن به بردگی میدن رو احمق میخوندن و مسخره میکردند و حالا خودشون گرفتارند.مثل آدمای احمق اعتماد به نفس کاذب نداشته باشید.شما از یوسف پیامبر قویتر نیستید و زمانی که دو سوم عقلتون از بین بره یه آدم احمق به معنی واقعی کلمه اید.
به حرفام فکر کن پسر....
ما پسر ها....

پروین
چهارشنبه 23 اسفند 1396 07:32


یه پسر با این شرایط دشوار و طاقت فرسا با این همه تبعیض و قوانین ضد مرد میتونه هم ازدواج کنه و هم رشد و پیشرفت کنه؟میتونه هم ازدواج کنه و هم بابت مهریه زندون نره؟
میتونه هم ازدواج کنه و هم بابت تنصیف اموال نصف داراییشو به باد نده؟میتونه هم ازدواج کنه و هم بابت حق ناحق حبس یه عمر بردگی یه زن رو نکنه؟میتونه هم ازدواج کنه و ....؟
دقیقا مثل اون دختر مسلمون تو غرب که نمیتونه همزمان هم حجاب داشته باشه و هم ادامه تحصیل و پیشرفت
این پسر تو ایران نمیتونه همزمان هم با ازدواج عفیف بمونه و هم پیشرفت کنه.پیشرفت که خوبه نمیتونه آزادانه بدون بردگی زندگی کنه.
پسر مسلمون مومن ایران مجبوره بین 2تا گناه یکدوم رو انتخاب کنه: زنا(یه گناه شخصی) یا ضعیف موندن مومن(قدرت یافتن ظالمین مخصوصا فمینیستا و شیوع هر چه بیشتر ظلم)

پروین
چهارشنبه 23 اسفند 1396 07:15


سلام
تو فقه یه قاعده ای داریم که میگه وقتی مجبوری بین 2تا گناه یکیو انتخاب کنی اونیو انتخاب کن که نسبت به دیگری کوچکتره.
مثلا مکار شیرازی میگه اشکالی نداره دخترهای مسلمون غرب بدون حجاب برن دانشگاه(دختران باحجاب اونجا حق تحصیل در دانشگاه ندارن)
چون بد حجاب بودن گناهه اما ضعیف موندن و بی سواد موندن مومن گناه بزرگتریه.مومن اگه ضعیف بمونه فضا خالی میمونه برای دشمنان خدا که به قدرت برسن و در نهایت ظلم های بسیاری بر مردم بشه.مومن اگه برای افزایش قدرت تلاش نکنه به اسلام خیانت کرده.به مردم به خدا به امام عصرش خیانت کرده که فضا رو برای ظالمین و ستمگرین خالی گذاشته(این استدلال از خودمه ولی فتوایی که گفتم مال خود مکارمه)

فرشته
سه شنبه 22 اسفند 1396 16:41
کی گفته کرسی های اداری و علمی و ... فقط برای مردان است برای کل جامعه است .صدر اسلام هم همچین عقیده ای نداشتند !!
سه شنبه 22 اسفند 1396 14:37
ما مادران و خواهران عزیز و ایمانی خودمون رو که حق به گردنمون دارن به فرموده آقا رسول الله(ص) ریحانه میدونیم و بهشون احترام کامل میذاریم اما این دلیل نمیشه این احترامات باعث بشه خانم ها احساس کنند حق دارند جایگاه و کرسی های علمی و اداری و حاکمیتی رو که خود آقایون از اساس بنا کرده اند تسخیر کنند!مشکل ما نه با نوع زن بلکه با زنان سلطه طلب و اقتدارگرا است
سه شنبه 22 اسفند 1396 12:29
آقایی که میگین زن ها چه کار می کنند
خودتون می شه بگین غیر از این که بخورین بخوابین مادر و پدر بیچاره تون همش زحمت بکشنن چه اقدام مفیدی انجام می دی نهایتش چهار تا کلمه درس می خونی. لا اقل دخترا قبل از ازدواج تو خونه زحمت می کشن بعد از ازدواج هم تو خونه کار می کنن هم بیرون .
سیما
سه شنبه 22 اسفند 1396 02:12
واقعا از زحمات مدیر انجمن و سایر اعضا که سال هاست در جهت روشن سازی و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش میکنن کمال تشکر را دارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
html] [/html]